Zdravé smaženie existuje. Pomôže teplovzdušná fritéza

Zdravé smaženie existuje. Pomôže teplovzdušná fritéza

Šišky, hranolky, rezne, fašírky. Len pri pomyslení na nich sa vám zbiehajú slinky. Sami však viete, že spôsob, akým sa pripravujú, je pekne nezdravý.

Existuje však prístroj, ktorý dokáže zo všetkých vyprážaných pokrmov vykúzliť ich lepšie ja. Zoznámte sa, hrdinom dňa sa stáva teplovzdušná fritéza.

Ako teplovzdušná fritéza funguje

Na vyprážanie, ktoré stojí na „kúpaní“ jedla v horúcom oleji, teplovzdušná fritéza nepotrebuje takmer žiaden tuk. Takmer žiaden. Chrumkavé kúsky vytvára pomocou pary. A to tak, že najprv ohreje vzduch, ktorý potom ventilátorom rovnomerne rozoženie po celom svojom objeme. Vďaka tomu bude vaše kurča krásne prepečené zo všetkých strán.

Neostáva len pri vyprážaní, dokáže vykúzliť aj varené či pečené pokrmy. Navyše, okrem zdravšieho varenia má teplovzdušná fritéza aj ďalšiu výhodu: oproti klasickej teplovzdušnej rúre spotrebuje menej energie.

Teplovzdušná fritéza Delimano

Obľúbenou a overenou značkou je teplovzdušná fritéza Delimano. Má priaznivú cenu a výber z niekoľkých dizajnov. Vyberte si z troch farebných prevedení: biela teplovzdušná fritéza Delimano, čierna teplovzdušná fritéza Delimanočervená teplovzdušná fritéza Delimano.

Nechýba ani ponuka praktického príslušenstva, ako roštov či ražňov. Možno si vravíte, že tento výdobytok síce vyzerá fajn, vy však netušíte, ako v ňom variť. Nezúfajte, súčasťou balenia je aj praktická kuchárka špecializujúca sa na varenie v teplovzdušnej fritéze.

Výhody teplovzdušnej fritézy

Oproti bežnej fritéze sa pri príprave pokrmov zaobídete so zlomkom tuku. Vyprážanie sa tak stáva oveľa zdravším. Neostaneme však len pri tejto výhode.

 

dotextu

 • Vyprážanie je rýchlejšie – žiadne čakanie, kým sa olej nahreje. Vďaka prednastaveným programom ju budete ovládať stlačením jedného tlačidla.
 • Jednoduchá údržba – na trhu nájdete teplovzdušné fritézy, ktorých komponenty môžete bez problémov vkladať do umývačky riadu. Napríklad taká teplovzdušná fritéza Ronson.
 • Zvláda viac ako vyprážanie teplovzdušná fritéza Tefal dokáže tiež grilovať a variť v pare. Takže zvláda 3 funkcie v jednom.
 • Skvelý pomocník na chalupu – nezaberie veľa miesta a je multifunkčná. V jednom malom spotrebiči pripravíte nielen obed, ale aj dezert. Muffiny budú s teplovzdušnou fritézou hračka.
 • Zabudnite na teplovzdušnú rúru – zaberá veľa priestoru a jej funkcie hravo nahradí teplovzdušná fritéza.
 • Žiaden puch – celá ulica po nedeľnom vyprážaní rezňov vedela, čo ste mali na obed. S teplovzdušnou rúrou vám už toto nehrozí. Dajte zbohom zápachu zo spáleného oleja.

Ako vybrať teplovzdušnú fritézu

Pre koľko osôb budeme variť

Pri výbere sa zamerajte na objem. Menšie teplovzdušné fritézy do 3 litrov pripravia tak dve porcie. Štvorčlenná rodina by si tak jedlo varila na dvakrát, chce to teda niečo väčšie.

Milovníci pečených kurčiat by sa mali zase poobzerať po väčších teplovzdušných fritézach aj s objemom 10 l.

Teplovzdušná fritéza a príkon

Čím väčší príkon, tým rýchlejšie a efektívnejšie prístroj pracuje. Zároveň však spotrebuje viac energie. Optimálne je nájsť zlatú strednú cestu s príkonom okolo 1 400 – 1 800 W.

Teplovzdušná fritéza a funkcie

Akonáhle máte zúžený výber teplovzdušných fritéz, pomôže vám rozhodnúť sa pohľad na ich funkcie. Tie sa totiž model od modelu líšia.

Najčastejšie funkcie teplovzdušných fritéz:

 • odložený štart
 • otočný ražeň
 • displej
 • predvolené programy
 • časovač
 • automatické vypnutie
 • automatické udržovanie tepla po skončení programu

Skúste popremýšľať, ktoré funkcie vám prídu vhod. Na základe nich svoj finálny výber teplovzdušnej fritézy uzavriete.

Teplovzdušná fritéza a recepty

Ak máte strach, že si kúpite teplovzdušnú fritézu a tá vám bude zavadzať v kúte, tak sa tejto možnosti rozhodne neobávajte. Inšpirácií s receptami je plný internet. Stačí si do vyhľadávača zadať heslo: teplovzdušná fritéza recepty a otvorí sa vám nový svet.

Teplovzdušná fritéza nie je určená len na vyprážanie. Nechajte sa napríklad zlákať receptom na prípravu cigánskej pečienky, muffinov a mnohých ďalších pokrmov.

 

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.