Predstavujeme QLED televízory Samsung

Samsung prichádza na trh s tohtoročnou novinkou v podobe televízora s označením QLED TV. Základom nového radu je zdokonalená technológia Quantum Dot, ktorá ponúka pokrok v oblasti úspory svetla, stability a širšieho farebného spektra.

QLED

Ide o tohtoročnú novinku, ktorá je vo svete televíznej techniky často označovaná ako prelomová. QLED TV sú totiž po prvýkrát v histórii televízorov schopné reprodukovať 100 percent farebného objemu, a to pri akomkoľvek jase. Je to najvyššia dosiahnutá hodnota na trhu potvrdená asociáciou Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), ktorá je jednou z najväčších európskych vedecko-technických asociácií. Vďaka týmto televízorom dokážete vnímať napríklad farbu listu od žltkasto zelenej až po tyrkysovú.

Quantum Dot

Nový kovový materiál, vďaka ktorému je na obrazovke viditeľná oveľa hlbšia čierna ako na doterajších televízoroch. Vďaka kvantovým bodom uvidíte aj tie najjemnejšie detaily bez ohľadu na to, aká svetlá alebo tmavá je daná scéna prípadne okolité osvetlenie v miestnosti. Vďaka technológii kovových zliatin Quantum Dot totiž jas nelimituje farebné podanie.

Široký pozorovací uhol a bezrámový dizajn

Posledných pár rokov sa stretávame okrem plochých televíznych obrazoviek aj s ich zakrivenými variantmi. Ak ste už videli obraz na zakrivenej obrazovke, viete, že hlavným benefitom zakrivenia je výborná viditeľnosť z každého pozorovacieho uhla. Z ľubovoľného uhla môžete sledovať konzistentné farby a rovnako kvalitný obraz.
 

Bezrámový dizajn

Určite ste sa už stretli s víziou bezrámových obrazoviek v súvislosti s vyzdvihovaním ich dizajnových benefitov. Televízor bez rámu sa hodí do každej obývačky. Avšak bezrámové obrazovky majú aj inú funkciu. Vďaka nim sa divák pri sledovaní akčných scén cíti, akoby bol súčasťou deja.

Nový Smart Hub aj ovládač

Pri QLED televízoroch prešlo zmenami aj rozhranie Samsung Smart Hub, ktoré je ešte intuitívnejšie a ucelenejšie. Prostredníctvom špeciálnej aplikácie Smart View pre OS Android a iOS je k dispozícii aj v smartfónoch, kde ponúka ucelený prehľad o dostupnom obsahu a umožňuje s ním pracovať. Zároveň je možné si celý Smart Hub personalizovať a prispôsobiť tak svojim potrebám. Jednoduchosť ovládania je stelesnená štýlovým diaľkovým ovládačom One, ktorý podporuje viac zariadení a ponúka možnosť hlasového ovládania rôznych smart funkcií.

Dizajnové stojany a neviditeľné káble

Samsung tento rok predstavil sériu dizajnových stojanov a riešení. Úplnou novinkou je takmer neviditeľný kábel Invisible Connection, ktorý prepojí všetky periférne zariadenia s obrazovkou, takže celkový dizajn televízora už nebudú rušiť nevzhľadné káble, ktoré v minulosti trčali z ich zadnej strany. K dispozíciu sú ako klasické stojany, tak aj dizajnové v štýle maliarskeho plátna Studio Stand, alebo stojan Gravity Stand, ktorý umožňuje si televízor nastaviť do požadovaného uhla. Novinkou je unikátny nástenný držiak „No Gap Wall-mount“, ktorý televízor pridržiava pri stene tesnejšie, než kedykoľvek predtým a zároveň je jeho montáž možné zvládnuť v priebehu 15 minút.

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.