Paraboly

Na nasmerovanie plošného signálu z družice do konkrétneho bodu a jeho prenos do satelitného prijímača slúži parabolická satelitná anténa. Užívajte si kvantum programov z celého sveta, lepšiu stabilitu signálu či vysoké rozlíšenie s voľbou číslo jedna pre mnohých divákov – satelitným vysielaním

Kategórie produktov

O kategórii

Satelitné vysielanie: Obľúbená voľba číslo jedna

Písal sa rok 1962, kedy bol do vesmíru vypustený prvý telekomunikačný satelit, ktorý bol schopný vysielať televízny signál. Tento historický moment, ako aj živý prenos tlačovej konferencie J. F. Kennedyho, môžeme považovať za akýsi míľnik satelitného televízneho vysielania. To je dnes automatickou súčasťou našich životov a obľúbenou voľbou mnohých divákov.

Satelitná parabola: Užite si kvalitu satelitného signálu

Satelitné vysielanie patrí k najkvalitnejším spôsobom prenosu televízneho vysielania. Pochádza z geostacionárnych družíc. Tie sú rozmiestnené nad rovníkom a nachádzajú sa vo výške 36.000 km. Signál nepodlieha žiadnym obmedzeniam, ako sú napríklad členitosti terénu. Ako odrazová plocha pre prijímaný signál sa používa parabola, ktorá signál odráža a sústredí ho do ohniska paraboly.

Akú parabolu vybrať?

Vo všeobecnosti platí, že čím je väčšia parabola, tým je signál silnejší. Pre príjem z dvoch družíc je odporúčaný priemer paraboly 80 cm, pričom veľmi dôležitým faktorom je aj materiál, z ktorého je parabola vyrobená. V ponuke tak nájdete nielen odľahčené hliníkové, ale aj železné paraboly a tiež offsetové paraboly, ktoré sú dnes rozšírenejšie ako stredové. K celistvému satelitnému kompletu je potrebný aj satelitný prijímač. V kategórii príslušenstva k satelitom zas nájdete satelitné karty, držiaky a prepojovacie satelitné káble.