Teflónové panvice

Teflónové panvice sú nielenže cenovo dostupné a ľahko sa čistia, no jedlo sa vám vďaka ich nepriľnavému povrchu nepripáli. Sú ako stvorené pre rýchle varenie pokrmov pri nízkych teplotách. Pozor však na správne zaobchádzanie.

Kategórie produktov

Zobrazujeme 2 výsledky Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Orava PAN-20 FT (20 cm)

Orava PAN-20 FT, Panvica

Výpredaj −38 %

Panvica, Typ panvice: klasická, Priemer panvice: 20 cm, Typ ohrevu: plyn, indukcia, sklokeramika, elektrina, Nepriľnavý povrch, Vhodné do…


15,99 € 9,99 €

Orava PAN-24 FTG (24 cm)

Orava PAN-24 FTG, grilovacia panvica

Panvica, Typ panvice: grilovacia, Priemer panvice: 24 cm, Typ ohrevu: plyn, indukcia, sklokeramika, elektrina, Nepriľnavý povrch, Vhodné do…


29,90 € 19,99 €

O kategórii

Už žiadne pripálené jedlo

Ak patríte k milovníkom varenia, potom sa v domácnosti nezaobídete bez kvalitnej panvice. Teflónové panvice ocenia všetci, ktorí nedajú dopustiť na nepriľnavý povrch, jednoduchú a rýchlu údržbu. Navyše na trhu nájdete aj teflónové panvice vhodné do umývačky riadu, takže ich čistenie bude naozaj hračka.

Okrem klasických teflónových panvíc si môžete vybrať aj grilovacie teflónové panvice, s ktorými si pripravíte napríklad šťavnaté steaky alebo rôzne iné druhy mäsa a zeleniny, takže na grilované pokrmy už nemusíte čakať až do leta.

Pozor na správne zaobchádzanie

Pri teflónových panviciach však pozor, ich povrch je náchylný na poškriabanie takže sa vyhnite všetkému kovovému náradiu či predmetom, ktorými by ste mohli panvicu poškodiť.  V prípade poškriabania alebo akéhokoľvek poškodenia radšej panvicu vymeňte.

Rovnako pozor na vysoké teploty a ich prepaľovanie - pri teplote nad 250 °C sa z teflónu uvoľňujú zdraviu škodlivé, nebezpečné karcinogénne látky. Teflónovú panvicu tiež nikdy nezohrievajte na sucho. Rovnako pozor aj na lacnejšie modely s nekvalitným teflónom.