Sony XR-83A90J televízor


Uhlopriečka: 83 ", Typ obrazovky: OLED, Typ rozlíšenia: 4K Ultra HD, OS TV: Android TV Viac info


Cena 5 419,00 €

Prihlásiť sa / Registrovať sa a získať 108,38 € späť na ďalší nákup: Zobraziť nápoveď


Vypočítať splátky:

Top príslušenstvo

Bežná cena
Zadarmo
Nay Extra cena Zadarmo

Ukázať všetko príslušenstvo

0,0 / 5

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

0 + nakupů

Zobraziť 0 recenzií a jedno ocenenie

Popis produktu

Špičkový Smart Android televízor Sony XR-83A90J v čiernej farbe s minimalistickým dizajnom One Slate, OLED displejom, dômyselným procesorom Cognitive Processor XR, rozlíšením 4K Ultra HD (3840 × 2160) a 83“ uhlopriečkou (210 cm) vás vtiahne do deja vďaka pokročilej technológii obrazovky s reproduktorom, ktorá vytvorí skvelú harmóniu zvuku a obrazu. Pre ešte lepší zážitok zo sledovania vašich obľúbených filmov poslúži kombinácia XR Contrast (upravuje jas), XR OLED Contrast Pro (zvýrazňuje kontrast), XR Triluminos Pro (širšia paleta farieb), XR Colour (verne pôsobiace farby), XR Clarity či XR Motion Clarity (pre plynulé akcie). O viacrozmerný vysokokvalitný zvuk a jasné dialógy sa postarajú technológie XR Sound Position (zvuk kopíruje dianie na obrazovke), Acoustic Surface Audio+, XR Surround (skutočné priestorové 3D ozvučenie) či Voice Zoom 2 (vylepšuje zreteľnosť hlasov). Hlasové vyhľadávanie poskytne širokú škálu možnej zábavy a s určitosťou poteší aj množstvo inovatívnych funkcií - Bluetooth, Google TV, Chromecast, Apple AirPlay a Google Play.

Televízor s kognitívnou inteligenciou

Televízor Bravia XR posúva obraz a zvuk na vyššiu úroveň pomocou dômyselného procesora Cognitive Processor XR. Rozumie tomu, ako ľudia vidia a počujú a ponúka nový zážitok, ktorý vás úplne vtiahne do scény. 

Revolučný obraz na obrazovkách OLED (XR Picture)

Užite si strhujúci kontrast na obrazovkách OLED s prirodzeným a realistickým obrazom. Jej procesor používa analýzu vychádzajúcu z ľudskej perspektívy a v zlomku sekundy vykoná krížovú analýzu a optimalizáciu stoviek tisícov prvkov. V kombinácii s panelom OLED prináša táto technológia sýtu čiernu a jasný obraz. 

Zmeňte každý zvuk na strhujúci zážitok (XR Sound)

Pokročilá technológia obrazovky s reproduktorom a procesor Cognitive Processor XR robia z každého zvukového zdroja pohlcujúci zvukový zážitok. Počúvajte jasnejší a presnejší zvuk pri všetkom, čo sledujete. Užite si zábavu po novom s dokonalou harmóniou zvuku a obrazu. 

Tisícky filmov a seriálov, ktoré vyhľadáte hlasom

Rýchlo vyhľadávajte to, čo chcete pozerať, svojím hlasom. Nájdite konkrétny titul vyslovením jeho názvu. Alebo vyhľadávajte odporúčania s pokynom „Show me sci-fi adventure TV shows“.

Zažite realistickú hĺbku s výraznou čiernou

Procesor Cognitive Processor XR vykonáva krížové analýzy údajov, čím vylepšuje obraz spôsobom, akým ľudské oko vníma prirodzené farby a hĺbku. XR OLED Contrast Pro upravuje jas, aby boli svetlé odtiene vo svetlých častiach a tmavé odtiene v tieňoch výraznejšie. Detaily sa tak už nestratia v tieňoch či prepálených oblastiach.

Široká paleta prirodzených farieb

Sledujte prirodzené farby lahodiace ľudskému oku. Procesor Cognitive Processor XR dáva displeju prístup k širšej palete farieb a umožňuje mu reprodukovať jednotlivé farby s jemnými odlišnosťami ako v skutočnom svete. Vylepšené odtiene a sýtosť pre verné farby a realistickú textúru kvetov.

Inteligentné dotváranie stratených textúr

So zvýšením rozlíšenia na úroveň 4K si možno každý obsah užiť v rozlíšení blížiacom sa k 4K. Procesor Cognitive Processor XR pristupuje k množstvu údajov a inteligentne dotvára stratené textúry aj detaily prispievajúce k realistickému obrazu. Sledujte detaily, ako napríklad prirodzená srsť zvierat a ostré hrany kameňa.

Inteligentné spracovanie pohybu

Sledovanie športu a akčných filmov je teraz ešte lepšie. Procesor Cognitive Processor XR s technológiou XR Motion Clarity vykonáva krížovú analýzu údajov, aby zaistil plynulú akciu, ktorá je jasná a ostrá.

Zvuk zladený s akciou

XR Sound Position dodáva zvuku sprevádzajúcemu obraz reálnosť a poskytuje zvukový zážitok zhodný s tým, ako vnímame svet. Keďže obrazovka tohto televízora s rozlíšením 4K je aj reproduktorom, zvuk presne kopíruje dianie na obrazovke a prináša tak skutočne pohlcujúci zážitok.

Všetka zábava vo vyššej kvalite 3D priestorového zvuku

S procesorom Bravia XR je zvuk všetkého sledovaného obsahu upravený na skutočný priestorový zvuk. Technológia XR Surround vytvára priestorový zvuk zo strán a zvislo a umožňuje vám vychutnať si 3D zvuk bez toho, aby ste potrebovali reproduktory v strope alebo vysielajúce zvuk nahor.

Voice Zoom 2 vylepšuje hlasy a ponúka zreteľnejšie dialógy

Počúvajte zreteľnejšie televízne dialógy bez toho, aby ste museli zvyšovať hlasitosť. Aj keď je reč ťažko zrozumiteľná, technológia Voice Zoom 2 zistí typ hlasu, analyzuje ho a zlepší jeho zreteľnosť.

Sledujte obsah zo smartfónu vo veľkom formáte

Vychutnajte si svoje obľúbené videá, fotografie, hry a mnoho ďalšieho zo zariadení so systémom iOS alebo Android na veľkej obrazovke. Je to rýchle a jednoduché.

 • Funguje so zariadeniami Apple AirPlay/Apple HomeKit - S Apple AirPlay môžete streamovať video a audio do svojho televízora priamo z vášho iPhone, iPad alebo Mac. Sledujte filmy a relácie z aplikácie Apple TV, z vašich obľúbených aplikácií alebo dokonca z prehliadača Safari.

 • Chromecast built-in - Chromecast umožňuje prenos obľúbených videí, hier a aplikácií z mobilného zariadenia do televízora s technológiou Chromecast built-in bez zníženia kvality. Stačí ťuknúť na tlačidlo prenosu na obrazovke zariadenia so systémom Android alebo iOS a všetko, čo máte radi, môžete sledovať vo veľkom formáte.

Ovládajte všetky zariadenia jedným diaľkovým ovládačom

Inteligentným diaľkovým ovládačom môžete ovládať všetky pripojené zariadenia. Vďaka prístupu k službám videa na požiadanie pomocou jedného tlačidla môžete vo svojej izbe sledovať seriály a filmy v priebehu niekoľkých sekúnd.

Elegantný dizajn s inovatívnymi vlastnosťami

 • Nádherný dizajn prinášajúci pohlcujúci zážitok zo sledovania - Minimalistický dizajn One Slate ponúka rám s plynulými okrajmi okolo obrazovky v sklenenom paneli, ktorý je elegantný a umožňuje sústrediť sa na obraz. Televízor skvele vyzerá aj znie, či už je umiestnený na stojane, alebo na stene.

 • Stojan s troma možnosťami pre všestranné umiestnenie televízora - Stojan s troma možnosťami umiestnenia ponúka štandardné nastavenie so zameraním na obraz, zúžené nastavenie pre menšie police a nastavenie ideálne pre zvukový systém.

 • Všestranná krása bez zbytočností - Zbavte sa spleti káblov a schovajte ich pomocou držiakov káblov, aby váš televízor vyzeral dobre spredu, zboku a aj zozadu.

 • Podsvietený diaľkový ovládač z lešteného hliníka - Špičkový dizajn diaľkového ovládača z lešteného hliníka s vlasovým vzorom sa príjemne drží a v tme ho dobre vidno.

 • Kryty z udržateľných materiálov - Televízor je navrhnutý nielen tak, aby bol štýlový, ale aby tiež chránil životné prostredie. Zadné kryty modelov s veľkou obrazovkou až zo 40% tvoria udržateľné materiály.

Dokonalý obraz a zvuk v každom prostredí

Posaďte sa a užívajte si pútavý zážitok zo sledovania. Jedinečná technológia optimalizácie podľa prostredia so snímačmi svetla a farieb automaticky prispôsobuje obraz a zvuk okolitému prostrediu.

 • Svetelný a farebný snímač - Televízor obsahuje svetelný RGB snímač optimalizujúci farby a jas obrazu podľa zdroja svetla a prostredia miestnosti. 

 • Acoustic Auto Calibration - Nech sedíte kdekoľvek, tento televízor zistí vašu polohu a optimalizuje zvuk tak, aby ste si vždy užívali rovnakú kvalitu zvuku, ako keď sedíte priamo pred televízorom. Zvuk sa môže meniť v závislosti od predmetov v miestnosti.

Užite si zábavu na štúdiovej úrovni

Televízor prináša technológie na zachovanie tvorcovho zámeru, ako napríklad Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced a Dolby Vision. Ponúka dramatické momenty aj napätie podľa predstáv režiséra. Je pripravený na softvér Calman a tvorcovia ho môžu používať aj počas produkčných úprav.

 • Netflix Calibrated Mode - Tento režim bol špeciálne vyvinutý na sledovanie originálnej tvorby služby Netflix tak, aby na televízore reprodukoval rovnakú kvalitu obrazu, ako má štúdiová nahrávka.

 • IMAX Enhanced - Tento televízor má certifikáciu IMAX Enhanced, čo znamená, že môžete očakávať verný obraz a kvalitný zvuk.

 • Dolby Vision a Dolby Atmos - Vychutnajte si doma napätie ako v kine. Dolby Vision oživuje scény, čím prináša autentický zážitok zo sledovania, a Dolby Atmos napĺňa miestnosť podmanivým priestorovým zvukom.

BRAVIA CORE prináša to najlepšie z filmovej zábavy do televízorov Sony BRAVIA XR

Služba BRAVIA CORE ponúka široký výber filmových noviniek, kasových trhákov i klasiky – to všetko ako súčasť televízorov BRAVIA XR. Majitelia televízorov BRAVIA XR môžu sledovať obsah v kvalite Pure Stream – najvyššej kvalite pre streamovanie obrazu. Služba BRAVIA CORE je miestom, kde sa zábava snúbi s technológiou. BRAVIA CORE je prvá služba svojho druhu, ktorá využíva technológiu Pure Stream a dosahuje takmer bezdrôtovú kvalitu ekvivalentnú UHD BD so streamovaním až 80 Mb/s. Majitelia televízorov BRAVIA XR si využitím kreditov BRAVIA CORE môžu vyberať filmy z najmenej 300 titulov, vrátane filmov Venom, Peter Rabbit, Krotitelia duchov, Blade Runner 2049 a Jumanji: The Next Level. Súčasťou televízorov A90J a Z9J je 10 filmových kreditov a u ostatných modelov BRAVIA XR 5 filmových kreditov.

Stvorený pre PlayStation 5

Televízory BRAVIA XR sú navrhnuté tak, aby dokonale fungovali s konzolami PlayStation 5. BRAVIA XR a PS5 spolu vytvárajú pôsobivý zážitok s pohlcujúcim obrazom a zvukom, vďaka ktorým máte pocit, akoby ste boli uprostred akcie. 

 • Až 4K/120 sn./s HDMI 2.1 vstup – Podporuje plynulé a citlivé hranie v rozlíšení 4K pri 120 sn./s a 120 Hz.

 • Krátka doba odozvy – Podporuje extrémne plynulé hranie s krátkou dobou odozvy 8,5 ms s rozlíšením 4K/120 sn./s.

 • XR Picture a XR Sound – Skutočné farby, detaily a pohlcujúci zvuk pre skvelý zážitok z konzoly PlayStation 5.

 • Automatické mapovanie tónov HDR – Konzola PS5 automaticky vyberie najlepšie nastavenie HDR pre váš televízor.

 • Automatický režim výberu žánrov – Televízor BRAVIA automaticky prepne do herného režimu alebo štandardného režimu pre televíziu a filmy.

Parametre produktu

Kľúčové parametre produktu

Uhlopriečka 83 "
Typ obrazovky OLED
Typ rozlíšenia 4K Ultra HD
OS TV Android TV

Návody a manuály

Ocenenie a hodnotenia produktov

NAY Techbox roka 2021 TV

NAY Techbox roka 2021 TV

3. miesto

0,0 / 5

0 recenzií Sony XR-83A90J televízor

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené