QLED televízory

QLED je inováciou LCD technológie, pričom skratka QLED znamená „quantum dot light-emitting diode“, teda „kvantové body podsvietené diódami“. Tieto svetelné diódy pohltia a zároveň vyžarujú svetelné lúče. Každá základná farba má svoju vlastnú svetelnú diódu, tým pádom aj svoj vlastný lúč, ktorý je jasný a krásne čistý. QLED TV disponuje až miliardou farebných odtieňov (v porovnaní s miliónom odtieňov v LED TV). Ďalším benefitom je najvyššia hodnota jasu zo všetkých televízorov, ktoré sú dnes na trhu.

Kategórie produktov

Aplikované filtre

Zmazať všetky filtre

biela
Farba

Zobrazujeme 3 výsledkov. Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Samsung The Serif QE43LS01TA (2020)

Hodnocení: 0 z 5, počet hodnocení: 0

SAMSUNG QE43LS01TAUXXH

Uhlopriečka ("): 43 ", Typ obrazovky: QLED, Typ rozlíšenia: 4K Ultra HD, OS TV: Tizen


1 199,00 €
759,00 €

G

Samsung The Serif QE49LS01TA (2020)

Hodnocení: 0 z 5, počet hodnocení: 0

SAMSUNG QE49LS01TAUXXH

Výpredaj

Uhlopriečka ("): 49 ", Typ obrazovky: QLED, Typ rozlíšenia: 4K Ultra HD, OS TV: Tizen


1 299,00 €
759,00 €

G

Samsung The Serif QE55LS01TA (2020)

Hodnocení: 0 z 5, počet hodnocení: 0

SAMSUNG QE55LS01TAUXXH

Výpredaj

Uhlopriečka ("): 55 ", Typ obrazovky: QLED, Typ rozlíšenia: 4K Ultra HD, OS TV: Tizen


1 499,00 €
999,00 €

G

O kategórii

Lídri na trhu QLED TV

QLED technológiu predstavila ako prvá firma Samsung a dodnes má najširšiu ponuku týchto televízorov.

Medzi inovácie Samsung QLED TV, ktoré by vás mohli zaujať, patria:

  • Technológia Q HDR so svietivosťou až 1000 nitov prináša ostrý a kontrastný obraz aj v svetlých miestnostiach.
  • Režim Ambient pomôže vášmu televízoru splynúť s okolím alebo z neho môžete vytvoriť obraz napr. s vašimi fotografiami.

Ďalšiu významnú značku na trhu QLED televízorov predstavuje spoločnosť TCL. TCL QLED TV so svojim bezrámčekovým dizajnom, výraznými farbami, operačným systémom Android TV, vstavanou hlasovou funkciou ovládania a rozlíšením 4K Ultra HD ponúkajú najmodernejšie technológie za prijateľnú cenu. H2: QLED vs. OLED Priekopníkom OLED TV je firma LG.

Panely OLED sa skladajú z miliónov svetelných bodov, pričom každý z nich vyžaruje vlastné svetlo. Vďaka tomu nie je potrebné podsvietenie. Výhodou je možnosť vypnúť konkrétne miesta (pixely) na displeji a tak vytvoriť dokonalú čiernu, čo pri LCD paneloch nie je možné, keďže vždy produkujú svetlo celou svojou plochou.

Takže pokiaľ túžite po dokonalej čiernej, a teda aj väčšom kontraste, OLED bude pre Vás ideálnou voľbou. Avšak musíte počítať s vyššou nákupnou cenou. Ak však preferujete širšie pokrytie farebného spektra a vyšší jas, ktorý vám umožní komfortné sledovanie televízie aj v svetlých miestnostiach, bude QLED TV pre vás tým najlepším riešením.

Na záver ešte jedna poznámka k spotrebe energie. Mýtus, že QLED má vyššiu spotrebu, keďže je podsvietený celý panel, nemusí vždy platiť. Záleží na tom, aký silný jas si sami nastavíte. Spotreba OLED televízorov zase závisí na tom, ako veľmi je napríklad film, ktorý sledujete, „temný“ alebo „svetlý“, teda koľko pixelov môže zhasnúť alebo musí svietiť naplno.