Zoznámte sa: Office 365 tak ako ho nepoznáte

Zoznámte sa: Office 365 tak ako ho nepoznáte

Aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si pri slovách Word, Excel alebo Powerpoint predstavia iba neradostné pracovné povinnosti? Máme pre vás 6 tipov na praktické využitie vášho Office 365, o ktorých ste asi nepočuli a dokonca ich zvládnete aj cez mobil!

 1. Cestou - necestou

  Ak radi cestujete „na vlastnú päsť“ a máte vo zvyku plánovať si cesty vopred, vyskúšajte digitálny poznámkový blok OneNote. Prehľedne si doň môžete vkladať texty, zvukové nahrávky, videá aj fotografie – zmestí sa tam všetko od leteniek, cez ubytovanie až po tipy na to, čo, kedy a kde chcete vidieť. A keďže sa vám všetko automaticky ukladá na OneDrive, viete svoje plány zdielať s priateľmi a organizovať si cestu spoločne.    
 2. Receptár nie len na nedeľu

  Poznáte to – rozhodnete sa upiecť koláč podľa receptu po prababičke a namiesto toho strávite 30 minút hľadaním zápisníka. Vo OneNote sa vám to už vďaka prehľadnému členeniu a fulltextovému vyhľadávaniu nestane. K receptom môžete vkladať komentáre, fotky alebo videá skúsených kuchárov a všetko zdielať so svojimi známymi. Tí vám zase na oplátku môžu poskytnúť vlastné rodinné recepty.   
 3. Životopis bez námahy

  Vo Worde existujú šablóny pre všetkých tých, ktorí sa nekamarátia s grafickými programami a s úpravami textu v textovom editore stále trochu bojujú. Na výber máte niekoľko praktických šablón, nájdete tu napríklad šablónu brožúry, hlavičkového papiera alebo svadobného menu. Veľmi praktická je aj šablóna sprievodného listu a štruktúrovaný životopis. Obsah je na vás, o grafiku sa postará Word.   
 4. Rozpočet pod kontrolou

  Plánujete rekonštrukciu bytu, väčšiu akciu alebo dovolenku a nechcete na nič zabudnúť? Ak si každú položku zapíšete do tabuľky v Exceli, program vám to všetko spočíta. Excel je ideálny pomocník aj na zložitějšie výpočty, nie len na prostý súčet alebo násobenie počtu položiek jednotkovou cenou. A ak máte radi štatistiky, v Exceli si jedným kliknutím vytvoríte grafy, krivky alebo koláčové diagramy.   
 5. Fotoalbum trochu inak

  Nie ste fanúšikom sociálnych sietí, ale chcete se pochváliť fotkami z dovolenky? Vytvorte si vlastnú webovú prezentáciu v aplikácii Sway. Do Sway si fotky iba jednoducho stiahnete, a potom si už iba v nastaveniach vyberiete jednu z ponúkaných šablón a spôsobov zobrazenia. Okrem fotiek môžete samozrejme vkladať aj videá, tweety alebo texty. Vytvoríte si tak vlastne akúsi mikrostránku, ktorú môžete s ostatnými zdieľať vo forme verejného alebo neverejného linku.   
 6. Najlepšie na záver

  Keďže sa všetky vaše fotky, videá a dokumenty automaticky ukladajú do cloudu, dostanete sa k nim z akéhokoľvek zariadenia pripojeného na internet, hoci aj na opačnej strane sveta. A nepríjdete o ne ani v prípade, že vám počítač, tablet alebo telefón definitívne vypovie službu.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.