Panasonic Lumix DC-G9 čierna + Lumix G Vario 12-60 mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S.


Uhlopriečka ("): 3 ", GPS: Nie, Max.rozlíš.videa: 3840x2160, Rozlíšenie: 20.3 mpx, Hľadáčik: elektronický, Formát snímača: micro 4/3,


Cena 1 259,00 €

Zľava 24 % z pôvodnej ceny: 1 649,00 € Zobraziť nápoveď

25,18 € Späť na NAY Extra kartu: Zobraziť nápoveď


Top príslušenstvo

Zadarmo
Zadarmo

Ukázať všetko príslušenstvo

Popis produktu

Vnútri tela fotoaparátu Panasonic DC-G9 sa nachádza optický snímač Live MOS s celkovým rozlíšením 21,77 Mpx. Optický senzor podporuje päťosú stabilizáciu s podporou Dual I.S. a Dual I.S. 2. Fotoaparát je vybavený OLED hľadáčikom s uhlopriečkou 0,83". Výkonné automatické ostrenie s podporou DFD, je schopné zaostriť v čase 0,04 s. Panasonic Lumix DC-G9 ďalej podporuje 6k a 4k PHOTO režim, sériové snímanie až 60 sn./s, nahrávanie 4k videa, Post focus, Pro burst a režim vysoké rozlíšenie, ktorý umožňuje tvorbu snímky s rozlíšením 80 Mpx. Samozrejmosťou je aj podpora WiFi a Bluetooth. Bajonet 4/3. Kompatibilné pamäťové karty SD, SDHC, SDXC UHS-I a UHS-II U3. V balení s objektívom Panasonic Lumix G Vario 12-60 mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S.

Precízne spracovanie

Panasonic Lumix DC-G9 zaujme nielen svojím skvelým výkonom pri fotografovaní, ale aj svojim perfektným spracovaním. Telo fotoaparátu je vyrobené z ľahkej zliatiny horčíka, ktorá je zároveň veľmi odolná. Tento kvalitný základ zabezpečuje tiež odolnosť voči vlhkosti, prachu a chladu. Panasonic Lumix DC-G9 tak môžete používať bez obáv vo vlhkom prostredí. Telo je navrhnuté aj s ohľadom na užívateľa, je vybavené veľkým gripom, ktorý umožní isté a pohodlné uchopenie fotoaparátu aj s väčším objektívom. Samozrejmosťou je tiež perfektne situované ovládanie. Všetky voľby a nastavenia máte na dosah vášho prsta aj vďaka joysticku. Výhodou je tiež možnosť vlastného nastavenia až troch tlačidiel podľa svojich požiadaviek.

Výkonný Live MOS snímač

Vnútri odolného tela fotoaparátu Panasonic Lumix DC-G9 sa nachádza veľmi kvalitný obrazový snímač Live MOS bez Low Pass filtra, ktorý disponuje celkovým rozlíšením 21,77 Mpx. Efektívne rozlíšenie je 20,33 Mpx. So snímačom spolupracuje výkonný štvorjadrový procesor, ktorý dokáže rýchlo a kvalitne spracovať výsledný obraz. Tento snímač vyniká tiež účinnou päťosou stabilizáciou s podporou Dual I.S a Dual I.S. 2. Fotografie a videá možno ukladať vo formátoch JPEG a RAW. Výhodou je možnosť využívania dvoch pamäťových kariet naraz. Podporované sú SD, SDHC a SDXC sa zbernicami UHS-I a UHS-II a rýchlostné triedou U3 a až V90.

Veľmi rýchle ostrenie

Aby ste mohli zachytiť naozaj každý detail je fotoaparát Lumix DC-G9 vybavený tiež pokročilou technológiou automatického ostrenia. Fotoaparát podporuje tiež DFD technológiu, ktorá sleduje objekt z dvoch uhlov a zároveň komunikuje aj s objektívom a prispôsobuje sa jeho aktuálnemu nastaveniu. Počas ostrenia pracuje snímač na frekvencii až 480 snímok za sekundu, takže bude zaostrenie objektu veľmi rýchle a zároveň presné. Fotoaparát tiež umožňuje v režime AFC sledovania pohybujúceho sa objektu pri frekvencii až b. Zaostrenie je veľmi rýchle a uzamkne sa za púhych 0,04 sekundy. Vďaka tomuto vám už neunikne žiadna momentka, ktorú by ste radi zvečnili.

Perfektná stabilizácia

Pre maximálnu kvalitu a ostrosť obrazu je tiež nevyhnutná kvalitná stabilizácia obrazu. Fotoaparát Panasonic Lumix DC-G9 je vybavený optickou päťosou stabilizáciou, ktorá spolupracuje s integrovaným gyroskopom a je tak pripravená poskytnúť skvelý výkon pri stabilizácii obrazu. Ak potrebujete odfotiť rýchlo momentku a nemáte čas pripraviť statív, alebo ho so sebou jednoducho nemáte, nevadí, s týmto fotoaparátom môžete vytvárať perfektné snímky aj pri dlhších expozíciách priamo z ruky.

Elektronický hľadáčik a priestranný displej

Panasonic Lumix DC-G9 je vybavený OLED elektronickým hľadáčikom s uhlopriečkou 0,83" a takmer 100% zorným poľom. Hľadáčik má v sebe integrované niektoré funkcie, ktoré vám umožnia mať ešte lepšiu kontrolu nad kompozíciou práve vznikajúcej snímky. Jednou z funkcií je možnosť zväčšenia obrazu priamo v hľadáčiku a vy si tak môžete pohodlne skontrolovať, či máte správne zaostrené. Nechýba ani niekoľko režimov, ktoré vám spríjemnia fotografovanie napríklad pri západe slnka. Samozrejmosťou je tiež LCD dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm, ktorý umožní rýchle a pohodlné nastavenie, živý náhľad alebo napríklad kontrolu vytvorených snímok. Aby ste mohli fotiť aj z netradičných uhlov, môžete si displej aj vyklopiť. Na vrchu fotoaparátu sa nachádza ďalší displej, na ktorom uvidíte aktuálne nastavené hodnoty clony, stav batérie, zvolenú pamäťovú kartu a ďalšie potrebné informácie pre bezproblémové fotografovanie.

6K PHOTO a 80 Mpx fotografie

6K PHOTO je jedným z režimov, ktorý vám umožní fotografovať aj veci, ktoré ste práve nečakali, že sa stanú. Fotoaparát po stlačení spúšte vyfotografuje 30 snímok a následne extrahuje ten najlepší v rozlíšení 18 Mpx. Ďalej možno vytvárať sériové snímky aj v režime 4K PHOTO, kde frekvencia snímok dosahuje až 60 za sekundu. Panasonic Lumix DC-G9 podporuje ďalej režim vysokého rozlíšenia. V tomto režime je možné vytvárať fotografie s rozlíšením 80 Mpx. Tieto fotografie budú mať perfektne vykreslené detaily a budú tak vhodné na veľkoformátovú tlač, napríklad plagátov.

Ďalšie užitočné funkcie a konektivita

Medzi ďalšie užitočné funkcie možno zaradiť napríklad Post focus, ktorý umožňuje zmenu zaostrenie na už hotové fotografie. Pre busrt mód zasa zaručí, že už nikdy nestlačíte neskoro spúšť, pretože ešte pred samotným stlačením fotoaparát nasníma 30 alebo 60 snímok. Ďalej iste oceníte aj možnosť nahrávania 4k videa so snímkovou frekvenciou 30 za sekundu. Perfektnou funkciou je možnosť nabíjania prostredníctvom USB. Integrovaná batéria poskytne pri plnom nabití dostatok energie až pre 400 snímok. Fotoaparát je vybavený aj HDMI konektorom, vysokorýchlostným USB 3.0 a výstupmi na slúchadlá a mikrofón. Nechýba ani dvojica slotov na pamäťové karty SD.

Bezdrôtové technológie

Panasonic Lumix DC-G9 tiež podporuje moderné technológie, ktoré vám umožnia diaľkové ovládanie a bezdrôtové zálohovanie vašich fotografií a videí. Vo výbave sa nachádza podpora Bluetooth v4.2 BLE, táto verzia vynikám svojimi nízkymi nárokmi na spotrebovanú energiu. Prostredníctvom Bluetooth možno spárovať fotoaparát s telefónom a využívať ho ako diaľkovú spúšť. Pokiaľ chcete bezdrôtovo prenášať fotografie do telefónu alebo tabletu využijete skôr WiFi pripojenie, ktoré umožní vysokorýchlostný prenos dát, vďaka podpore moderných a rýchlych WiFi štandardov.

Panasonic Lumix G Vario 12-60 mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S.

V balení s fotoaparátom nájdete aj objektív Panasonic Lumix G Vario 12-60 mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S. Tento zoom objektív sa radí medzi základné objektívy do vašej fotografickej výbavy. Jeho ekvivalentná premenlivá ohnisková vzdialenosť 24-120 mm umožňuje fotografovanie blízkych i vzdialenejších objektov. Svetelnosť objektívu sa pohybuje v rozmedzí f/3,5-5,6. Výhodou je podpora pokročilej optickej stabilizácie Dual I.S. Táto stabilizácia eliminuje negatívny účinok vibrácií a umožňuje tak vznik perfektných fotografií.

 

Parametre produktu

Kľúčové parametre produktu

Uhlopriečka (") 3 "
GPS Nie
Max.rozlíš.videa 3840x2160
Rozlíšenie 20.3 mpx
Hľadáčik elektronický
Formát snímača micro 4/3

Hodnotenie

0,0 / 5

0 recenzií Panasonic Lumix DC-G9 čierna + Lumix G Vario 12-60 mm f/3,5-5,6 ASPH. Power O.I.S.

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené