Sony FE 16-35mm F2.8 GM

Cena:
2 669,00 €

Pôvodná cena 2 699,00 €
Splátková kalkulačka - spočítať
Späť na NAY Extra kartu 53,38 €

Odporúčame tieto služby

Predĺžená záruka

Získate istotu bezplatnej opravy tovaru aj po skončení zákonnej záruky. Zobraziť viac informácií

Poistenie náhodného poškodenia

Získajte istotu bezplatnej opravy pri náhodnom poškodení. Zobraziť viac informácií

POPIS PRODUKTU

Širokouhlý objektív Sony FE 16-35mm F2.8 GM vám poskytne prvotriednu obrazovú kvalitu. Tento vynikajúci objektív obsahuje dva špeciálne členy Sony XA (extrémne asférické), ktorých povrchová úprava je presná na 0,01 mikrónu. Objektív poskytuje mimoriadne kvalitné rozlíšenie v celom priebehu ohniska a zároveň má konštantnú svetelnosť f/2.8. Samozrejmosťou je veľmi rýchle a presné zaostrovanie vďaka piezoelektrickým motorom, ktoré sú absolútne tiché. Na tele objektívu sa nachádza špeciálne tlačidlo aretácie zaostrenia, zoomovací a ostriaci krúžok a prepínač manuálneho a automatického zaostrovania. Objektív tiež vyniká kompaktným prevedením a nízkou hmotnosťou. Jeho konštrukcia umožňuje použitie aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Kompatibilný s fotoaparátmi, ktoré sú vybavené bajonetom Sony E a FE a Full Frame snímačom. Priemer filtra je 82 mm.

Zobraziť celý popis

  • Doprava zadarmo
  • Zľava
Popis produktu

Perfektný obraz

Sony FE 16-35mm F2.8 GM je skvelý objektív, ktorý svojimi parametrami umožní tvorbu nádherných a profesionálnych snímok. Je zložený z dvoch extrémne asférických členovi Sony XA s povrchovou úpravou s presnosťou 0,01 mikrónu. Tieto členy zaisťujú minimalizáciu skreslenia, ktorá je u širokouhlých objektívov bežná, ďalej eliminujú astigmatizmus a zakrivenie poľa. Tiež zefektívňujú bokeh efekt, ktorý bude bez "cibuľových krúžkov". Na fotografii tak skvele vynikne plynulý prechod medzi nezaostreným a zaostreným poľom. Členy z ED skla sa postarajú o zníženie skreslenia a účinne potlačia chromatickú vadu. Objektív je opatrený tiež špeciálnou antireflexnou vrstvou Sony, ktorá efektívne potláča nechcené odrazy v náročných svetelných podmienkach. Či už budete fotiť portrét alebo západ slnka, vždy sa môžete tešiť na kvalitnú fotografiu, na ktorej vynikne kontrast a prirodzenosť.

Rýchle a presné automatické zaostrovanie

Objektív je vybavený pokročilým systémom automatického zaostrovania DDSSM (Direct Drive SSM). Tento systém využíva špeciálne piezoelektrické motory vlastnej výroby Sony. Motory sa vyznačujú tichým chodom, takže je zaostrovanie absolútne tiché. Vďaka tichému ostreniu vás nebude rušiť žiadny zvuk pri fotografovaní, a hlavne pri nahrávaní videa s neustále sa meniacim bodom zaostrenia. Nielen fotografie, ale aj videá budú v profesionálnej kvalite s krásnym obrazom.

Jednoduché ovládanie

Na tele objektívu sa nachádza všetko potrebné pre jeho ovládanie. Nechýba zoomovací a ostriaci krúžok a manuálny prepínač automatického a manuálneho zaostrovania. Ďalej sa na objektíve nachádza špeciálne tlačidlo aretácie zaostrenia. Toto tlačidlo možno premapovať pomocou fotoaparátu na vami požadovanú funkciu.

Odolný a ľahký

Kvalitná konštrukcia objektívu zaisťuje odolnosť voči vlhkosti a prachu. Možno ho tak používať aj za mierneho dažďa. Predný člen je navyše opatrený špeciálnou fluoridovou vrstvou, ktorá zamedzuje usadzovaniu prachu, nečistôt a tiež zamedzuje zachytávaniu mastnoty a odtlačky prstov. Ak sa predsa len na tomto člene udrží nejaká nečistota, jej odstránenie je potom veľmi jednoduché. Aj cez svoj vysoký optický výkon a mnoho skvelých funkcií si objektív zachováva kompaktné telo a nízku hmotnosť, ktorá činí 680 g.

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

Typ bajonetu: Sony E
Typ objektívu: zoomový
Stabilizácia obrazu: Nie
Vhod.pre formát snímača: Full Frame
Min. svetelnosť objektívu: 2,8-22

Ďalšie vlastnosti

Značka: Sony
Utesnenie prach/vlhkosť: Áno
Vhodné pre žáner: architektúra

Fyzické vlastnosti a farba

Šírka: 82 mm
Výška: 121,6 mm
Dĺžka: 88,5 mm
Hmotnosť: 680 g

Obsah balenia

Obsah balenia: krabica, príručka, obal

Objektív

Max. svetelnosť objektívu: 2.8
Typ bajonetu: Sony E
Typ objektívu: zoomový
Stabilizácia obrazu: Nie
Vhod.pre formát snímača: Full Frame
Min. svetelnosť objektívu: 2,8-22
Priemer závitu filtra: 82 mm
Počet lamiel clony: 11
Konštrukcia objektívu: 16 členů / 13 skupin

Zaostrovanie

Min.zaostrovacia vzdial.: 28 cm
Zabudovaný AF motor: Áno

Ostatné

Kód produktu: SEL1635GM.SYX

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore