7 užitočných pomocníkov do školských lavíc

7 užitočných pomocníkov do školských lavíc

Chceli by ste svojim deťom uľahčiť školský rok? Máme pre vás 7 tipov na produkty, ktoré určite využijú.

 1. Smartfón - majte pri sebe užitočné aplikácie do školy

  Existuje veľké množstvo aplikácií, ktoré sa priamo „pýtajú“ do školy. Na hodinách matematiky a fyziky vám dobre poslúžia ako výkonná kalkulačka, v podobe aplikácií Calc & Graph či Calc +. Naopak študentom chémie príde vhod Periodická tabuľka prvkov aj s doplnkovými informáciami. Hodiny zemepisu alebo geografie vám môže uľahčiť aplikácia Countries of the World, ktorá vás naučí o všetkých krajinách sveta. Pri výučbe slovenského jazyka si môžete precvičiť diktáty s aplikáciou Diktáty PRO. Naopak aplikácia Duolingo sa postará o kvalitnú výučbu cudzieho jazyka. Pre maturantov je tu aplikácia Maturita SK. A nakoniec rozvrh hodín, poznámkový blok, zoznam sviatkov, ale aj plánovač úloh máte v aplikácii Student Diary.
   

  Pozrieť smartfóny
   

 2. Notebook - písanie poznámok nebolo nikdy jednoduchšie

  A nielen to! Notebooky majú obrovský potenciál, ktorý sa nemusí obmedzovať iba na text, obrázky či výklady učiva, ale aj možnosti v podobe overovania nadobudnutých vedomostí. Ideálne ho využijú študenti na prednáškach, kde si môžu priamo spraviť poznámky, a tie potom jednoducho vytlačiť na papier. Preto je vhodné, aby mal notebook čo najdlhšiu výdrž batérie a čo najmenšiu hmotnosť. Taktiež je neoceniteľným prostriedkom pri vzdelávaní aj doma, a to pri získavaní nových informácií, či už prostredníctvom internetu, alebo z veľkého množstva programov.
   

  Pozrieť notebooky
   

 3. Office Home and Student 2016 - kancelársky balík ušitý pre študentov

  Aby ste „vyťažili“ pre svoje štúdium čo najviac, ideálnym riešením je kancelársky balík Office Home and Student 2016. V ňom máte MS Excel, ktorý pracuje s tabuľkami a grafmi, takže ho môžete využiť napr. na matematike, štatistike alebo fyzike. MS OneNote vám pomôže pri digitálnom vytváraní poznámok. S MS PowerPoint-om dokážete vytvárať prezentácie, ktoré sa napr. hodia na obhajobu školskej práce. A nakoniec MS Word využijete na spracovanie textu. Navyše, k dispozícii máte aj množstvo bezplatných aplikácií Office Web Apps, ktoré slúžia na úpravu či zdieľanie vašich súborov.
   

  Pozrieť Office Home and Student 2016
   

 4. Tlačiareň - tlačte rýchlo, ľahko a efektívne

  Tlačiareň je neodmysliteľným pomocníkom do školy. Mať napísaný referát v notebooku je fajn, ale keď ho potrebujete mať vo vytlačenej podobe, nastáva problém. Preto je lepšie si ho vytlačiť doma, ako ho ísť na poslednú chvíľu tlačiť niekam von. Tým šetríte čas a peniaze. Niektoré tlačiarne sú už prispôsobené smartfónom alebo tabletom. To znamená, že tlačiareň môžete aj bezdrôtovo používať, na-príklad prostredníctvom wi-fi. Určite neoľutujete ani multifunkčnú tlačiareň, v ktorej je navyše skener a kopírka. 
   

  Pozrieť tlačiarne
   

 5. Diktafón - nahrávajte si vyučovacie hodiny

  Niekedy sa cítite unavený a vaša pozornosť nie je taká, akú by ste ju potrebovali pri vyučovaní mať. S diktafónom si môžete vyučovaciu látku nahrať a kedykoľvek budete chcieť, prehráte si ju - a nič z vyučovacej hodiny nestratíte ani nepremeškáte. Maximálna doba záznamu predstavuje stovky hodín. Diktafóny môžete využiť aj ako vhodného pomocníka na automatické prevedenie hovoreného slova na písaný text. Stačí mať nainštalovaný príslušný program vo vašom notebooku alebo PC. Takto si z nahratých prednášok ľahko spravíte poznámky do školy.
   

  Pozrieť diktafóny
   

 6. Vedecká kalkulačka - matematické funkcie vo vrecku

  Tento pomocník je primárne určený na hodiny matematiky a iných technických predmetov. Hodí sa aj pri štúdiu trigonometrie. Vedecké kalkulačky disponujú grafickým displejom, ktorý umožňuje zadávanie a zobrazenie výrazov v obvyklom matematickom vyjadrení, rovnako ako na papieri. Neviete si rady s nejakým príkladom? Stačí ho naťukať do kalkulačky a výsledok sa vám ukáže na displeji. Zároveň ponúkajú aj stovky vedeckých, goniometrických, hyperbolických a inverzných funkcií.
   

  Pozrieť kalkulačky
   

 7. Powerbanka - mobilné zariadenie sa vám už viac nevybije

  Nie je len ideálnym pomocníkom pre aktuálne najpopulárnejšiu hru Pokémon GO, kde pri chytaní pokémonov potrebujete mať neustále nabitý te-lefón, ale zíde sa vám aj v škole, keď potrebujete, aby sa napr. váš smartfón alebo tablet počas ich využitia nevybil.

  Pozrieť powerbanky

   

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.