Inteligentné domáce meteostanice vám povedia viac ako len počasie

Inteligentná meteostanica vám povie, aká je vonku teplota a koľko toho včera napršalo. Dokážu toho ale predpovedať oveľa viac, ako len že ráno bude svetlo a večer tma. Zaobstarajte si do domácnosti smart zariadenie, ktoré vám ponúkne predpoveď počasia priamo z vašej terasy a množstvo ďalších zaujímavých funkcií.

 

Predpoveď počasia 24/7

Domáca meteostanica je prístroj s rôznymi senzormi, pomocou ktorých sama predpovedá počasie. Môžete vďaka nej sledovať hodnoty tlaku, vlhkosti, teploty a ďalšie rôzne meteorologické javy. Čím viac senzorov, tým presnejšia predpoveď.

 

A keďže budete mať meteostanicu umiestnenú priamo tam, kde bývate, ukáže vám čo najpresnejšie údaje a vyhliadky počasia vo vašej oblasti. Ako si však vybrať ten správny model?

Modely meteostaníc s funkciami naviac

Na trhu nájdete veľké množstvo domácich meteostaníc. Je však na vás, aké funkcie od nej očakávate a čo všetko potrebujete, aby vám zmerala.

 

Domáce meteostanice pod 45 € vám napríklad ponúknu:

 

 • meranie vnútornej a vonkajšej teploty,
 • meranie vlhkosti,
 • predpoveď počasia na najbližšie dni,
 • presný čas a dátum,
 • fáze mesiaca,
 • budík.

meteo text

K drahším meteostaniciam dostanete aj špeciálny prijímač na strechu, ktorý môže merať silu a smer vetra, dokonca aj množstvo zrážok. Meteostanica so zrážkomerom je tak veľmi prínosná aj pre záhradkárov, ktorí chcú zistiť, či je nutné po včerajšom daždi poliať záhradu.

S inteligentnou meteostanicou počasie neprekvapí

Ste fanúšikovia Smart Home? Smart meteostanica vám do celého inteligentného systému sadne ako uliata. Nie je to iba o číslach a funkciách, ktoré sme uviedli hore. Top meteostanice prinášajú ďalšiu radu skvelých výhod.

 

Čo všetko inteligentná domáca meteostanica dokáže?

 

 • Meteostanica s Wi-Fi nepotrebuje displej. Stačí vám aplikácia, kde sa budú každých 5 minút načítať čerstvé dáta priamo zo senzorov meteostanice. Pre nové informácie tak ani nemusíte vstať z gauča.
 • Upozorní vás, keď sa na teplomere ukáže teplota, ktorá je pre vás z nejakého dôvodu hraničná. Upozornenia si môžete nastaviť na akúkoľvek teplotu za akýmkoľvek účelom. Meteostanica vám napríklad pošle notifikáciu, keď je vonku na nule. Nemusíte tak ráno pri škrabaní námrazy na aute nadávať na to, že včera nehlásili ranné mrazy. Pri veľkých teplotách pripomenú, že by ste mali dodržiavať pitný režim alebo poslať deti preč z priameho slnka. A inokedy zase stihnete zachrániť kvety pred zamrznutím.
 • Poskytne vám krátkodobý aj dlhodobý vývoj počasia vo svete a u vás doma. Predpoveď je presná a prehľadná. Inteligentná meteostanica sa totiž nespolieha iba na svoje dáta, ale aj na dáta získané z ďalších podobných meteostaníc vo svete.
 • Je rozšírená o ďalšie senzory. Ako už sme spomínali, zrážkomer ocenia hlavne záhradkári a poľnohospodári. Anemometer zase zmeria vietor a určí presnejšiu pocitovú teplotu.
 • Skvelo zapadne do interiéru smart domácnosti. Futuristické spracovanie designu doň prinesie vzdušnosť a modernosť. Netatmo meteostanice sú dobrým príkladom spojenia funkčnosti a dizajnu.

Je čas vyvetrať? Smart meteostanica vás upozorní

Okrem predpovedi počasia sa inteligentná meteostanica postará aj o zdravie či bezpečnosť vo vašej domácnosti.

 

 • Pripomenie vám, aby ste vyvetrali alebo zapli čističku vzduchu. Kontroluje totiž hodnotu oxidu uhličitého vo vašich miestnostiach.
 • Meria hladinu hluku, aby chránila váš sluch a pokojný spánok. Možno bude sem-tam nutné stíšiť aj váš obľúbený metal.
 • Prepojí sa s vašou inteligentnou domácnosťou. Spolupracuje s AppleKit alebo Amazon Alexa. Nemusíte sa báť zlodejov, požiaru a ani vysokých účtov za kúrenie.

 

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.