Yamaha CX-A5200 titán

Cena:
2 490,00 €

Pôvodná cena 2 999,00 €
Splátková kalkulačka - spočítať
Späť na NAY Extra kartu 49,80 €

Doprava zadarmo

Vyberte si iný variant

Odporúčame tieto služby

Predĺžená záruka

Získate istotu bezplatnej opravy tovaru aj po skončení zákonnej záruky. Zobraziť viac informácií

Poistenie náhodného poškodenia

Získajte istotu bezplatnej opravy pri náhodnom poškodení. Zobraziť viac informácií

POPIS PRODUKTU

AV predzosilňovač Yamaha CX-A5200 z vrcholnej série AVENTAGE s 11.2-kanálovou výstupnou konfiguráciou obsahuje technológie pre najvyššiu kvalitu ozvučenia domácnosti. Obsahuje symetrické vstupy aj výstupy a vysoko kvalitné konektory XLR pre pripojenie externých koncových zosilňovačov. Vynikajúci procesor CINEMA DSP HD3 v kombinácii s dekódermi Dolby Atmos a DTS: X prinášajú úžasný zážitok z domáceho kina. Systém AI automaticky optimalizuje priestorový efekt zvuku v reálnom čase, YPAO R.S.C. analyzuje akustiku v miestnosti a na základe ktorej sa optimalizuje nastavenie hlasitosti jednotlivých reproduktorov. Disponuje plnou podporou 4K rozlíšenia (60p, HDCP 2.2) cez 7 vstupov/3 výstupy HDMI. Zdieľajte zvuk do ďalších miestností s bezdrôtovými reproduktormi MusicCast alebo inými zariadeniami MusicCast. K dispozícii je integrované rádio s FM i DAB tunerom, Wi-Fi a Bluetooth, podpora AirPlay, DLNA a LAN pripojenia.

Zobraziť celý popis

  • Doprava zadarmo
  • Zľava 17 %
Popis produktu

Oddelené komponenty série AVENTAGE

AV komponenty série AVENTAGE predstavujú vrchol v súčasnej domácej zábave. Spoločnosť Yamaha v snahe dosiahnuť najvyššiu úroveň domáceho kina vytvára nový benchmark výkonnosti a inovácie - predzosilňovač CX-A5200 a výkonový zosilňovač MX-A5200. AV predzosilňovač Yamaha CX-A5200 zabezpečuje dokonalý hudobný zážitok v konštrukčnom prevedení, ktoré je spracované do najmenších detailov. 11.2 kanálový predzosilňovač, zaručujúci kvalitu ako v štúdiu, je ideálnym partnerom pre kvalitný koncový zosilňovač. Zariadenie je nabité technológiami DTS:X a Dolby Atmos, disponuje širkou podporou audio a video formátov a poradí si aj s videom v 4K rozlíšení. Cinema DSP HD3 spoločne s prevodníkmi DAC ESS ES9026 PRO zabezpečí profesionálnu kvalitu zvuku.

Vysoko kvalitná konštrukcia

AV predzosilňovač Yamaha CX-A5200 série AVENTAGE má elegantný, čistý dizajn s elegantným hliníkovým predným panelom, veľkými otočnými gombíkmi a vyklápacím panelom, kde sú ukryté ďalšie ovládacie tlačidlá a konektory. Šasi je výnimočne robustné, s vnútorným zosilnením priečkami. Každý jednotlivý diel v AV prijímači Yamaha ovplyvňuje kvalitu zvuku. Pre AVENTAGE modely bolo potrebné vyvinúť presne tie diely, potrebné na dosiahnutie čo najvyššieho výkonu a kvality zvuku. Navyše zvukoví technici používajú prísne testovacie procesy na optimálne vyladenie zvuku prijímača.

Nový výkonný transformátor

V snahe o dynamický zvuk, CX-A5200 používa veľký, prepracovaný sieťový transformátor na napájanie ESS DAC prevodníka a ďalších elektronických zvukových obvodov. Hlboký a silný zvuk sa dosahuje samostatnými regulátormi napájania, zatiaľ čo hrubá mosadzná doska tlmí nežiaduce rezonancie z transformátora na okolité obvody, pôsobí na stabilitu celej konštrukcie a poskytne optimálny zvuk.

Nízky šum, vysoké rozlíšenie zvuku: D/A prevodník ESS ES9026 PRO

Model Yamaha CX-A5200 je vybavený 32-bitovým obvodom ESS SABRE PRO Premier DAC (ES9026 PRO). Patentovaná funkcia kompenzácie THD (Total Harmonic Distortion) 32-bitov pracuje na minimalizácii úrovne šumu a výrazne zvyšuje dynamický rozsah a rozlíšenie v celom rozsahu zvuku pre bohatú a expresívnu reprodukciu aj tých najjemnejších zvukov. Nezávislé napájacie zdroje pre D/A prevodníky sú navrhnuté tak, aby ešte viac eliminovali šum.

Symetrické vstupné a výstupné konektory XLR

Elektrický šum je neodmysliteľným problémom pri dlhších kábloch v dôsledku spojenia s inými komponentmi AV, napájacích káblov a vplyvom iných zdrojov vonkajšieho rušenia, napríklad telefónmi alebo motormi. Model CX-A5200 je vybavený XLR symetrickým audio vstupom, ktorý má vynikajúcu povesť vo svete profesionálneho zvuku. V kombinácii s prehrávačom diskov Blu-ray Disc, ako je napríklad Yamaha BD-A1060, alebo CD prehrávačom, ako napríklad Yamaha CD-S3000/S2100, ktoré sú vybavené vyváženým výstupom XLR, umožňuje kvalitný prenos signálu bez rušivých vplyvov na zvuk, čo umožňí používanie dlhých signálových káblov. Vysokokvalitné výstupné konektory XLR sú odolné voči rušeniu - je to rovnaký typ, ako sa bežne používa v profesionálnych audio zariadeniach a štúdiach.

Surround AI - umelá inteligencia zvuku

Technológia AI zabudovaná do obvodov DSP (digitálny signálny procesor) analyzuje zvukový obsah zábavy a potom vytvorí optimálny priestorový efekt na reprodukciu s najväčším efektom. Tento DSP AI okamžite analyzuje scény so zameraním na odlišné zvukové prvky, ako je dialóg, hudba na pozadí, okolité zvuky a zvukové efekty a automaticky optimalizuje priestorový efekt v reálnom čase. To vytvára presvedčivý pocit realizmu s expresívnou silou zvukových polí, čo vám dáva najhlbšie zážitky v zábave.

Realizmus v priestorovom zvuku - Dolby Atmos a DTS-X

Tento AV prijímač podporuje prehrávanie zvuku Dolby Atmos a DTS-X pomocou CINEMA DSP HD3, ktorý prináša priestorový zvuk do nových výšok. Vylepšený model CINEMA DSP HD3 obsahuje nové algoritmy na spracovanie signálov a tri sady vysokovýkonných procesorov. To maximalizuje divadelné zvukové efekty a presne reprodukuje novú dimenziu realizmu pre zvukové pole s bohatým pocitom prítomnosti a bez pocitu hraníc. Zažite zvukový priestor kina s pocitom skutočného ponorenia do filmovej scény.

Precízna optimalizácia zvuku YPAO - R.S.C. s 3D/64-bit

YPAO-R.S.C. (Reflected Sound Control) analyzuje akustickú situáciu v miestnosti s priloženým mikrofónom YPAO, aby ste vyladili váš systém pre najlepší zvuk v každej miestnosti. Systém R.S.C. potom kalibruje zvukové parametre na dosiahnutie optimálneho zvuku štúdiovej kvality. YPAO 3D poskytuje automatickú optimalizáciu parametrov zvuku, ktorá maximalizuje efektívnosť zvukového poľa 3D vo formáte CINEMA DSP HD3, ako aj Dolby Atmos a DTS: X. 64-bitový výpočet s vysokou presnosťou EQ poskytne najprirodzenejšiu akustiku miestnosti.

Tri výstupy HDMI

Vzhľadom k tomu, že Yamaha CX-A5200 má tri výstupné konektory HDMI, je možné súčasné pripojenie k televízoru, LCD projektoru a iným zariadeniam. Znamená to napríklad, že televízor môžete používať ako obyčajne, ale použite projektor na obľúbené filmy a špeciálne programovanie alebo rovnaký hlavný obsah v iných miestnostiach - jednoducho a bez toho, aby ste museli meniť pripojenia. Je samozrejmé, že vstavaný HDMI prepínač je postavený na základe najnovších špecifikácií, čo zodpovedá aj podpore HDR (Dolby Vision Compatible, Hybrid Log-Gamma), prenos videa 4K/60p a 4K upscaling (prevzorkovanie) videa s nižším rozlíšením.

Tlačidlá SCENE pre spustenie reprodukcie jedným dotykom

Funkcia SCENE PLUS zjednodušuje ovládanie tým, že jedným dotykom zapnete spolu s výberom požadovaného zdroja aj príslušný program DSP. SCENE PLUS ponúka výber z 8 režimov SCENE, z ktorých štyri možné priradiť do druhej zóny. SCENE PLUS môžu byť zvolené z čelného panelu, diaľkovým ovládaním a dokonca aj z aplikácie pre mobilné zariadenia. K dispozícii sú možnosti voľby zdroja BD/DVD, TV, FM/AM rádio a sieťový zdroj/NAS.

Prehrávanie v rôznych izbách

Môžete prenášať video alebo audio obsah (nielen vstup HDMI, ale aj iné zdroje zvuku, ako je digitálny alebo analógový zvuk, sieťový obsah a rádio FM/DAB) do televízora alebo systému domáceho kina v inej miestnosti (Zone 2/4). To vám umožní pozerať sa a počúvať rovnaký obsah v hlavnej miestnosti (kde je nainštalovaný AV receiver), alebo aj iný obsah. Grafické používateľské rozhranie na obrazovke uľahčuje prehliadanie a výber obsahu z druhej zóny bez ohľadu na to, čo hraje v hlavnej zóne.

Bluetooth vstup/výstup

Najnovší štandard Bluetooth umožňuje nielen prijímať zvuk z mobilného zariadenia, ale slúži aj ako Bluetooth vysielač zvuku pre slúchadlá a Bluetooth reproduktory.

Zabudovaný vstup pre gramofón

Vychutnajte si hudbu zo zbierky platní s vašim hi-fi gramofónom cez špeciálny Phono vstup so zabudovaným korekčným predzosilňovačom RIAA.

Užite si digitálne rádio DAB/DAB+

Funkcia Digital Audio Broadcasting s funkciou DAB a zdokonalenou funkciou DAB+ ponúka veľký výber rozhlasových staníc s vysokou kvalitou zvuku. Medzi ďalšie výhody patrí automatický výber dostupných staníc z vhodného zoznamu a užitočné zobrazenie informácií vrátane názvu stanice a hudobného žánru.
*Dostupnosť príjmu DAB/DAB+ vysielania sa líši podľa regiónu.

MusicCast

MusicCast predstavuje revolúciu v oblasti sieťového audia. Všetky produkty MusicCast môžete používať dohromady alebo samostatne. Na ovládanie slúži jediná aplikácia s intuitívnym rozhraním a jej použitie je rýchle a jednoduché. Môžete používať zvukový projektor, bezdrôtový reproduktor, AV receiver, komponenty HiFi, skrátka čokoľvek vám vyhovuje, kombinovať jednotlivé prvky a postupne svoj systém MusicCast rozširovať.

Bezdrôtové priestorové reproduktory

Kombinujte tento AV prijímač s hudobným reproduktorom Yamaha MusicCast 50 alebo MusicCast 20 a vychutnajte si úžasné pohodlie pri vytváraní domáceho kina s bezdrôtovými zadnými reproduktormi. A čo viac, získate úžasne realistický zvuk s jednoduchým nastavením. Ľahko premeníte súčasnú obývaciu izbu na zábavné prostredie, kde si môžete plne vychutnať filmy a hudbu.

CINEMA DSP 3D

Technológia spoločnosti Yamaha pre tvorbu zvukových polí, ktorá nemá na svete konkurenciu, bola vytvorená kombináciou meraných dát zvukových polí sa spracovaním digitálneho signálu. Technológia CINEMA DSP 3D prináša trojrozmernú priestorovú reprodukciu vrátane výšky zvukového poľa. Výsledkom je najpôsobivejšií zvuk domáceho kina, vďaka ktorému sa budete cítiť tak, ako by ste boli súčasťou scény.

Viacrozmerné zážitky vďaka formátu Dolby Atmos a kompatibilite s technológiou DTS: X

Tieto zvukové technológie vám zaistia podmanivý, viacrozmerný zvuk, ktorého hĺbka prenikne celou miestnosťou. Vytvorí akustické prostredie, kde zvuk, ľudia i objekty ožijú v dych vyrážajúcich detailoch. Až vás obklopia dynamicky reálne vnemy, budete si pripadať vtiahnutí priamo do víru diania.

Streamingové služby s hudbou z celého sveta

Preskúmajte hudobný svet s hudobnými streamingovými službami z celého sveta* po pripojení príjmača na internet cez LAN alebo Wi-Fi. Synchronizácia playlistov a piesni z vášho chytrého telefónu alebo počítača sa presunie do CX-A5200, ktoré umožní počúvať vaše obľúbené pesničky a objavovať novú hudbu.
*Dostupnosť služieb na streaming hudby sa líši podľa regiónu a niektoré služby môžu byť spoplatnené.

Bezdrôtové streamovanie

AV receiver Yamaha CX-A5200 s podporou bezdrôtovej funkcie Bluetooth bude ideálnym riešením do každej domácnosti, prípadne kancelárie. Umožňuje pohodlne a jednoducho prenášať zvukový obsah bez obmedzujúcich káblov. Či už z mobilných telefónov, tabletov alebo iných kompatibilných zariadení. Yamaha Compressed Music Enhancer optimalizuje zvuk tak, aby bola dosiahnutá najvyššia možná kvalita reprodukcie. Signálový procesor frekvencie obnoví, čím zabezpečí prirodzenosť a čistotu zvuku. Slúži aj ako vysielač pre slúchadlá alebo reproduktory, ktoré podporujú technológiu Bluetooth.

Wi-fi a Wireless Direct kompatibilita

Bezdrôtové prepojenie s vašim domácim routerom umožňuje zabudované Wi-Fi (2.4/5 GHz) . Využitie hudobných streamovacích služieb a zapojenie systému pre počúvanie hudby je tak mimoriadne jednoduché a intuitívne zároveň. Wireless Direct zabezpečuje nielen streamovanie hudby priamo z Vášho smartfónu alebo tabletu cez aplikáciu AV Controller alebo AirPlay, ale dokonca v aplikácii AV Controller viete AV receiver aj ovládať.

AV Controller aplikácia

Ovládanie i samotnú obsluhu uľahčuje aplikácia AV Controller, ktorá je dostupná na stiahnutie v obchodoch iTunes App Store a Google Play. Umožňuje prístroj zapínať, vypínať, regulovať hlasitosť, voliť vstup a DSP režimy, ale aj mnoho iných, užitočných funkcií. Na výber budete mať z viacerých jazykov a taktiež si možno užívateľské rozhranie prispôsobiť podľa vlastných predstáv.

AirPlay funkcia

Podpora AirPlay funkcie umožňuje pohodlne prehrávať obľúbené skladby z Vášho iPodu, iPhonu alebo iPadu, ale rovnako aj z iTunes na PC alebo Mac. Bezdrôtový prenos je veľmi jednoduchý a mnohí z Vás, predovšetkým užívatelia spomínaných zariadením, túto možnosť ocenia. Streamovanie hudby si tak naplno užijete.

Audio Return Channel a 3D podpora

Bez väčších ťažkostí dokáže HDMI prenos spracovať aj video dáta 3D signálu. Audio Return Channel je zase funkcia, prostredníctvom ktorej možno odosielať a prijímať zvukové dáta do rovnakého HDMI káblu, ale taktiež umožňuje počúvať zvuk z televízora pomocou jedného HDMI káblu. Samozrejme bez potreby ďalšieho dodatočného optického kábla.

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Počet kanálov: 11
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 7
HDMI výstupy: 3

Ďalšie vlastnosti

Značka: Yamaha
iSmart: Áno
Počet kanálov: 11

Konektivita

iWi-Fi: Áno
iBluetooth: Áno
Výstup pre slúchadlá: Áno
iEthernet / LAN pripojenie: Áno
Wi-Fi štandardy: 802.11n, 802.11ac
Počet digitálnych vstupov: 6
Počet analógových vstupov: 10
iAirplay: Áno
HDMI vstupy: 7
HDMI výstupy: 3

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: titán
Šírka: 43,5 cm
Výška: 19,3 cm
Hĺbka: 47,4 cm
Hmotnosť: 15,2 Kg

Obsah balenia

Obsah balenia: diaľkový ovládač, merací mikrofón YPAO

Zvuk

Audio dekódery: DTS Digital Plus, DTS:X, DOLBY Atmos, DTS, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital
Frekvenčný rozsah (Hz): 10 - 100000
Multizone: Áno

Rádio

DAB: Áno

Ďalšie parametre

Phono vstup: Áno

Ostatné

Kód produktu: ACXA5200TI

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore