Virtuálna realita, ktorá vás finančne nezruinuje

Virtuálna realita, ktorá vás finančne nezruinuje

Dlhé, zimné, lockdownové dni priamo vyzývajú na hranie hier. Skúste si zážitok okoreniť a siahnite po virtuálnej realite. Povieme vám, prečo si ju vyskúšať a pridáme tipy na obľúbené kúsky.

Odstrihnúť od každodenného bytia dokáže mnoho hier, avšak virtuálna realita (VR) vás do nového sveta doslova vtiahne a to vďaka špeciálnym okuliarom. Síce to znie ako sci-fi, ktoré si nemôže dovoliť každý, našťastie je VR na trhu už niekoľko rokov. Aj vďaka tomu sa táto technológia stáva finančne dostupnejšou. Zažiť ju môžete na počítači, hernej konzole aj mobile.

Tou najdrahšou možnosťou je vlastniť dobrý počítač, čo znamená mať kvalitný procesor, grafiku, pamäť i úložisko. Ceny počítačov vhodných na VR hry začínajú na tisícových sumách a k tomu budete ešte potrebovať virtuálne okuliare, na ne si opäť pripravte pár stovák. Alebo aj viac. Na druhej strane spektra je napríklad VR set okuliarov, ovládačov a priestorových snímačov HTC VIVE.

 

Zažite cenovo prístupnejšiu VR
 

Sľúbili sme, že vám predstavíme lacnejšie možnosti, ako zažiť VR u vás doma. Patrí medzi ne PlayStation VR (PS VR) ktorá vašu klasickú hernú konzolu PS4 a 5 premení na mašinu na virtuálnu realitu.

VR_text

Mega Pack Sony PlayStation VR obsahuje:

  • VR okuliare s 5,7" OLED displejom a rozlíšením 1920x1080, 3D zvukom a mikrofónom.
  • Duálnu kameru, ktorá sníma tvár, gestá a senzory na okuliaroch.
  • Herný balíček VR World s 5 hrami: gangsterka The London Heist, podmorský žraločí simulátor Ocean Descent, 3D klon arkádovky Space Invaders Danger Ball, vesmírna strieľačka Scavengers Odyssey a adrenalínová jazda na saniach na kolesách VR Luge.
  • 4 herné bomby: fantasy RPG Skyrim, strieľačku Doom, 3D skákačku Astroboy a futuristické preteky Wipeout.

TIP:
Pokiaľ patríte medzi šťastlivcov a ste vlastníkom najnovšej PS5, budete na zapojenie PlayStation VR potrebovať pôvodnú kameru pre PS4. Kamera v najnovšom vydaní hernej konzoly totiž nie je s PS VR kompatibilná. Na pripojenie staršieho typu kamery budete potrebovať adaptér, ktorý si môžete na týchto stránkach priamo vyžiadať.

Všetko to znie skvelo. Háčik je v tom, že tak ako je beznádejné vypredaná PS5, je dlhodobo vypredaná aj PS VR. U nás si však môžete zapnúť funkciu strážneho psa, ktorý vás na zmenu v dostupnosti upozorní. Odmenou za čakanie pre vás bude nový rozmer hrania.

Fungovanie virtuálnej reality

Pri hraní VR sa nepozeráte na displej konzoly, počítača či mobilu, ale všetko, čo vidíte, je v špeciálnych VR okuliaroch. Každé oko sníma svoj priestor a je to váš mozog, ktorý z oboch sledovaných častí vytvorí ilúziu 3D sveta. Obraz sa hýbe podľa toho, ako sa na svet pozeráte, takže je naozaj všade okolo vás, nielen pred vami.

Zbrane, volant či boxerské rukavice ovládate buď pohybom hlavy, alebo ovládačom DualShock 4. Ten, kto si VR už vyskúšal, vie o čom hovoríme. Ak patríte k tým VR „nepobozkaným“, ono sa to ťažko popisuje, virtuálnu realitu je skrátka lepšie zažiť na vlastnej koži.

Okuliare na VR, VR hry, kamery a ďalšie príslušenstvo nájdete na našom e-shope.

3 tipy na hry pre PlayStation VR

Máme pre vás výber hier, ktoré vás svojím virtuálnym zážitkom nesklamú.

Gran Turismo Sport – Táto hra patrila medzi obľúbené aj v 2D svete, predstavte si, ako asi funguje vo virtuálnej realite. Neomrzí žiadneho milovníka rýchlych áut, ktorý sa môže realizovať na 19 tratiach a na výber má 140 pretekajúcich áut.

TIP: GT Sport funguje na PS 4 a PS 5 aj bez VR.

Astro Bot Rescue Mission – Dobrodružná misia, v ktorej zachraňujete posádku robotov. Nástrahy na vás čakajú pri každom skoku a nebezpečenstvo číha za rohom. Pred vami je 20 misií plných pascí a nepriateľov.

Battlezone – Niekedy skrátka nemáte chuť na prehnané sústredenie, precízne ovládanie a strach z toho, čo na vás čaká. V tejto hre môžete bezhlavo strieľať na všetko, čo sa hýbe. Battlezone je remake klasickej arkády z 80. rokov, takže tu ani nič iné robiť nejde. Vlastne ide, keď vás prestane baviť likvidovať virtuálnych nepriateľov, zahrajte si proti kamarátovi.

Najlacnejšiu VR máte cez mobil

Herné konzoly a počítače vám síce poskytnú lepší zážitok, do virtuálnej reality vás však dokáže vtiahnuť aj váš mobil. Pokiaľ nevlastníte historickú vykopávku, tak vám k mobilu postačí dokúpiť si lepenkové alebo plastové okuliare za pár eur. Do nich mobil rovno pripevníte a môžete začať hrať, alebo si prehrávať 360° videá či ovládať aplikácie na rozšírenú realitu.

Virtuálna realita v mobile:

  • Potrebujete 3D okuliare, do ktorých pasuje váš mobil, napríklad RETRAK Utopia 360° VR Headset.
  • Stiahnite si z Google Play či Apple Store aplikáciu Google Cardboard.
  • Aplikáciu spustite, vložte mobil do okuliarov, všetko nakonfigurujte a bavte sa.

V aplikácii Google Cardboard nájdete vopred pripravených pár drobných 3D hier. Zároveň si v nej môžete zakúpiť ďalšie hry, aplikácie a videá. Dobrá správa na koniec - mnoho hier je v Google Cardboard dostupných zadarmo.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.