Ako vybrať holiaci strojček

Ako vybrať holiaci strojček

Ak práve nepatríte k mužom, ktorí nasledujú aktuálne trendy v nosení dlhých brád, tak hladká pokožka na tvári je zrejme pre vás to pravé. Výber holiacich strojčekov vďaka použitým technológiám je pestrý, moderné strojčeky si poradia s každým typom porastu. Výrobcovia nezabudli ani na citlivú pokožku. Preto sa už netreba báť zapálených vyrážok, či drobných poranení. Holiaci strojček si môžete so sebou brávať aj na cesty, keďže sú dostupné modely s univerzálnym sieťovým pripojením. Aj bezšnúrové holenie je už samozrejmosťou.

Rýchly sprievodca pri výbere

 • Ergonomicky tvarovaná a výkyvná hlavica umožní hladšie holenia aj na ťažko dostupných miestach na tvári.
 • V prípade, že patríte k mužom, ktorým rastúce fúzy priliehajú k tvári, a to najmä na krku, poobzerajte sa po technológii, ktorá fúzy počas holenia nadvihuje a umožní ich bezproblémové oholenie.
 • K úprave fúzov, briadky, kotliet je praktickým pomocníkom výsuvný zastrihávač, ktorý je súčasťou strojčeka. Nemá ho však každý strojček.
 • Ak je vaša pokožka citlivá, niektoré modely sú vybavené zabudovaným chladením alebo integrovaným dávkovačom gélu pre zmiernenie trenia. Citlivosť pokožky zmierňuje aj holenie vo vode.
 • Zvažujte použitie strojčeka nasucho i namokro. Buďte pozorní pri výbere. Ak je totiž na strojčeku uvedené, že je vodou omývateľný, neznamená to ešte, že je určený aj na holenie vo vode!

Základné delenie holiacich strojčekov

Hlavicové

Sú určené pre holenie aj dlhších fúzov s možnosťou úpravy porastu pre experimentujúcich mužov. Majú otočné frézky, zvyčajne v počte 2-3, so samobrusným systémom. Dokážu zachytávať rôzne dĺžky fúzov naraz, pretože ich pohyb je od seba nezávislý. Holí sa nimi krúživým pohybom po tvári.

Planžetové

Pre pravidelné holenie skôr kratších a jemnejších fúzov. Majú jednu pozdĺžnu holiacu plochu, pod ktorou vibrujú čepele. Sú presnejšie, ak vyžadujete precízny styling brady.

Manuálne

Štandardné holiace strojčeky s britvami bez dobíjania a napájania. Slúžia pre rýchle a hladké oholenie, no k žiadanému výsledku je nutné používať holiace peny, či gély pre ľahší sklz. Je to najdostupnejšia a najlacnejší variant holiaceho strojčeka, s minimálnymi nárokmi na miesto.

Britvy môžu byť v počte 1 – 6 kusov v hlavici.

Nevýhodou je riziko poranenia pokožky britvami, prípadne jej precitlivenie po manuálnom holení a vždy len holenie namokro.

Šnúrové, či bez šnúrové

Holiace strojčeky s prívodným káblom síce znižujú komfort manipulácie, no sú praktické pre tých mužov, ktorí potrebujú pre dôkladné oholenie dlhší čas. Zvyčajne sú lacnejšou alternatívou oproti nabíjateľným modelom.

Cestovné

Malé, skladné, umývateľné strojčeky. Fungujú na AA batérie

Základné parametre pri výbere

Konštrukcia strojčeka

 • hlava (statická, výkyvná) – môže byť len jedna, no kvalitnejšie modely disponujú až tromi
 • holiace planžety (multipohybové, či plávajúce, pružné ) - cez otvory zachytávajú fúzy, drahšie modely majú planžety ergonomicky rôzne tvarované a ich otvory dokážu zachytiť väčší počet fúzov naraz
 • čepele
 • spínač -  prednosťou je nekĺzavé ergonomické držadlo
 • výsuvný zastrihávač

Doba nabíjania

 • 2 – 16 hodín pri štandardnom nabíjaní
 • 3 – 10 minút pri rýchlo dobíjaní

Kvalitnejšie strojčeky sa dokážu z plného vybitia nabiť už za 1 hodinu a dokážu byť prevádzke až 50 minút. Možnosťou je i rýchlo dobitie, ktoré trvá len niekoľko minút, čo však dobu holenia skráti. Pre šikovných mužov to vystačí na zrýchlené oholenie.

Napájanie

 • sieťové
 • akumulátorové  (Li-on batéria bez pamäťového efektu, NiMH )

Doba prevádzky

 • 20 - 60 minút

Doplnkové funkcie holiacich strojčekov

Čistiaca stanica

Strojček sa po vložení do stanice vždy sám vyčistí a dezinfikuje pomocou tekutiny s alkoholovým základom. Takto sa udržuje strojček vždy v perfektnom stave, akoby bol nový. Zabezpečíme tak jeho maximálnu hygienu. Súčasťou čistiacich staníc je aj funkcia premazania, vysúšania  a nabíjania. Toto všetko len stlačením jedného tlačidla

Holenie Wet/Dry

Funkcia umožní použitie strojčeka nasucho i namokro, podľa obľubenosti. Holenie je teda možné aj v sprche, čo minimalizuje neporiadok po zostrihanom poraste.

Holiaci senzor

Sníma hustotu porastu a poupravuje pohyby britu – pokožka je tak menej podráždená

Indikátor stavu batérie a doby holenia

Už počas holenia je možné vďaka indikátorom odhadnúť možnú dĺžku použitia strojčeka a vyhnúť sa tak nechcenému prekvapeniu v podobe polovice neoholenej tváre. Zároveň LED dióda, alebo digitálna kontrolka, upozorní na to, kedy je potrebné strojček znovu nabiť.

Režimy osobného nastavenia

Možnosť navolenia viacerých režimov pre osobnejšie holenie podľa aktuálnej potreby. Iné nastavenie strojčeka je totiž potrebné pri niekoľko dňovom poraste ako pri poraste, ktorý má len pár hodín. Táto možnosť nastavenia ovplyvňuje aj citlivosť senzorov pre rôzne partie tváre – citlivé, normálne, intenzívne

Displej

 • LCD displej, s možnosťou dotykového ovládania
 • kontrolka akumulátora

Nástavce

 • pre zastrihávanie fúzov od 1 mm do 12 mm
 • strihanie vlasov dĺžky 10 až 20 mm

Príslušenstvo

Súčasťou strojčekov v originálnom balení alebo s možnosťou dokúpenia sú: náhradné planžety, čistiaca a dobíjacia stanica, náplne do čistiacej stanice, cestovné puzdro, nabíjačka, čistiaca kefka

 

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Dlhodobá akcia

Bežné, jednoduchšie šľahania zvládnete i pomocou ručných šľahačov a ponorných mixérov. Tie tvoria samostatnú kategóriu a sú zároveň dobrými pomocníkmi, ľahko sa s nimi manipuluje a sú vždy poruke. Avšak v prípade, že radi i často varíte, či pečiete a používate týchto pomocníkov až príliš hojne, možno je na čase pouvažovať nad kúpou kuchynského robota. Kuchynský robot šetrí najmä čas pri varení a pečení, pomocou viacerých nástavcov a prídavných zariadení. Jeho multifunkčnosť ušetrí starosti s vyťahovaním a umývaním viacerých typov mixérov a šľahačov. Okrem jednoduchších mixovaní zvláda sekanie, drvenie, dokonca hnetenie hustého kysnutého cesta. Niektoré typy majú aj integrovanú váhu, čo proces prípravy jedla tiež značne zjednoduší. Zároveň sú i také, ktoré vlastnia zabudovanú varnú dosku.

220x220_AKOVYBRAT_kuchynsky_robot

Dlhodobá akcia

Moderné chladničky dnes dokážu významne predĺžiť mnohým potravinám životnosť. Patria preto k štandardnému vybaveniu kuchyne a jej výberu sa pri zariaďovaní domácnosti zrejme nevyhnete. V súčasnosti existuje množstvo rôznych modelov s viacerými užitočnými funkciami, ktoré sú však finančne náročnejšie. No treba zvážiť počiatočné investície, pretože onedlho sa všetko vráti v podobe kvalitných chladených potravín. Ide predsa o vaše jedlo.

220x220_AKOVYBRAT_chladnicku

Dlhodobá akcia

Digestor má v kuchyni svoje nezastupiteľné miesto. Okrem odstraňovania vôní, či zápachov totiž v konečnom dôsledku odsáva aj vlhkosť. Odstraňuje pary, ktoré by sa inak usádzali na stenách. Preto, či už v kuchyni trávite viac alebo menej času, nemalo by to mať vplyv na to, či sa rozhodnete kúpiť si digestor. Zíde sa za každých okolností, či už varievate pravidelne, alebo vám len v sobotu večer prihoria pukance v mikrovlnnej rúre.

220x220_AKOVYBRAT_digestor

Zobraziť všetky akcie