Už žiadne otravné káble: Čo všetko pripojíte k bluetooth?

Vraví sa, že muž je ako bluetooth – je s vami spojený, keď ste nablízku, ale vyhľadáva ďalšie zariadenie, keď ste preč. Žena je zase ako Wi-Fi. Vidí všetky dostupné zariadenia, ale pripojí sa k tomu najsilnejšiemu. Obidve technológie sú založené na bezdrôtovom pripojení, ale tak ako existujú rozdiely medzi mužmi a ženami, tak nájdeme rozdiely aj medzi bluetoothom a Wi-Fi. V tomto článku sa zameriame na bluetooth, s ktorým zahodíte starosti s káblami za hlavu. Aké zariadenia k nemu pripojíte?

Bluetooth nie je žiadna novinka. Túto bezdrôtovú technológiu predstavila firma Ericsson v roku 1994. A ako vznikol jej názov? Ak si myslíte, že mal kráľ Harald Bluetooth, ktorým sa táto technológia inšpirovala, modré zuby, nie ste veľmi ďaleko. Uvažuje sa o tom, že prezývku získal kvôli poškodenému zubu, ktorý sa javil ako modrý.

Tento kráľ žijúci v 10. storočí však podľa legendy premenil Dánsko v jedno veľké kráľovstvo zjednotením kmeňov. To inšpirovalo Dr. Nilsona Rydbecka, autora bluetooth technológie. Príbeh mu pripomínal tvorbu blízkych kontaktov – v IT by sa to dalo nazvať ako prenášanie dát na krátke vzdialenosti.

Bluetooth priniesol výhody, vďaka ktorým už nikdy nebudete zamotaní do káblov. Užívame si slobodu bluetooth slúchadiel, bezdrôtových reproduktorov či bluetooth klávesnice a myši. Pri nich to však iba začína. Ukážeme vám, čo všetko si k bluetoothu pripojíte.

Bezdrôtové slúchadlá

Ten pocit, keď vytiahnete slúchadlá z vrecka a zistíte, že sú zamotané viac ako váš vzťah, je na nezaplatenie. Škoda, že sa gordický uzol na kábloch slúchadiel nedá len tak ľahko rozseknúť.

Bluetooth slúchadlá vás však tohto problému razom zbavia. Nemusíte riešiť nekonečné káblové hlavolamy a slúchadlá neprekážajú ani pri prezliekaní. A keď pečiete koláč alebo vám kuriér prinesie pizzu, nestiahnete so sebou v nadšení notebook na zem. Navyše bluetooth slúchadlá na behanie vás odbremenia od pocitu, že vám slúchadlá pri behu o chvíľu z uší vypadnú.

129602319_l

Pri mnohých modeloch môžete počúvať hudbu až viac ako 5 hodín a keď ju dopočúvate, bezdrôtové slúchadlá strčíte do kompaktného puzdra, kde sa v priebehu niekoľkých desiatok minút znova dobijú. A čo ak nie ste zvyknutí na bluetooth slúchadlá do uší? Môžete vsadiť na bezdrôtové náhlavné slúchadlá.

Vedeli ste, že...

niektoré bluetooth slúchadlá majú v sebe zabudovaný tlakový senzor, ktorý spozná, že ste si dali slúchadlá z hlavy dole? Automaticky tak zastavia hudbu. Vybrané modely sa pri zložení konštrukcie dokonca samy vypnú a pri rozložení znova zapnú.

Bluetooth reproduktor

„Teraz by sa tu hodilo mať bluetooth reproduktor.“ Stavíme sa, že z vašich úst už takáto veta niekedy vyšla. Určite to bolo pri grilovaní, párty alebo kúpaní v bazéne.

Poznáme ale recept, ktorý vás zaručene nesklame a vychutnáte si ho na plné pecky: zožeňte mobil, počítač alebo smart hodinky, pridajte poriadny prenosný reproduktor, prikoreňte to skvelou hudbou a dobrým jedlom a skvelá zábava môže začať. Užijete si hodiny pohodlného počúvania. Vybrané repráky na bluetooth prežijú aj „brilantné“ skúšky vodeodolnosti vašich nie práve najtriezvejších kamarátov.

Bluetooth reproduktor prenesie hudbu kamkoľvek

Prezrite si v našej ponuke najlepšie bluetooth reproduktory a vyberajte z celosvetovo populárnych značiek, ako je napríklad bluetooth reproduktor JBL alebo bluetooth reproduktor Marshall. JBL reproduktory si zavesíte na plece alebo vopcháte do vrecka. Hodiť očkom môžete aj na párty reproduktory s cool podsvietením a funkciou karaoke.

Vedeli ste, že...

Spoločnosť JBL je na trhu už od roku 1946. Paradoxné však je, že firma sa už za 3 roky svojej existencie ocitla na pokraji krachu. Zakladateľ James B. Lansing vynikal v konštruktérstve a vynikajúcom ozvučení kín, ale nie v podnikaní. A viete, ako firmu zachránil? Tou najbizarnejšou vecou – samovraždou. Desaťtisíc dolárov z jeho životnej poistky totiž pokrylo straty a postavilo JBL znova na nohy.

Smart hodinky

Inteligentné hodinky sa stanú vaším neoddeliteľným partnerom pri športe a každodenných aktivitách. Navyše nebudete musieť vyťahovať mobil zakaždým, keď chcete prepnúť pesničku alebo keď vám niekto napíše.

120892499_m

Aké zaujímavé funkcie ponúkajú?

  • Prečítate si na nich správy alebo skontrolujete zmeškané hovory.
  • Zanalyzujete vaše športové výkony a zdravie vďaka monitorovaniu vašich telesných funkcií
  • Můžete s nimi ľahko ovládať smart domácnosť.
  • V obchode sa postarajú o bezkontaktné platenie.

Bluetooth rádio do auta

Chcete si v aute púšťať svoju obľúbenú hudbu alebo telefonovať bez nutnosti držať mobil pri uchu? Vsaďte na autorádio s bluetooth. Už nikdy žiadne pokuty za telefonovanie za volantom a počúvanie pesničiek, ktoré vám lezú na nervy. Bluetooth do auta si zamilujete.

Aké ďalšie bezdrôtové zariadenia s bluetooth technológiou na trhu nájdete?

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.