Smart osobná váha: Dostaňte sa do formy a chudnite s ľahkosťou

Len čo ráno vkročíte do kúpeľne, viete, že je to tu! Ranné váženie ešte nikoho nezabilo, no veľa ľudí ho ani veľmi neobľubuje. Patríte medzi tých, ktorí sa boja postaviť na váhu? Možno len nemáte správnu motiváciu a ideálneho parťáka na chudnutie. Zabite dve muchy jednou ranou so smart váhou. Tá vám pomôže dostať sa do formy a schudnúť natrvalo.

Prečo ide chudnutie so smart váhou odrazu lepšie? 

Patrí vaša klasická osobná váha k prístrojom, ktoré zvládnu zrýchliť z 0 na 100 za 1 sekundu? Potom bohužiaľ aj smart váha (aspoň na začiatku) ukáže to isté číslo. Tým sa však podobnosť končí. Okrem obyčajného zobrazenia počtu kilogramov sa inteligentná osobná váha vie „rozprávať“ s aplikáciou vo vašom telefóne. Vďaka tomu vám poskytne všetky informácie, dáta, parametre a grafy prehľadne doslova ako na dlani. A o aké dáta ide?

Inteligentná osobná váha vám to spočíta!

  • Zaznamená aj tie najmenšie zmeny v hmotnosti.
  • Zmeria percentuálny podiel tuku, svalov, kostí či vody v tele. 
  • Poskytne prehľad o vašom bazálnom metabolizme.
  • Vypočíta vaše BMI (Body Mass Index) = teda pomer vašej váhy k výške, a BMR (Basal Metabolic Rate) = bazálnu metabolickú spotrebu, čiže optimálnu dennú spotrebu energie.
  • Zistí hladinu viscerálneho (medziorgánového) tuku.
  • Rozpozná váš metabolický vek (Cítite sa na 18? Možno stav vášho tela skutočne zodpovedá tomuto veku. No mentálne rozpoloženie smart váha bohužiaľ ešte stále nerozozná ????).

 

Zabudnite na pero a papier. Vďaka pravidelným štatistikám vás smart osobná váha udrží neustále v strehu. Získate skvelú motiváciu pre svoj pokrok a jojo efekt už nebude mať žiadnu šancu. Že cvičíte, zdravo sa stravujete a stále nič? Žiadnu paniku. Možno ste nabrali ťažšie svaly a zbavili sa tuku, ktorý je ľahší. Práve tento údaj vám ukáže vaša smart váha. Pozor, väčšinou platí, že drahšie modely majú viac funkcií. Preto si vždy prečítajte informácie o konkrétnom modeli.

Ako funguje smart osobná váha

Celý systém pracuje na princípe tzv. bioelektrickej impedancie. Jednoducho povedané, váha vyšle do tela slabý elektrický prúd (nemusíte sa báť, ani ho neucítite), a meria jeho prechod telom. Práve preto by ste na inteligentnú osobnú váhu mali vstupovať bez ponožiek. Keďže svaly, kosti alebo tuk majú rôzny odpor, dokáže si váha na základe rýchlosti, s akou prejde prúd cez vaše telo, jednoducho vypočítať pomery jednotlivých jeho častí. Ak zadáte aj svoje osobné údaje, ako sú vek, výška a pohlavie, bude meranie maximálne presné.

TIP: Monitorovať svoje telo môžete aj pomocou ostatnej smart zdravotechniky.

vaha_v textu

Nastavte si správne ciele a sledujte ich dosiahnutie v aplikácii

Jednou z výhod inteligentných váh je ich jednoduché prepojenie s tabletom či smartfónom cez mobilnú aplikáciu pre Android alebo iOS. Máte na výber tri spôsoby, ako spolu zariadenie prepojiť: Bluetooth, WiFi alebo ANT+ (bezpečný a rýchly bezdrôtový dátový prenos, zapracováva aj dáta z monitorovacích senzorov, preto sa využíva napríklad v smart hodinkách). Váha pri vážení sama automaticky odosiela všetky dáta do aplikácie, v ktorej si môžete nastaviť svoje ciele a sledovať ich plnenie. Tiež si môžete prezrieť históriu vašich výkonov a dosiahnutý pokrok. Smart osobná váha zaznamenáva aj tie najdrobnejšie zmeny, takže sa môžete radovať z každého napredovania, a tak sa s chuťou vrhnúť do ďalšieho cvičenia!

Viete, že?
Svoju inteligentnú osobnú váhu prepojíte nielen s oficiálnou aplikáciou, ale aj s ďalšími fitness aplikáciami a dokonca aj s ďalšími smart prístrojmi, ako sú smart hodinky. Všetky dáta tak budete mať 100 % kompletné. Plniť rôzne výzvy môžete aj s kamarátom, sestrou alebo kolegami v práci. Niektoré aplikácie totižto umožňujú sledovať pokrok vašich blízkych, povzbudzovať sa navzájom k lepším výkonom alebo sledovať, či ten druhý svoj tréningový plán nefláka. Možno práve vás bude najviac motivovať, ak sa do chudnutia pustíte s kamarátmi.

TIP: Niektoré aplikácie vám tiež odporučia vhodný denný kalorický príjem či vhodnú športovú aktivitu pre čo najrýchlejšie dosiahnutie vytýčeného cieľa.

Nádej pre všetkých leňochov: Kedy sa ani nemá cenu vážiť?

Vašu váhu ovplyvňujú prijaté tekutiny aj strava. Nikdy sa preto nevážte hneď po jedle. Na výsledku by sa totižto odrazil váš snackcident. Nevážte sa ani bezprostredne po športovom výkone či po sprche. Pre čo najpresnejšie výsledky je potrebné vážiť sa na pevnom podklade bez ponožiek, najlepšie ráno po toalete pred raňajkami. Pozor, u žien záleží aj na kolísajúcich hormónoch v priebehu mesiaca. V období menštruácie môže žena vážiť až o 3 kilogramy viac.

Osobný tréner pre celú rodinu! 

Odvážte nielen seba, ale i celú rodinu. Smart váhy sú schopné pamätať si užívateľov, pričom jednu váhu môžete spárovať s dvoma až šestnástimi užívateľskými profilmi. Niektoré modely sami rozpoznajú, kto na nich práve stojí, a dáta tak pošlú do správneho účtu. Navyše so smart váhou sa nemusíte báť o vaše dáta. Tie sú kvôli ochrane súkromia šifrované. Okrem toho vám tieto váhy perfektne poslúžia aj na precízne váženie ovocia, zeleniny alebo tašiek s nákupom.

Pozrite sa na všetky SMART osobné váhy na našom e-shope.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.