Záhradné vysávače

Záhrada má byť pre potešenie oka. Predĺžte svoj pôžitok vďaka efektívnemu upratovaniu. Záhradné vysávače sú rýchle a vždy po ruke. Hrable hoďte kamsi do sena. So záhradným vysávačom skrotíte popadané lístie, pokosenú trávu, piliny, ale aj prefúknete odkvapy.

Kategórie produktov

O kategórii

 

Parametre pri výbere záhradného vysávača  

Vďaka záhradnému vysávaču sa namáhavá a zdĺhavá práca ako šmahnutím zázračného prútika premení v rýchle a efektívne upratovanie. Na čo sa pri výbere zamerať:

Akú funkciu potrebujem?

Záhradný vysávač môže len vysávať, len fúkať, alebo aj vysávať a fúkať, niektoré typy si poradia aj s drvením.

Aký veľký mám pozemok?

Čím viac lístia tým väčší budete potrebovať objem zberného vaku. 17,5-litrový vám postačí na menší pozemok, 40 litrov a viac zase poradí aj s väčšou záhradou.

Aký ťažký je záhradný vysávač?

Behať po veľkom pozemku s veľmi zberným vakom môže byť náročné, najmä ak je záhradný vysávač ťažký. Pri výbere teda sledujte aj jeho váhu. Odporúčame hmotnosť okolo 3 – 5 kilogramov. Nebojte sa neznamená to, že ľahký vysávač bude mať malý objem zberného vaku. Parametre sa ú výrobcov odlišujú, takže určite na trhu nájdete aj vysávač s veľkým objemom a prijateľnou váhou.

Aké má vymoženosti?

Prácu vám môžu uľahčiť a rôzne doplnky. Napríklad také kolieska zjednodušia manipuláciu, prídavná rukoväť vás dostane na nedostupné miesta a napríklad aj vyberanie vaku, len keď je záhradný vysávač vypnutý.

Sací výkon je u záhradného vysávača určujúci

Pri výbere nezabúdajte ani na sací výkon. Znamená vlastne objem nasatého vzduchu v litroch za sekundu. Niektorí výrobcovia ho udávajú aj pod pojmom sacia sila/objem a  v jednotkách m3 za hodinu/minútu. Vyššie čísla znamenajú vyšší výkon. Skúste sa zamerať aspoň na číslo od 800 m3/h vyššie.

Aké ďalšie parametre výrobcovia udávajú?

Elektrický príkon
Ten určuje, koľko energie vysávač spotrebuje. Zároveň ale vďaka pomeru medzi príkonom a sacím výkonom vyjadruje horšiu alebo lepšiu účinnosť. Pozrite sa na elektrické záhradné vysávače s príkonom od 1800 watov.

Rýchlosť vzduchu
Tento pojem vyjadruje rýchlosť fúkania. Opäť platí, čím vyššia hodnota, tým väčšia rýchlosť. Obvykle sa udáva v km/h.

Redukcia odpadu
Znamená zmenšenie odpadu a udáva sa v pomeroch. Túto funkciu majú len záhradné vysávače s funkciou drvenia. Hľadáte niečo vysávač skôr pre vašu terasu než záhradu? Skúste multifunkčné vysávače.