RF Bezdrôtové slúchadlá

Ak vám pri počúvaní hudby prekážajú kábliky, použite RF bezdrôtové slúchadlá. Bez káblov sa prepojte s kompatibilným zariadením a vychutnávajte si hudbu či film bez obmedzení. Zistite viac.

Kategórie produktov

O kategórii

Čo je technológia RF a aké sú jej výhody?

RF je skratka pre slovo „rádiofrekvenčné“ – takéto slúchadlá patria medzi bezdrôtové modely. K vysielaní a prijímaní informácií používajú elektromagnetické vlnenie. Vynikajú dobrým prenosom zvuku, ktorý si poradí aj so vzdialenosťou alebo prekážkami medzi slúchadlami a ďalším zariadením. Môžete s nimi teda chodiť po byte a bez prerušovania zvuku počúvať napríklad svoj obľúbený film alebo pesničky. RF slúchadlá majú v balíčku buď USB vysielač, alebo malú vysielaciu stanicu (najčastejšie s klasickým 3.5 mm Jackom).

USB vysielač alebo stanica sa pripoja ku počítaču, notebooku a (niektoré modely) aj k smartfónu alebo televízii. Podľa toho, aký si zvolíte model, získate dosah cca 10 až 100 metrov. Platí, že slúchadlá s USB mávajú nižší dosah, slúchadlá s vysielacou stanicou sa s dosahom blížia práve 100 metrom.

TIP: V ponuke nájdete slúchadlá, ktoré tlmia zvuky z okolia. Zvoliť môžete aj model, u ktorého sa dá ovládať hlasitosť priamo na slúchadlách.

Mohlo by vás zaujímať: Pozrite si aj kategóriu bluetooth slúchadlá, domáce používanie aj modely pre náročných.