Porovnanie všetkých modelov iPhone 14

Porovnanie všetkých modelov iPhone 14

Kalifornský gigant s príchodom generácie iPhone 14 predstavil štyri nove telefóny - iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Telefóny sa od líšia nielen farebným prevedením, ale aj v jednotlivých funkcionalitách. Ktoré sú to? Dozviete sa v článku.

Koniec miniatúrneho iPhonu, prichádza jeho väčší nástupca

Apple sa po dvoch generáciách iPhone 12 mini a iPhone 13 mini, na prekvapenie všetkých lúči s miniatúrnou verziou svojho telefónu. Miesto neho prišiel na scénu väčší iPhone 14 Plus spolu s tradičným iPhone 14.

Rovnako a predsa odlišne: iPhone 14 a iPhone 14 Plus

Cenovo najdostupnejší telefón v novom portfóliu, iPhone 14, prináša silnejšiu batériu a vylepšený fotoaparát v porovnaní s iPhone 13. Ponúka tiež špeciálny režim pre nahrávanie filmov s vyššou kvalitou. A navyše je vybavený čipom A15 Bionic, ktorý sme mohli vidieť v iPhone 13 Pro, čo zaručuje vysoký výkon. V porovnaní s iPhone 14 má iPhone 14 Plus väčší 6,7-palcový displej a ešte silnejšiu batériu, čo sú jeho hlavné prednosti.

Čo ponúkajú iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max?

Modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dostali do vienka oveľa zaujímavejšie vylepšenia. Obidve zariadenia majú tzv. Dynamic Island, ktorý slúži ako elegantné dizajnové riešenie voľnej časti obrazovky a zároveň ako užitočný nástroj pre zobrazenie upozornení alebo prehrávanie hudby.

Okrem toho sú iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max vybavené doteraz najrýchlejším čipom A16, ktorý prináša novinku v podobe funkcie Always-On Display. Tento displej umožňuje zobrazenie dátumu, času a ďalších informácií vo widgetoch aj na zamknutej obrazovke.

Vylepšenia dostal i fotoaparát iPhonov

Medzi najlepšie vylepšenia oboch modelov patrí fotoaparát. iPhony dostali tri fotoaparáty. Hlavný senzor má rozlíšenie 48 Mpxširokouhlý fotoaparátteleobjektívom majú zhodne po 12 Mpx. Vďaka AI (umelej inteligencii) sú schopné iPhony zachytiť veľmi kvalitné fotografie aj za horších svetelných podmienok.

Rozdiel medzi iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max: Prečo by ste mali zvážiť oba?

Hlavný rozdiel medzi iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max spočíva vo veľkosti obrazovky. iPhone 14 Pro Max disponuje o 0,6 palca väčším displejom ako iPhone 14 Pro. Podobne ako iPhone 14 Plus, aj Pro Max poskytujú veľkú obrazovku, ktorá je ideálna pre sledovanie filmov či hranie hier.

Ostatné rozdiely sú menej zrejmé - iPhone 14 Pro Max má silnejšiu batériu, ktorá zvládne vydržať až 29 hodín bez nabíjania. Rovnako tak disponuje kvalitnejšími reproduktormi s lepším zvukom.

Novinkou je funkcia detekcie autonehody

Zaujímavou vlastnosťou, ktorá je súčasťou všetkých modelov iPhone 14, je detekcia autonehody. Funkcia je automaticky zapnutá, ale môžete ju aj deaktivovať . V praxi to znamená, že v prípade dopravnej nehody váš iPhone automaticky po 20 sekundách zavolá na tiesňovú linku a prehrá hlasovú správu pre príslušné záchranné služby. Informuje ich o vašej potrebe pomoci a poskytne im aktuálnu polohu.

iPhone 15 – o čo ňom zatiaľ vieme?

Apple sa pripravuje na predstavenie novej generácie iPhone 15. Očakáva sa, že kalifornský gigant odstráni konektor Lightning a nahradí ho USB-C. Ďalšou novinkou by mal nový výkonný procesor A17 Bionic, ktorý bude vyrábaný pokročilou technológiu 3 nm.

Podľa zdrojov by mali i cenovo dostupnejšie modely mali mať hlavný 48 Mpx fotoaparát. Klasické fyzické tlačidla by mohli byť nahradené špeciálnymi mini-motormi s haptickou odozvou.

Buďte pripravení a sledujte naďalej naše novinky, ktoré sa objavia v priebehu nasledujúcich mesiacov.