V čom je nová generácia lepšia od notebookových dôchodcov?

Priemerný vek notebooku podľa prieskumu Ipsos je 5,5 roka a začína sa jeho dôchodkový vek. Samozrejme, existujú vitálni dôchodcovia, o ktorých telo i dušu sa ich majitelia príkladne starali, takže to dotiahnu aj ďalej. Avšak nová generácia zvláda kúsky, na ktoré ani tí najudržiavanejší „starčekovia“ nestačia. Prevedieme vás tými najdôležitejšími rozdielmi, vďaka ktorým nové prémiové notebooky tromfnú odchádzajúcu generáciu.

Po zobudení sa hneď zmobilizujú

Štart nového prémiového notebooku trvá približne 10 sekúnd. Nestihnete si ani odbehnúť po kávu. Kým sa naštartuje starý, stihnete pomaly aj raňajky. V priemere mu to trvá až 120 sekúnd, takže je až 12-krát pomalší ako jeho prémiový kolega. Ak notebook zapínate každý deň, môžete s novým notebookom získať viac ako 10 hodín ročne.

Sú ohybnejšie

Majú na to lepšie prispôsobenú konštrukciu. Prémiový notebook sa premení za okamih na plnokrvný tablet. Stačí mu oddeliť klávesnicu. Tie s možnosťou konvertibilnej obrazovky dokážete preklápať v  360-stupňovom uhle. Jedno zariadenie tak využijete podľa potreby ako notebook, tablet, stojan aj stolný počítač po pripojení k externému monitoru či televízoru. Prispôsobia sa ktorejkoľvek situácii, či chcete pracovať, pozerať filmy, len tak surfovať po internete – z gauča alebo na cestách.

Nepotrebujú na očnú

Rozlišovacia  schopnosť obrazoviek novej generácie notebookov je 7-krát lepšia ako rozlišovacia schopnosť ich starších kolegov. To sa prejaví na výrazne väčších detailoch, prirodzenejších farbách a lepšom kontraste. Užijete si tak viac detailov na fotkách a väčší pôžitok zo sledovania videa. Pri surfovaní na webe či pri práci v Exceli uvidíte na monitore viac obsahu.

Nepotrebujú pomocné barličky

Klávesnice a myši nie sú ideálne na ovládanie notebookov v každej situácii. Nová generácia pridala ďalšiu možnosť ovládania, ktorá sa vám rýchlo dostane do krvi – intuitívnejšie a jednoduchšie ovládanie v podobe dotykovej obrazovky. Ak si chcete prečítať napríklad elektronickú knihu v počítači, listovať si môžete dotykom. Na tlačidlo na obrazovke len ťuknete. Keď potrebujete posunúť veľkú tabuľku, len zľahka prejdete prstom po obrazovke. S dotykom je práca na počítači rýchlejšia, presnejšia a pohodlnejšia. Ako pomôcka slúži dotykové pero, ktoré aktivuje iné časti mozgu ako písanie na klávesnici – pohyb rúk uľahčuje učenie, pomáha rýchlejšie vstrebávať informácie a povzbudzuje kreativitu.

Netrpia nadváhou ani zníženou vitalitou

Na telesnej hmotnosti a vitalite nová generácia notebookov poriadne zapracovala.
V porovnaní so staršou generáciou sú o kilogram ľahšie – váha im ukazuje len 1,2 kg. Vitalita, naopak, enormne stúpla, až na 10-hodinovú výdrž batérie. Oproti opotrebovanej batérii v starých zariadeniach so životnosťou len niekoľko desiatok minút je to extrémna výdrž. Tieto fyzické ukazovatele majú nesmierny význam pri cestovaní. Ak cestujete lietadlom, kde je obmedzená možnosť prepravy batožiny, každý získaný kilogram k dobru má cenu zlata. Pri cestovaní autobusom alebo vlakom vám, naopak, nebude chýbať zásuvka potrebná na časté dobíjanie. Pri bežnej dennej rutine so sebou nabíjačku už ani nemusíte vláčiť.

Nevyžadujú si stále prestávku

Ak si chcete v prémiovom notebooku otvoriť nové fotky a videá vo vysokom rozlíšení, nebude vám zadychčane sekať video, či rozmýšľať pri načítaní fotiek. Fotky sa načítajú rýchlo a videá budete môcť sledovať plynule, bez jediného seknutia. Prenášanie súborov je rýchle a nemusíte čakať, kým sa dokončí, aby ste mohli začať písať e-maily bez zamŕzania. Nové notebooky bez zaváhania zvládajú prácu viacerých aplikácií naraz. Ušetríte tak veľa času.

Ubránia sa zlodejom

Iste nikto nechce, aby sa jeho citlivé dáta, ako napríklad prístupové heslá, dostali do neoprávnených rúk. Nová generácia notebookov v tomto smere priniesla väčší pocit bezpečia. Vďaka hardvérovému šifrovaniu chránia dáta pred neoprávneným prístupom v prípade krádeže alebo straty zariadenia. Navyše, pokiaľ máte dáta uložené v cloude (napríklad na OneDrive), ak aj stratíte notebook, o svoje dáta neprídete.

Cloud pod lupou pre znalých i neznalých:
Cloud je označenie pre webové služby, ktorých údržba je vykonávaná treťou stranou (hostingovou spoločnosťou) mimo organizáciu. Mnoho služieb je súčasťou cloudu – všetko od webovej pošty až po mobilné bankovníctvo a úložisko fotografií online. Keďže sú tieto informácie umiestnené online, môžete k nim získať prístup takmer z akéhokoľvek zariadenia pripojeného na internet.

 

 
 
 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie