Zdravie a čistota vďaka pare

Zdravie a čistota vďaka pare

Svet objavil paru už v 19. storočí keď priemysel ovládol parný stroj. Para je ale rovnako účinná aj dnes, keď ju potrebujeme pri mnohých činnostiach. Okrem toho, že nám pomáha zdravšie a chutnejšie variť, vie ošetriť vaše oblečenie aj podlahu, aby boli ideálne dezinfikované a zbavené baktérií a nečistôt. Na jej sile je postavený nejeden domáci spotrebič.

Kde všade môžeme paru využiť?

Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale v bežnom živote je para náš pomocník a priateľ. Najmä pri žehlení a čistení podlahy, keďže vďaka kombinácií pary a tepla sa povrch zbaví až 99% baktérií a nečistôt. Navyše, aj bez použitia prídavných chemických prostriedkov dosiahnete ideálny výsledok. Ale nielen to! Para je našim pomocníkom aj pri vytváraní účesov - s parou vieme vlasy lepšie upraviť do želaného tvaru a zároveň sa nevysušujú. V neposlednom rade je para nenahraditeľná pri varení. Ak chceme zachovať prirodzenú chuť, farbu a potrebné vitamíny a živiny v zelenine, či mäse – je príprava pokrmu s použitím pary úplne ideálna.

Paríš, parím, paríme

Prádlo sa počas prania nedokáže zbaviť všetkých baktérií a mikroorganizmov. Tie dokáže zničiť iba vysoká teplota a para – pri žehlení. To síce nepatrí medzi najpopulárnejšie činnosti, ale s niekoľkými šikovnými pomocníkmi ide o dosť ľahšie.

S parným generátorom, ktorý vďaka silnému parnému rázu dokáže vyžehliť a tiež dezinfikovať látku v niekoľkých vrstvách, ušetríte až polovicu času. S naparovačkou bielizne sa zase jednoducho môžete zaobísť bez manipulácie so žehliacou doskou. V oboch prípadoch para účinne a ľahko bielizeň vyrovná a navyše hygienicky ošetrí.

Ak chcete dosiahnut perfektné výsledky žehlenia, 100% hygienu bielizne a jednoduchosť ovládania, zvládnete to s parným generátorom nového radu Pro Express Ultimate značky Tefal pre rýchle a účinné žehlenie všetkých druhov látok.

Ak však nemáte doma dosť miesta a potrebujete vyžehliť rýchlo a s účinnou parou, tak ste ideálny kandidát pre všestranného pomocníka Tefal IXEO Power – čo je žehlička s integrovaným naparovaním odevov a inteligentná žehliaca doska Smart Board. Pomôže vám pripraviť oblečenie na každú situáciu. Praktické 3v1 ponúka polohovateľnú žehliacu dosku pre ľahké žehlenie, od vertikálneho naparovania, horizontálneho žehlenia, až po 30° pozíciu pre odstránenie drobných záhybov. Veľkosť Smart Board je optimálna pre všetky typy oblečenia, napríklad košele na ňom vyžehlíte 2x rýchlejšie ako na klasickej žehliacej doske! Intenzívna sila pary zahubí až 99,9% baktérií, odstráni zápach a osvieži bielizeň, ktorá sa stane hygienicky čistou. Tefal IXEO Power je možné použiť aj na jemnejšie látky ako je zamat alebo na hrubšie materiály. S technológiou chytrej ochrany Smart Protect môžete bielizeň z menšej vzdialenosti napariť a ručne uhladiť. Súčasťou balenia je aj vešiak pre jednoduchšie naparovanie a textilná kefa pre hrubé tkaniny.

Na expresné naparovanie odevov zase môžete použiť ručný naparovač odevov Tefal Access Steam Pocket, ktorý hladko odstráni všetky záhyby, pachy a účinným naparovaním (1300 W) s parným výkonom 19 g / min. vydezinfikuje oblečenie, a to bez žehliacej dosky. Nahreje sa už za 15 sekúnd a hladké výsledky tak dosiahnete naozaj behom chvíle.

Ak chcete zostať verní klasickej žehličke, ale zároveň mať dokonale vyžehlené prádlo, tak je pre vás ideálna naparovacia žehlička Tefal Ultimate Pure, ktorá je dokonalým pomocníkom pri žehlení bielizne. Úplne nová unikátna technológia filtra mikročastíc zabraňuje úniku vodného kameňa na oblečenie, a zároveň bráni upchatiu naparovacích kanálikov, čo predlžuje životnosť nielen žehličke, ale aj vašej bielizni. Vysoký parný výkon 260 g / min. je zárukou bezchybného vyžehlenia každého typu oblečenia aj v tých najzložitejších záhyboch.

Dva v jednom

Čo si budeme hovoriť, každá gazdinka ocení zjednodušenie každodenného upratovania. Najviac však oceňujeme úsporu času! Aj v tom môže byť para veľmi nápomocná. Rowenta Clean & Steam Multi zvládne vysať aj vytrieť podlahu naraz. Okrem toho má odnímateľný ručný parný čistič s množstvom nadstavcov, ktorý umožňuje čistenie aj ťažko dostupných miest, ako sú okná a škáry. Dokonalý pomocník pre dôkladné upratovanie všetkých miestností, od obývačky, cez kúpeľňu, až po kuchyňu. Dokáže dokonca aj vyrovnať a osviežiť textílie. Súčasťou je nadstavec Ultra Glider, ktorý vám umožní ľahko a jednoducho povysávať, a to vrátane parného vysávania kobercov. Unikátna technológia Advanced Cyclonic Technology umožňuje perfektné vysávanie bez použitia vrecka. Vytieranie pomocou pary, ktorá zničí až 99% baktérií, navyše zvládnete bez akejkoľvek chémie.

Dokonalé vlny

Asi by ste neverili, že para má intenzívnu účinnosť, aj keď jej použijete relatívne málo. Dôkazom je parná kulma - unikátna parná technológia zaručuje, že vlasy nezľahnú a zároveň budú hydratované. V špičke kulmy je nádobka, do ktorej nalejete vodu a tá sa premení na jemnú paru. 48 mikrootvormi potom preniká do celého prameňa. Vytvoríte tak pružné vlny, ktoré dlho udržia svoj tvar.

Zdravo, teda v pare

Zažite revolúciu v kuchyni s geniálnym pomocníkom s výstižným názvom Cook4Me+, čiže uvar mi! Digitálny multifunkčný hrniec vám pomôže uvariť ľahko a rýchlo - poslúži ako pomalý hrniec, ryžovar alebo parný hrniec. Stlačením gombíka jednoducho vyberiete jeden zo 150 nahratých receptov pre predjedlá, hlavné jedlá a dezerty, alebo si nastavíte varenie podľa konkrétnej ingrediencie. Väčšinu receptov navyše zvládne do 15 minút. Ak vám naozaj záleží na zdravom a chutnom jedálničku, je pre vás úprava pokrmov v pare úplne ideálna. Nahradíte tak vyprážanie, pečenie a vyhnete sa prepaľovanému tuku, ktorý je pre telo škodlivý. Komfortne tak pripravíte ľahké a zároveň výživné jedlá s dokonalou chuťou.

Parný hrniec Tefal Vitacuisine Compact disponuje patentovanou funkciou Vitamin+, ktorá zrýchli priebeh varenia a súčasne uchová aj viac vitamínov.

Technológia parného hrnca Vitacuisine Compact zaručuje unikátnu cirkuláciu vzduchu, vďaka ktorej môžete bez obáv variť napríklad trojchodové menu naraz a nemusíte sa báť pomiešania vôní alebo chutí jednotlivých pokrmov. Hrniec disponuje špeciálne upravenými parnými košmi, ktoré umožňujú dokonca aj prípravu rôznych zmesí a omáčok.

Začnite si užívať paru

Keď objavíte silu pary a jej účinkov, váš život bude zdravší a lepší. Vyskúšajte čo všetko prináša a ako vám môže pomôcť pri žehlení, varení či upratovaní vašej domácnosti.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky akcie