8 dôvodov prečo siahnuť po elektrickej zubnej kefke

8 dôvodov prečo siahnuť po elektrickej zubnej kefke

Pri starostlivosti o zuby nie je dôležitá len technika čistenia zubov, jeho dĺžka a ani počet čistení za deň, ale aj výber vhodného typu zubnej kefky. Na výber máte klasické manuálne kefky, alebo si môžete zvoliť čoraz populárnejšiu elektrickú zubnú kefku.

Máme pre vás 8 argumentov, ktoré vás presvedčia o výhodách elektrických zubných kefiek.

 1. Čistia zuby namiesto vás

  Správna technika čistenia je pri každom type zubnej kefky iná. Bežné manuálne a batériové kefky vyžadujú aby ste celé čistenie alebo jeho podstatnú časť robili vy sami, tým, že pohybujete kefkou dopredu a dozadu po všetkých stranách zubov a ďasien. Oproti tomu elektrické zubné kefky vykonávajú celé čistenie sami. Vy ich pozdĺž všetkých plôch iba vediete a kefka urobí všetku prácu za vás.
   
 2. Účinnejšie čistenie

  Elektrické zubné kefky dokážu za krátky čas odstrániť až o 100% viac zubného povlaku ako manuálne zubné kefky. Pri čistení využívajú moderné technológie – rotáciu hlavice, kmitanie štetín, prípadne kombináciu týchto prvkov, čím sa zvýši efekt čistenia. Navyše si môžete vybrať takú čistiacu hlavicu, ktorá vám najviac vyhovuje. V ponuke sú napríklad hlavice určené na každodenné čistenie, bielacie hlavice, hlavice na masáž ďasien, hlavice určené na citlivé zuby, prípadne hlavice pre deti.


   
 3. Ochrana pred poškodením zubnej skloviny

  Vybrané modely zubných kefiek majú zabudovaný tlakový senzor. Ak na zubnú kefku príliš zatlačíte, rozsvieti sa červená kontrolka senzoru tlaku, ktorá vás upozorní, aby ste tlak znížili. Táto funkcia šetrí vaše zuby pred narušením zubnej skloviny.
   
 4. Zdravé ďasná

  Elektrické zubné kefky sú k vašim zubom a ďasnám šetrnejšie ako manuálne zubné kefky. Niektoré modely sú vybavené špeciálnym programom, ktorý masíruje ďasná, čím sa pravidelne prekrvujú a stávajú sa odolnejšími.
   
 5. Šetria čas

  Ak by ste si chceli vyčistiť zuby manuálnou zubnou kefkou rovnako účinne ako elektrickou, museli by ste si ich čistiť 15-20 minút. Elektrické zubné kefky zvládnu rovnakú prácu za 2-2,5 minúty. Množstvo elektrických zubných kefiek má už aj zabudovaný časovač, ktorý vám odmeria správnu dĺžku čistenia zubov.


   
 6. Aj na bielenie zubov

  Niektoré hlavice elektrických zubných kefiek sú určené špeciálne na bielenie zubov. Takéto hlavice odstraňujú zubný povlak oveľa účinnejšie a dokážu si poradiť aj so zafarbením od kávy a čajov. 
   
 7. Jedna kefka pre celú rodinu

  Stačí si len zaobstarať vlastnú vymeniteľnú hlavicu pre každého člena rodiny. Výmena hlavíc trvá iba pár sekúnd a je veľmi jednoduchá, takže ju zvládne aj dieťa. Výhodou je úspora miesta v kúpeľni a jedna spoločná nabíjačka. 
   
 8. Dôkladnejšie čistenie medzizubných priestorov

  Vďaka rýchlemu pohybu sa štetiny elektrickej zubnej kefky dostanú aj na ťažšie prístupné miesta. Niektoré hlavice obsahujú aj rôzne dlhé štetiny, tie zostávajú v medzizubných priestoroch dlhšie než ostatné vlákna a dokonalo odstraňujú zbytky povlaku.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.