Odvápňovače a čističe pre žehličky

Ak sa budete o svoju žehličku pravidelne starať, poslúži vám oveľa dlhšie a nezanechá škaredé stopy na vašom oblečení. Pozrite si v tejto kategórii čističe a odvápňovače, ktoré predídu zaneseniu žehliacich trysiek a plochy a zbavia vás vodného kameňa.

Kategórie produktov

O kategórii

Čistenie žehličky: Prácu vám uľahčia odvápňovače a čističe

Iste sa okolo vás mihli rady, ako čistiť žehličku. Použiť môžete od octu, sódy bikarbóny až po zubnú pastu či alobal. Niektoré zaváňajú poškriabaním alebo poškodením žehličky. Skúste predísť zbytočným škodám a pozrite si najprv naše odporúčania.

 

Programy a funkcie žehličky

Pri kúpe si vyhraďte trochu času aj na preštudovanie návodu - hlavne funkcií a programov. Môžu vás milo prekvapiť a uľahčíte si prácu i starostlivosť o žehličku. Niektoré materiály si vyžadujú špeciálne zachádzanie. Nastavením správnej teploty či programu sa vyhnete zničenému či poškodenému oblečeniu. Zároveň chránite žehliacu plochu a životnosť žehličky.

TIP: Syntetické alebo veľmi jemné materiály sa ideálne žehlia cez ďalšiu látku.

 

Pravidelné čistenie žehličky

Vždy po skončení a vychladnutí žehličky pretrite žehliacu plochu handričkou z mikrovlákna. Jedným ťahom odstránite prípadné zvyšky zo žehlených vlákien. Skôr než sa pustíte do “babských rád”, riaďte pokynmi od výrobcu. Predovšetkým, kým plynie záruka výrobku. V opačnom prípade, by nemuseli uznať prípadnú reklamáciu.

Ak má vaša žehlička samočistiaci program, využívajte ho tiež pravidelne!

 

Pravidelné čistenie žehličky od vodného kameňa

Pravidelné odvápňovanie žehličky je dôležité preto, aby sa nezanášala. Dochádza potom k uvoľňovaniu usadenín, či vytekaniu vody a môžete si znečistiť vypranú bielizeň. V tomto prípade využijete aj odvápňovače žehličky: buď ako špeciálne kazety do presného typu žehličky alebo univerzálny tekutý prostriedok, ktorý je vhodný ako na žehličky, tak i na parné generátory.

TIP: Niektoré žehličky s odvápňovacím systémom vám uľahčia celý tento proces. Stačí spustiť program.

 

Destilovaná voda do žehličiek a parných generátorov

Ak máte v domácnosti tvrdú vodu, používajte do žehličky demineralizovanú vodu, s ktorou predídete zanášaniu otvorov. Po skončení vodu vždy vylievajte a pri každom novom žehlení žehličku naplňte novou.