Vrecká do vysávačov

Hľadáte náhradné vrecko do svojho vysávača? Tu nájdete rôzne typy náhradných vreciek do vysávačov, ako antibakteriálne, papierové, so vstavaným filtrom a iné.

Zobrazujeme 2 výsledky Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

O kategórii

Vrecká do vysávačov

Každý vysávač potrebuje iné vrecko. Len kto sa v tom má vyznať? Roztriedili sme vrecká do základných skupín. Vo filtri vyberte značku vreckového vysávača alebo sa presvedčte v popisku vreciek, že budú sedieť do vášho typu vysávača. Môžete si kúpiť hneď viac balení naraz alebo si urobiť poznámku, aké vrecká sú vhodné práve do vášho vysávača.

Syntetické vrecká majú výbornú filtračnú schopnosť, dokáže totiž odfiltrovať až 99% mikročastíc. Vďaka pružnosti materiálu sa dobre prispôsobia priestoru vo vysávači a dokážu tak nabrať oveľa viac nečistôt. Vyznačujú sa i dlhou životnosťou a chránia i motor vysávača, keďže neprepúšťajú vzduch ani nečistotu.

Textilné vrecká sa vyznačujú svojou pevnosťou a odolnosťou aj voči vlhkosti. Výhodou je, že ich môžete používať donekonečna. Avšak môžu sa tu množiť baktérie a plesne a vynášanie tiež nie úplne praktické. Využijete ich na hrubší materiál. Výborne poslúžia ako zálohové vrecká, keď sa minú papierové alebo syntetické, ktoré bežne využívate. Často bývajú súčasťou nového vysávača.

Papierové vrecká sú vyrobené z dvoch a viac vrstiev papiera. Výhodou je, že prepúšťajú vzduch a zároveň perfektne zachytia nečistoty. Vyhnite sa však vysávaniu mokrých alebo vlhkých nečistôt. A navyše sú klasikou, na ktorú veľa spotrebiteľov nedá dopustiť.

Ceny vreciek do vysávačov štartujú už od 2,99 €.

 

Čo sa ešte bude hodiť k vreckám na vysávač

Ak máte radi doma čistotu a sviežosť, môžete si kúpiť i vône do vysávačov, ktoré jednoducho nasypete na podlahu, povysávate a zničíte tak zápachy.

Okrem vreciek do vysávača je potrebné meniť pravidelne i filtre do vysávačov.

Ak sa vám stane, že ste stratili nadstavec, ktorý často používate, pozrite si i kategóriu nadstavce na vysávač.

 

Aké sú možnosti, keď už nechcem kupovať vrecká

Doba pokročila aj v oblasti vysávania. Vrecká do vysávačov nahradili nádobky, ktoré jednoducho vynesiete do odpadu v prípade tzv. cyklónových vysávačov. Alebo môžete zvoliť vodné vysávače, ktoré zase obsahujú nádobku s vodou. Túto po dovysávaní vylejete a máte hotovo.

A trendy sú i robotické vysávače, ktoré sú vhodné na vysávanie plôch, kde nehrozí toľko prekážok. Nastavíte si ich, pokojne i kým nie ste doma, a privíta vás čistá podlaha. Niektoré typy sú rovno robotické vysávače s mopom.