Smart teplomer: Bezkontaktný, rýchly a presný

Bolesť hlavy, zimnica, horúce čelo. Zase ste niečo chytili. Okrem čaju a liekov sa tak vaším spoločníkom na niekoľko dní stane aj teplomer. Nekupujte hneď prvý, ktorý vám príde pod ruku. Správny výber ušetrí veľa nervov a času. Aké druhy teplomerov zmerajú teplotu úplne presne, pohodlne a takmer bez čakania?

Bezkontaktný teplomer: Najobľúbenejší aj v kategórii Smart

Teplomery majú za sebou dlhú históriu, ktorá sa tiahne až do staroveku. Vynálezcom prvého spoľahlivého teplomeru sa stal Daniel Gabriel Fahrenheit. Tento vedec totiž v 18. storočí prvýkrát použil namiesto zmesi alkoholu a vody ortuť. Navrhol aj teplotnú stupnicu, ktorá nesie jeho meno. Dnes je však klasický ortuťový teplomer na základe smernice Európskej komisie zakázaný – ortuť je totižto toxická.

Ešte pred dvadsiatimi rokmi boli elektronické teplomery pomalé a niektoré modely navyše aj nespoľahlivé. Pre dnešné smart teplomery to už však dávno neplatí. S moderným inteligentným teplomerom budete spokojní, lebo je bezkontaktný, presný, rýchly a jeho použitie je maximálne komfortné.

✓ Telesnú teplotu namerajú inteligentné teplomery v priebehu niekoľkých sekúnd. Vďaka infračerveným senzorom, z ktorých smart čip vypočíta priemernú hodnotu, bude výsledok merania vždy maximálne presný (a oveľa presnejší než u bežných bezdotykových teplomerov). Presnosť sa obvykle pohybuje na úrovni ± 0,2 °C.

✓ Meranie býva bezkontaktné. Takže nie je nijak nepríjemné ani úplne malým deťom. Ak meriate teplotu viacerým ľuďom, je meranie hygienické, lebo nedochádza k prenosu baktérií. V priebehu pár desiatok sekúnd otestujete celú skupinu ľudí. Smart teplomer sa preto hodí aj do firiem, škôl alebo táborov.

✓ Teplomer prepojíte s mobilnou aplikáciou, kde sa budú jednotlivé výsledky merania zaznamenávať a ukladať. V aplikácii si môžete tiež zapísať čas podávania liekov a robiť si poznámky. Niektoré aplikácie vám poradia, ako ďalej postupovať, a vyhodnotia, či sú symptómy ochorenia vážne.

✓ Aplikácia si vie zapamätať viac ľudí. Budete mať teda prehľad o telesnej teplote všetkých členov domácnosti. Preskúmajte celú ponuku smart teplomerov a zistite, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašej rodine.

Čo sledovať pri výbere smart teplomeru?

  • Podporovaný operačný systém – Budete chcieť váš inteligentný teplomer prepojiť s Android, alebo iOS telefónom?
  • Spôsob pripojenia (cez Bluetooth, WiFi, ANT+)
  • Počet nameraných hodnôt v pamäti aplikácie a funkcia internej pamäte
  • Výdrž batérie Spôsob merania (rýchlosť merania, možnosť bezdotykového merania)
  • Funkcie (zvuková signalizácia, automatické vypnutie, meranie teploty okolia a predmetov, vodeodolnosť)
  • Prítomnosť niklu (kvôli alergii)

Smart bezdotykový teplomer pre smart rodičov

Každý, kto má doma deti, vie, aké zložité je zmerať teplotu malému maródovi. Slzičkám a prehováraniu je však koniec. Inteligentné bezkontaktné teplomery totiž stačí priložiť k čelu alebo spánku a v priebehu pár sekúnd máte presný výsledok.

Deti nemusíte kvôli meraniu teploty dokonca ani zobudiť.

teplomer dite upr

Niektoré modely vedia merať aj teplotu okolia a predmetov. Jednoducho s nimi zmeriate teplotu mliečka, dojčenskej fľašky alebo vody vo vaničke. Pri kúpaní bábätka tak rýchlo skontrolujete napustenie vaničky na optimálnu teplotu 22 až 24 °C. Ak netrváte na smart funkciách a zároveň chcete deťom spríjemniť meranie teploty, nájdete vhodné modely v kategórii teplomery pre deti s motívmi zvieratiek. Tým najmenším sú okrem smart teplomerov určené aj teplomery pre bábätká (baby friendly teplomery).

Ovulačné teplomery na meranie bazálnej teploty

Inteligentný bazálny teplomer oceníte, ak plánujete tehotenstvo a chcete zväčšiť svoju šancu na úspech. Meranie bazálnej teploty bude vďaka tomuto ovulačnému teplomeru oveľa ľahšie a efektívnejšie:

  • Môžete ho napojiť cez bluetooth na aplikáciu a prenášať do nej namerané výsledky.
  • Pomôže vám to analyzovať najvhodnejšie dni na oplodnenie. Tieto prístroje sú veľmi presné – merajú aj na dve desatinné miesta s odchýlkou len plus mínus 0,05 °C.
  • vodeodolné a môžete ich ľahko dezinfikovať.

bazalny teplomer

Prezrite si aj ďalšiu ponuku NAY teplomerov. A ak vám po chorobe a návrate do práce znovu stúpne kvôli stresu tlak, poradíme vám, ako vybrať tlakomer

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.