Elica ICO BL/F/80

Nay extra body v hodnote až do 150 € k väčšiemu nákupu bielej techniky

 • Na objednávku
 • Objednáme pre vás a upresníme termín dodania.
 • Momentálne nie je produkt v predajniach na sklade

Cena:
1 839,00 €

Splátková kalkulačka - spočítať
Späť na NAY Extra kartu 36,78 €

Nedá sa rezervovať

Odporúčame tieto služby

Predĺžená záruka

Získate istotu bezplatnej opravy tovaru aj po skončení zákonnej záruky. Zobraziť viac informácií

Poistenie náhodného poškodenia

Získajte istotu bezplatnej opravy pri náhodnom poškodení. Zobraziť viac informácií

POPIS PRODUKTU

Nástenný komínový digestor Elica ICO BL/F/80 v čiernej farbe je účinný a zároveň elegantný spotrebič do vašej kuchyne. Odsávač je svojím vzhľadom vhodný do moderne zariadených kuchýň. Ovládanie Chef conrol je jednoduché a intuitívne. Osvetlenie varnej plochy je zabezpečené LED osvetlením 2 x 2,5 W. Ponúka chef control elektronické ovládanie. Maximálny výkon odsávania sa pohybuje v rozmedzí 195 - 581 m³/hod. a pri intenzívnom stupni 801 m³/hod. Jeho prevádzka je možná s odťahom do komína s priemerom potrubia 150 mm alebo s prevádzkou recirkulácie.

Zobraziť celý popis

 • Doprava zadarmo

Služby k produktu

 • Doprava zadarmo Doprava zadarmo

  Objednávku nad 60€ vám bezplatne dovezieme domov.

 • Komfortná doprava domov Komfortná doprava domov

  Objednávku vám doručíme vo vami vybranom termíne aj cez víkend. Tovar rozbalíme, umiestnime na požadované miesto. Obalový materiál odvezieme.  

 • NAY Extra klub NAY Extra klub

  S klubovou kartou nakupujete výhodnejšie. Užívate si výhody a benefity určené pre našich verných zákazníkov.

 • Nákup na splátky Nákup na splátky

  Nepotrebujte hotovost, nakupujte na splátky. Výšku splátky a dĺžku splácania si prispôsobíte svojim potrebám. Platí pre nákupy v hodnote od 112 €.

Hore

Popis produktu

 

 

Výkon odsávača 

Výkon odsávača Elica ICO BL/F/80 by mal zodpovedať minimálne desaťnásobku objemu miestnosti, z ktorej má odvádzať výpary. Pokiaľ máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, musíte započítať obidve izby. Veľmi praktickou funkciou pri odsávači je individuálne nastavenie stupňa výkonu, pomocou ktorého môžete okamžite zvýšiť výkon na maximum, čím rýchlejšie odvedie vzniknutú paru a všetky nežiaduce zápachy z varenia, poprípade oxid dusíka, ktorý vzniká pri varení na plyne. Rovnako dôležité je aj umiestnenie odsávača nad varnou plochou. Jeho montáž je idálne na stenu nad varnú plochu. Podľa noriem by sa mal odsávač umiestniť minimálne 30 cm nad elektrickou varnou doskou a 35 cm nad plynovou varnou doskou. Maximálny výkon odťahu dosahuje 581 m³/hod. a pri intenzívnom stupni 801 m³/hod. Pracuje s maximálnou hlučnosťou 64 dB. Jeho prevádzka je možná s odťahom do komína alebo v režime recirkulácie. Tento model má výstup vzduchu umiestnaný zhora alebo aj na zadnej strane spotrebiča. Klasický výstup sa využíva v prevádzke s odťahom do komína aj s recirkuláciou s vysunutým komínom. Inovatívny zadný odťah umožňuje aby digestor pripojiť spotrebič na odťahové potrubie, ktoré je v stene. Priemer odťahovej rúry digestora je 150 mm.

Optimálny pre jednoduché varenie

Dizajn odsávača je veľmi elegantný a vhodný do takmer každej kuchyne. Skonštruovaný je veľmi efektne v čiernom prevedení, čo mu dodáva netradičný a originálny vzhľad. Ovládanie Chef Control riadi výkon odsávača podľa potreby. Jednoducho nastavíte typ varenia a technológia Chef Contol podľa potreby automaticky nastaví výkon odsávania. Vďaka dômyselnému dizajnu odsávacieho komína bude mastnota a pach z vašej kuchyne odstránená mimoriadne rýchlo. Je vhodný pre montáž nad varnú zónu a jeho šírka je 80 cm. Disponuje aj osvetlením pracovného miesta pomocou LED 2 x 2,5 W, ktoré maximálne efektívne osvetľujú pracovnú plochu pod digestorom.

Prevádzkové spôsoby

Pokiaľ nemáte možnosť v kuchyni odviesť paru von, využijete prevádzku recirkulácie. To znamená, že výpary sa po dôkladnom prefiltrovaní v digestore vrátia späť do miestnosti ako čistý vzduch. Pre odsávanie s recirkuláciou je potrebné si zakúpiť aj príslušný uhlíkový filter Elica CFC0140088. Schopnosť filtra pohlcovať pachy je ovplyvnená početnosťou jeho používania. Pri štandardnom využívaní 2 - 3 x do týždňa si zachová svoje vlastnosti 3 mesiace. Digestor je vybavený aj hliníkovým tukovým filtrom LONG LIFE. Je účinným pachovým filtrom, ktorý má schopnosť vlastnej regenerácie a na rozdiel od štandardných fitrov je jeho priemerná životnosť až 3 roky. Chráni odsávač pár ako aj odsávací kanál pred znečistením a zachytáva mastnotu vznikajúcu pri varení. Pre zachovanie jeho vlastností jepotrebná jednoduchá údržba: každé 2 - 3 mesiace je potrebné ho umýť teplou vodou a jemným mydlovým prípravkom (alebo umyť v umývačke riadu pri 65 stupňoch C) a následne vysušiť v rúre pri 100 stupňoch Celsia.

Pripojené súbory

Elica ICO návod [*.pdf, 3.31 MB]

Hore

Parametre produktu

Základné parametre

Šírka: 80 cm
Maximálna hlučnosť: 64 dB
Maximálny výkon odsávania: 801 m3

Ďalšie vlastnosti

Značka: Elica
iSmart: Nie
Maximálny výkon odsávania: 801 m3
Počet motorov: 1
Min.vzdial. od el.var.dosky: 30 cm
Min.vzdial.od plyn.var.dosky: 35 cm
Výška komína (min.): 26 cm
Výška komína (max.): 89 cm
Vhodný uhl. filter: CFC0140088
Potrebný počet uhl. filtrov: 1

Fyzické vlastnosti a farba

Farba: čierna
Šírka: 80 cm
Výška: 66,1 cm
Hĺbka: 40 cm
Hmotnosť: 46 Kg

Hlučnosť

Maximálna hlučnosť: 64 dB

Display/Grafika

Vstavaný displej: Nie

Materiál

Materiál: Nerez

Energetické údaje

iTrieda energ.účinnosti: A
Celková spotreba: 56 kWh

Dizajn

Typ ovládania: elektronické
Typ digestora: odťah+recirkulácia

Filtrovanie

Počet tukových filtrov: 1

Funkcie

Automatické spustenie: Nie

Ďalšie parametre

iSmart (ovládanie mobilom): Nie

Všetky parametre

Hore

Príslušenstvo ku tomuto produktu

Hore

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore