Odžmolkovače

Už nemusíte vyhadzovať oblečenie len kvôli tomu, že sa na ňom objavili žmolky. Siahnite po malých pomocníkoch, ktorí s nimi zatočia raz-dva. S odžmolkovačom sa zbavíte nepríjemných malých žmolkov. Výhodou je, že s malou investíciou do odžmolkovača zachránite aj drahé svetre a svoje obľúbené kúsky.

Kategórie produktov

O kategórii

Odžmolkovače

Obľúbený sveter alebo tričko plné malých žmolkov. Čo s tým? Na scénu prichádzajú odžmolkovače. Jednoduché, malé prístroje, s ktorými vdýchnete aj starším kúskom vo svojom šatníku nový život.

Žmolky sa vytvárajú pri praní, ale i trením napríklad o kabelku, batoh, suchý zips alebo tam, kde sa rukávy šúchajú o zvyšok svetra. Uvoľnené vlákna sa motajú do malých žmolkov a svetríky, či tričká už nevyzerajú tak pekne, ako nové.

Môžete siahnuť po nožniciach, lepiacej páske alebo žiletke, lenže tu hrozí poškodenie a zároveň je to zdĺhavé” So žmolkami najlepšie zatočí odžmolkovač. Malý elektrický prístroj, ktorý za krytom s otvormi schováva ostré čepele, takže nehrozí poranenie.

Cez otvory berie žmolky a čepeľ, ktorá rotuje i niekoľko tisíckrát za minútu ich spoľahlivo odreže. Odžmolkovače sa napájajú do elektrickej siete, na baterky alebo majú vlastný akumulátor, ktorý vydrží na pár desiatok minút a znova ho dobijete.

Upozornenie: Riaďte sa podľa návodu na obsluhu, niektoré odžmolkovače sa nesmú používať pri napojení v el. sieti.

 

Na čo všetko sa dajú použiť odžmolkovače

Odžmolkované veci dostanú nový impulz a nemusíte sa ich hneď zbavovať. Žmolky sa vytvárajú na umelých vláknach, avšak podliehajú im aj prírodné materiály. Odžmolkovať môžete napríklad:

  • vlnené šály a svetre,
  • tričká, mikiny,
  • bundy,
  • nohavice,
  • textilné kabelky a batohy,
  • sedačky
  • a rôzne poťahy,
  • posteľnú bielizeň atď.

Odžmolkovače sú skvelí pomocníci za pár korún. Na Nay.sk zoženiete modely už od 4 € alebo môžete zvoliť trošku drahšie odžmolkovače od 11 do 18 €. A keďže nezaberú veľa miesta, takže ich môžete pribaliť kamkoľvek na vaše cesty.