Olympus TG-Tracker - akčná kamera

Olympus TG-Tracker - akčná kamera

Akčná kamera TG-Tracker je novým prírastkom do radu Olympus Tough, v ktorom sú už zastúpené odolné fotoaparáty TG-4 a TG-870. TG-Tracker dokáže uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky všetkých športovcov, či už ide o extrémnych alebo amatérskych. Spája v sebe výhody akčnej kamery so športovými náramkami a GPS navigáciami. V nasledujúcich riadkoch si ich môžete pozrieť z bližšej perspektívy.

Vreckové rozmery

Svojím tvarom pripomína aktuálne modely odolných fotoaparátov Olympus Tough, ak ide o rozmery, je malá a pohodlne sa zmestí do dlane jednej ruky. Preto ju môžeme smelo zaradiť medzi vreckové akčné kamery. Vďaka tomu, že je odolná a nepotrebuje ďalšie podvodné puzdro, sú jej rozmery rovnaké na suchu aj pod vodou.

4K akčná kamera

Olympus TG-Tracker na rozdiel od odolných fotoaparátov z radu Tough, ktoré dokážu natáčať video vo Full HD rozlíšení, ale je to iba ich doplnková funkcia, akčná kamera TG-Tracker ponúka dokonale prepracované 4K video so všetkými doplnkovými fukciami. TG-A1 dokáže tiež fotiť, ale primárne si ju zaobstaráte skôr ako športovú kameru.

Dokonalý 5-osový stabilizátor

V porovnaní s plejádou renomovaných akčných kamier, dostupných aktuálne na trhu, ponúka TG-Tracker stabilizátor obrazu, bez ktorého sa natáčanie z riadidiel bicykla či motorky prakticky nezaobíde. Digitálny 5-osový stabilizátor zaručuje prvotriedne plynulé zábery.

Super odolná

Celý rad Tough produktov sa vyznačuje odolnosťou vo všetkých smeroch a ani táto kamera nie je výnimkou. Je vodotesná do hĺbky 30 metrov, mrazuvzdorná do - 10 °C, nárazuvzdorná pri pádoch až z 2,1 m a tlaku odolná do 100 kg. Vysoká odolnosť z iných Tough fotoaparátov sa preniesla aj do tejto kamery. Všetky tlačidlá, objektív, výklopný displej aj všetky konektory s batériou a slotom pre kartu sú dokonale utesnené.  

Ultraširoké zábery

TG-Tracker si dokáže poradiť s 204° širokým uhlom záberu, čiže nemáte problém zachytiť prakticky žiadnu akčnú scénu ani z tej najkratšej vzdialenosti. Pre kvalitné selfie zábery je predná časť držiaku osadená sférickým zrkadlom imitujúcim záber objektívu.

5 rôznych senzorov

TG-Tracker k svojmu označeniu neprišiel len tak náhodou, keďže jeho charakteristickou vlastnosťou je schopnosť sledovať ( = po anglicky track) celý rad vašich aktivít a následne ich zobrazovať a archivovať pomocou špeciálnej mobilnej aplikácie. Jednotlivé senzory a snímače sú:
GPS
Pomocou GPS senzora a mobilnej aplikácie O.I.Track dokážete ku každému videu či fotografií priradiť aj miesto na mape či dokonca sledovať celú trasu, ktorú ste cez deň prešli alebo ušli.
Manometer
Vstavaný manometer zaznamená nadmorskú výšku, prípadne hĺbku ponoru. Keď narazíte na niečo nevídané pod morskou hladinou, čo zachytíte akčnou kamerou, z aplikácie sa následne dozviete, v akej hĺbke ste sa práve nachádzali, keď sa to celé udialo.
Akcelerometer
Vstavaný senzor zrýchlenia funguje okrem iného aj na automatické vloženie indexovej značky do práve natáčaného videa. Značka sa vloží automaticky pri dosiahnutí konkrétneho zrýchlenia 4G alebo 7G, podľa nastavenia. Zaujímavé akrobatické kúsky na lyžiarskom svahu tak nemusíte vo videu dlho vyhľadávať, stačí len nabehnúť na vloženú index značku.
Teplomer
Jedným z ďalších údajov zaznamenaných TG-Trackerom je aj okolitá teplota. Pri vytvorených záberoch získate aj informáciu o okolitej teplote, aká práve bola pri vašom výstupe na jednu z osemtisícoviek.
E-kompas
Elektronický kompas možno použiť ako bežný kompas na orientáciu v priestore. Pri robení záberov a fotiek navyše rozpozná, ktorým smerom v danom momente akčná kamera mierila. V spojení s vašou pozíciou pomocou GPS tak možno pomerne presne určiť objekt, ktorý sa nachádza v zábere.

Sledované údaje

Súhrnom všetkých spomínaných senzorov je potom nameraná informácia, zahŕňajúca okrem iného prejdenú vzdialenosť, dátum a čas, maximálnu a minimálnu teplotu, maximálnu a minimálnu nadmorskú výšku, celkové prevýšenie, maximálnu a minimálnu rýchlosť, tlak a pod.

Wi-Fi

Pri Olympuse sa už stáva štandardom vybavenosti fotoaparátov vstavaný WiFi modul pre bezdrôtové ovládanie a na prenos získaných dát, nie je tomu inak ani pri akčnej kamere TG-Tracker, ktorú je možné pomocou inteligentného telefónu alebo tabletu diaľkovo ovládať. Natočené videá či zhotovené fotky je potom možné ľahko stiahnuť a zdieľať na sociálnych sieťach.

Kompatibilita

Výhodou TG-Trackera je základňa MC-T01, ktorá je súčasťou základného balenia a slúži ako univerzálny systém uchytenia. Vďaka nej kameru uchytíte do všetkých existujúcich držiakov GoPro či iných adaptérov ďalších výrobcov. V základnom balení nájdete aj dva typy objektívových portov, základný sférický a plochý pre podvodné zábery.

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie