Všetko o epilácii

Zdá sa, že keď príde reč na odstraňovanie chĺpkov, chcú všetky ženy to isté: hladkú pokožku, a to čo najrýchlejšie, ľahko a bez bolesti. Tu sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o epilácii aby ste mali krásnu hladkú pokožku až na štyri týždne.

Možnosti odstraňovania nežiaducich chĺpkov

Spôsoby odstraňovania ženských chĺpkov obvykle spadajú do jednej z nasledujúcich kategórií:

 • depilácia, čiže odstránenie viditeľnej časti chĺpkov
 • epilácia, čiže odstránenie chĺpkov pri korienkoch
 • metódy využívajúce energiu


Názor odborníka: "Chĺpok sám osebe nie je živý. Hneď ako sú bunky, ktoré tvoria chĺpok, vyprodukované, umierajú a tvrdnú a tvoria stvol chĺpka. Stvol je potom vytlačovaný nahor cez otvor folikulu, smerom k povrchu pokožky."

Výhody epilácie v porovnaní s ostatnými metódami

Epilácia odstraňuje chĺpky pri korienkoch, preto im trvá dlhšie, než opäť dorastú, a ani pod povrchom tak nie je žiadne chĺpky vidno. Nové chĺpky, ktoré opäť rastú, sú tiež omnoho jemnejšie, a teda menej viditeľné. Epilátory môžu zaistiť všetkým ženám hladkú pokožku bez chĺpkov na dlhé týždne a oproti iným metódam dlhodobého odstránenia chĺpkov ponúkajú množstvo výhod.

V POROVNANÍ S VOSKOM V POROVNANÍ S IPL ALEBO LASEROM
Epilátory s premyslenou technológiou pinziet zachycujú chĺpky s dĺžkou už 0,5 mm, teda chĺpky 4× kratšie než tie, ktoré zachytia epilačné vosky. Epilácia je vhodná na všetky typy pokožky a všetky časti tela.
Nie je potrebné čakať na to, kým chĺpky dorastú do určitej dĺžky, čo znamená omnoho dlhší čas bez chĺpkov. Epilácia trvá kratšie.
Epilátory bez prívodného kábla fungujú pri plnom dobití dostatočne dlho.
Jednoduché a pohodlné používanie kedykoľvek. Vodoodolné modely je možné používať v sprche alebo vo vani. Epilátory je možné používať v mokrom prostredí, napríklad v sprche alebo vani, a majú príhodnejšiu veľkosť/hmotnosť (sú vhodnejšie na cesty).
Epilátor zachytí už 0,5 mm chĺpky, vosk až 2 mm chĺpky. Epilácia umožňuje okamžité odstránenie chĺpkov a pokožka zostane hodvábne hladká až na štyri týždne.

Názor odborníka: "Moderné epilátory dokážu zachytiť až 80 % chĺpkov hneď pri prvom ťahu. Ošetrenie väčších plôch, ako sú nohy a ruky, je tak rýchle a efektívne.

Epilácia rôznych častí tela

Epilácia je úžasná metóda odstraňovania chĺpkov na mnohých častiach tela. Existujú špeciálne nadstavce, príslušenstvo a dokonca špeciálne epilátory, ktoré umožňujú i epiláciu ťažko prístupných alebo citlivých miest, ako je napríklad tvár.

Tvárové epilátory

Ešte lepšou možnosťou sú špeciálne epilátory umožňujúce odstrániť chĺpky na tvári. Úzka epilačná hlava vám umožňuje manipuláciu obdobnú používaniu maskary pre absolútnu kontrolu a presnosť, a to i na ťažko prístupných miestach. Sú vynikajúce na odstránenie chĺpkov na brade, nad hornou perou a na čele alebo na udržiavanie dokonalého tvaru obočia.

Názor odborníka: "Chĺpky či vlasy rastú na rôznych častiach tela rôznou rýchlosťou. Najrýchlejšie zo všetkého rastú vlasy. Za mnoho rokov môžu byť vôbec tým najstarším ochlpením na tele. Chĺpky na nohách alebo na tvári bývajú staré len pár mesiacov a rastú zhruba polovičnou rýchlosťou než vlasy."


Komfortná epilácia

Množstvo ľudí má predstavu, že epilácia je nepríjemná. Ale rovnako ako pri mnohých iných veciach, ktorých sa obávame, nebýva realita taká zlá. Epilácia je časom stále pohodlnejšia, pretože opätovne vyrastá menšie množstvo chĺpkov a ľudia si na proces po 2–3 použitiach jednoducho zvyknú. No je tu niekoľko tipov pre to, aby pre vás epilácia bola ešte príjemnejšia.

Uvoľnite sa

Naša nálada vždy ovplyvňuje to, ako vnímame. Pristupujte k epilácii bez obáv. Robte pri nej to, čo obvykle robíte, aby ste sa uvoľnili – počúvajte hudbu, dajte si pohár vína.

Využite výhody bezkáblových epilátorov fungujúcich na dobíjači batérie a zvoľte čo najpríjemnejšiu polohu a prostredie.


Jednoducho pridajte vodu

Epilácia vo vani alebo v sprche v teplej vode môže výrazne obmedziť nepríjemné pocity. Teplo má jednak upokojujúce a relaxačné účinky na pokožku a jednak podporuje cirkuláciu krvi a znižuje citlivosť pokožky. Všetky tieto opatrenia značne obmedzia vaše vnímanie vytrhávania chĺpkov, a preto sú vhodné najmä pre ženy, ktoré s epiláciou dosiaľ nemajú mnoho skúseností.

Dbajte na to, aby bol váš epilátor vodoodolný až do 5 metrov.


Malé rozptýlenie

Niektoré epilátory majú masážne nadstavce. Tie vďaka masírovaniu rovnakej oblasti pokožky pred i po vytrhnutí obmedzujú vnímanie epilácie ako nepríjemné. Rozptyľujú zmyslové nervové zakončenia v koži a obmedzujú pocit nepohodlia.


S jemnosťou to zvládnete

Vďaka možnému nastaveniu pomalšej rýchlosti pre jemnú epiláciu pri niektorých modeloch je proces ešte pohodlnejší, najmä pre začiatočníčky.


Epilujte pri správnej dĺžke chĺpkov

Najmodernejšie epilátory dokážu zachytiť i tie najkratšie chĺpky (0,5 mm). Nemusíte čakať, kým vám chĺpky dorastú do určitej dĺžky, ako je to pri epilácii voskom.


Rozmaznávajte svoju pokožku

Pravidelná exfoliácia pomáha predchádzať zarasteným chĺpkom a zaisťuje, že sa epilátor dostane k chĺpkom ľahšie. Niektoré epilátory ponúkajú nadstavec s kefkou, ktorý je pri exfoliácii omnoho účinnejší než bežné manuálne čistenie.

Použitie pleťového mlieka po epilácii takisto pomáha k relaxácii pokožky a dodáva pocit jemnosti a hladkosti.


Osvetlenie Smartlight™

Pre skutočne dôkladnú epiláciu je potrebné odhaliť a odstrániť i tie najjemnejšie chĺpky. Preto sú niektoré moderné epilátory vybavené výkonným systémom osvetlenia Smartlight™, ktorý umožňuje homogénne osvetlenie depilovanej oblasti bez zatienenia. Osvetlenie je obzvlášť prínosné pri použití v nedostatočne osvetlených kúpeľniach.

Ako epilátory fungujú

Valec a pinzety

Epilátory fungujú tak, že zachytia chĺpky na povrchu a jemne ich vytiahnu z korienka pomocou radu automatických pinziet. Hlavným prvkom je otočný valec s niekoľkými zabudovanými pinzetami a usporiadanie, ktoré navádza chĺpky do valca.

Pinzety sa otvárajú a zatvárajú a chĺpky sú navádzané do pinziet, pevne zachytené a vďaka rotácii jemne vytiahnuté z korienkov.

Kvalitné epilátory s dobrými hlavami majú všetky tieto časti dokonale zladené. To im umožňuje zachytiť i tie najkratšie chĺpky s dĺžkou iba 0,5 mm, čo je približne priemer zrnka piesku.

Ďalšie funkcie pomáhajú nadvihnúť chĺpky priliehajúce k pokožke a naviesť ich do pinziet, aby i tieto mohli byť vytiahnuté.

Názor odborníka: "Navzdory rozšíreným mýtom epilácia nepodporuje rast chĺpkov. Pokiaľ by tomu tak bolo, plešatejúci muži by si v dávnych časoch začali epilovať hlavy. V skutočnosti rastú chĺpky po epilácii jemnejšie."

Nadstavce

Rozsah užitočných funkcií epilátora dokáže rozšíriť rad doplnkových súčastí. Môže s nimi byť napríklad omnoho jednoduchšie dostať sa k ťažko prístupným oblastiam alebo epiláciu skrátka spríjemnia.

 1. Masážny nadstavec - Masážny nadstavec stimuluje pokožku, zmierňuje nepríjemný pocit pri vytrhávaní počas epilácie a maximalizuje vaše pohodlie. Účinok je podobný, ako keď rodičia hladia svojmu dieťaťu koleno po tom, ako spadne.
   
 2. Holiaci strojček - Používateľky, ktoré si chcú epilovať len niektoré časti tela, môžu použiť epilátor s nadstavcom v podobe holiaceho strojčeka. Ako naznačuje jeho názov, tento nadstavec chĺpky holí namiesto toho, aby ich odstránil pri korienkoch.
   
 3. Zastrihávač - Nadstavec so zastrihávačom umožní chĺpky namiesto odstránenia zastrihnúť na určitú dĺžku. Je to mimoriadne pohodlné pri zastrihávaní chĺpkov v intímnych partiách. Tento nadstavec je možné použiť i na zastrihnutie chĺpkov na určitú dĺžku pre dosiahnutie optimálnych výsledkov epilácie.
   
 4. Nadstavec na citlivú pokožku - Špeciálny úzky tvar tohto nadstavca je vynikajúci na epiláciu citlivých častí tela, ako je napríklad oblasť podpazušia alebo bikín. V porovnaní s bežnou hlavou obsahuje tento nadstavec menej pinziet, ktoré však účinne odstraňujú chĺpky na menších epilovaných plochách.
   
 5. Nadstavec pre väčšiu účinnosť - Nadstavec pre väčšiu účinnosť pri niektorých epilátoroch pomáha pri každom vytrhnutí pokožku napnúť. Vodiaci hrebeň potom pomáha epilátoru uchopiť každý chĺpok omnoho efektívnejšie. Optimálne prispôsobenie kontúram pokožky takisto prispieva k rýchlej a dôkladnej epilácii.
   
 6. Tvárový nadstavec - Tvárový nadstavec je ešte mierne menší než nadstavec na citlivú pokožku a značne menší než štandardný nadstavec. Tento nadstavec využíva menší počet pinziet na odstránenie chĺpkov na tvári, na miestach, kde je potrebná maximálna presnosť.

Exfoliačné kefky

Niektoré epilátory majú dodatočný nadstavec v podobe kefky. Exfoliačný nadstavec odstraňuje odumreté kožné bunky prostredníctvom masážnych mikrovibrácií, aby dodal pokožke prirodzenú žiaru. Výsledky sú porovnateľné s profesionálnou exfoliáciou. Exfoliácia môže pomôcť minimalizovať zarastanie chĺpkov a zaistiť, aby epilátor uchopil skutočne každý chĺpok, ktorý má byť odstránený.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie