Športové smart hodinky: Aké vybrať v roku 2021?

Športové smart hodinky sú ideálne pre všetkých milovníkov športu, ktorí hľadajú skutočného parťáka za každých okolností, motivátora a kondičného trénera v jednom. Aké hodinky vybrať v roku 2021? Pripravili sme pre vás krátky prehľad tých najlepších funkcií a tip na 5 top modelov.

Dostať sa do formy nikdy nebolo jednoduchšie

Dostať sa do formy nie je vždy práve najjednoduchšie. Chce to veľa odhodlania, potu, skorého ranného vstávania či odriekania nočných nájazdov na chladničku. Čo tak si zaobstarať pomocníka, ktorý síce nebude zhadzovať kilá za vás, ale ktorý sa stane vaším verným spoločníkom a neunikne mu nič z vašej fyzickej aktivity? Je čas na športové smart hodinky. Tie ocenia nielen športovci, nadšenci moderných technológií, ale aj všetci tí, ktorí chcú žiť zdravšie a mať prehľad.

Prehľad najobľúbenejších funkcií športových hodiniek

Športové inteligentné hodinky ponúkajú viacero šikovných funkcií, pričom ich možno jednoducho prepojiť so smartfónom. Pozrime sa na niekoľko z nich:

  • Meranie tepu – Smart hodinky vám pomôžu hýbať sa v tej správnej tepovej frekvencii podľa vami stanoveného ciela. Vďaka meraniu tepu zístíte, kedy máte tep vhodný na spaľovanie tuku alebo je váš tréning orientovaný na maximálny výkon.
  • Krokomer – Chôdza je pre telo tým najprirodzenejším druhom pohybu, ktorým vaše telo perfektne vytvarujete. So smart hodinkami budete mať prehľad o tom, koľko ste toho nachodili, prípadne, koľko toho ešte nachodiť musíte.
  • GPS – Vďaka satelitnej navigácii budete mať informácie o každej vašej absolvovanej trase, vrátane ďalších parametrov ako prevýšenie či rýchlosť.
  • Vodotesná  konštrukcia – Už sa nemusíte obávať, že svoje hodinky niekde utopíte. Certifikácia IP (International Protection) resp. stupeň krytia napovie, do akej hĺbky sa môžete potopiť a koľko toho vaše hodinky vydržia. Najvyššou IP hodnotou je hodnota 69.
  • Meranie spánku – Smart hodinky vedia všetko, dokonca aj to, kedy ste ráno vstali a kedy ste zas naopak zaspali, pričom niektoré hodinky ponúkajú aj možnosť „inteligentného budíka“.

Smart hodinky vás navyše upozornia keď už pridlho sedíte, a tak vás motivujú dať si aspoň malé kolečko okolo kancelárie či záhrady. Na trhu tiež nájdete hodinky s funkciami pre konkrétne športy, takže záleží len na vás, na aký účel budete chcieť hodinky využívať.

Smart hodinky vs. fitness náramok

Smart hodinky a fitness náramky sa od seba líšia niekoľkými parametrami. Tým prvým je vzhľad. Náramok pôsobí na ruke elegantnejšie, remienok býva tenší, zatiaľ čo pri hodinkách je remienok naopak o niečo hrubší, takže hodinky pôsobia masívnejšie.

 

smartwatch text

 

Keď to však zjednodušíme, fitness náramok častokrát ponúka menej funkcií ako je to pri hodinkách, čo reflektuje aj jeho nižšia cena. Náramky majú svoje využitie pri rôznych športových aktivitách a síce dokážu merať mnoho parametrov ako srdcový tep, počet krokov, množstvo spálených kalórií a slúžia ako motivátor k cvičeniu, ich funkcie sú v porovnaní s hodinkami značne oklieštené. Ak však chcete na svojej ruke nosiť menšie zariadenie a postačujú vám obmedzené funkcie, bude pre vás fitness náramok ideálnou voľbou.

Pre všetkých náročnejších užívateľov, ktorých neodrádza ani vyššia cena, a ktorí športom naozaj žijú a chcú napredovať, sú ideálnou voľbou práve smart hodinky.

A či už zvolíte smart hodinky alebo fitness náramok, jedno je isté – cvičenie má na naše telo množstvo pozitívnych účinkov. Pri športovaní si človek nielen veľmi dobre oddýchne, ale telo uvoľní aj zvýšené množstvo endorfínov, hormónov šťastia, takže váš deň už nepokazí ani namrzená suseda.

Športové smart hodinky: Tipy na rok 2021

  • Apple Watch Series 6 44 mm – Tieto hodinky disponujú naozaj širokou škálou rôznych funkcií od merania EKG kedykoľvek a kdekoľvek, okysličenia krvi, kvality spánku či prejdených krokov a množstva spálených kalórií. Navyše disponujú vodotesnosťou do 50 m a vo výbave tiež nájdete výškomer, gyroskop, barometer, kompas či GPS.
  • Xiaomi Amazfit GTR 2 – Množstvo funkcií ponúka aj druhá generácia Amazfit GTR. Disponujú snímačom tepu, senzorom tlaku ovzdušia, gyroskopom, senzorom osvetlenia či batériou s podporou rýchleho nabíjania. Navyše obsahujú až 12 športových režimov a podľa certifikácie 5ATM sú vodeodolné.     
  •  Garmin Fénix 6 Sapphire – Hodinky pre náročných s atraktívnym dizajnom. Sú vodotesné s integrovaným optickým snímačom PULSE OX, ktorý vyhodnocuje saturáciu krvného hemoglobínu kyslíkom. Sú vhodné na rôzne športové aktivity, pričom v hodinkách nájdete aj predinštalované mapy (topografické mapy EÚ, európske lyžiarske strediská) a databázu golfových ihrísk.
  • Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46 mm- Vynikajú najmä elegantno-športovým dizajnom a rotačným ciferníkom. Ten si môžete ľubovoľne prispôsobiť podľa vašich potrieb a príležitostí. Podporujú až 90 druhov cvičení, sledujú činnosť srdca prostredníctvom EKG a zmerajú nielen jednotlivé fázy počas vášho spánku, ale i mieru okysličenia krvi. Nájdete v nich tiež integrovaný hudobný prehrávač a gyroskop.
  • Polar Vantage M – Hodinky vhodné pre športovcov a pre všetky druhy tréningov v štýlovom dizajne. Sú vybavené optickým snímačom na meranie srdcového tepu počas celého dňa. Disponujú funkciou Training Load Pro, ktorá ponúka komplexný pohľad ako vám rôzne tréningy zaťažujú telo. Podporujú viac ako 130 rôznych športov, pričom výdrž batérie je 30 hodín.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.