Vyskúšali sme DualSense ovládač nielen v Astro´s Playroom

Vyskúšali sme DualSense ovládač nielen v Astro´s Playroom

Inovácie, ktoré ovládnu vaše zmysly. S novým ovládačom na PlayStation 5, ktorý sme za vás otestovali (nielen) v Astro´s Playroom, sa môžete tešiť na skutočný zážitok. Prečítajte si, čo je DualSense špecifické a prečo rozhodne nevynechať Astro´s Playroom.

Objavte schopnosti PS5 s behačkou Astro´s Playroom

Astro´s Playroom je plnohodnotná hra, ktorá je krásnou ukážkou toho, čo všetko vám môže PS5 ponúknuť. Síce ju dostanete ku konzole úplne zadarmo, no určite nejde o žiadnu nezáživnú minihru alebo tutoriál.

V Astro´S Playroom sa spoločne s hlavným hrdinom, malým robotom menom Astro, s ktorým ste sa mohli stretnúť v PlayStation VR, vydáte na poznávaciu jazdu PS5 konzolou a zároveň objavíte všetky skvelé možnosti nového DualSense ovládača.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že Astro´s Playroom je jednoduchá hra, viac-menej pre deti. Podobne ako samotná PS5 konzola je však detailne premyslená. Tešte sa nielen na kopec easter eggs, ale i na objavovanie skrytých odkazov na históriu konzoly PlayStation. V centrálnom laboratóriu si potom môžete všetky pozbierané objekty prehliadnuť, alebo sa s nimi pohrať. Astro´s Playroom je navrhnutá tak, že si ju užijete nielen samostatne, ale vychutnať sa dá aj v rodinnom kruhu.

V hre sa nestretnete len s roztomilým a sympatickým robotom Astrom, ktorý sa relatívne ľahko ovláda, ale i s ďalšími obyvateľmi - robotmi. Tí vám fandia, nakrúcajú si vlastné scénky alebo sa napríklad bláznia v snehu. S Astro´s Playroom si užijete množstvo rôznych výziev, skrytých vychytávok a bonusov. Ak plánujete preskúmať každučký detail, budete sa chcieť do hry neprestajne vracať.

Skvelým bonusom hry je soundtrack, ktorý dokresľuje jej samotnú povahu a rozmanité svety, ktoré navštevujete. Astro´s Playroom ich má 4 a reprezentujú štyri generácie PlayStation.

Poďme sa teraz pozrieť na hlavnú hviezdu, ktorou je nový ovládač DualSense.

PS dual_text

Ovládač DualSense: Realistický zážitok z hrania

Ovládač DualSense vyzerá na prvý pohľad dobre. Okrem toho, že má dlhší úchop ako DualShock, má príjemný povrch, takže značný upgrade ucítite hneď, ako ovládač po prvý raz chytíte. Síce je o trochu ťažší (asi o 70 gramov), pravdepodobne kvôli množstvu nových funkcií a technológií, avšak do ruky padne lepšie, a tak svojho predchodcu hravo predčí.

Ovládač DualSense je popri klasických tlačidlách vybavený touchpadom, adaptívnymi triggermi na prednej strane ovládača, vstavaným mikrofónom a haptickou odozvou, ktorá nahrádza vibračnú odozvu ovládačov DualShock. Nová technológia umožňuje lepšie ovládanie a smerovanie vibrácií do konkrétnej časti ruky. Ide tak o úplne nové pocity, ktoré posúvajú zážitok z hrania na celkom inú úroveň.

Kĺžete sa po ľade, bežíte po ceste z ocele, betónu či skla? Už vďaka samotnému držaniu ovládača viete, o aký typ povrchu ide. Vďaka zvuku z reproduktorov, ktoré dopĺňajú každú vibráciu, sa môžete pripraviť na skutočne unikátny zážitok z hrania.

Vedeli ste, že?

Tieto funkcie ovládača sú premyslené do detailov. Napríklad také vibrácie, ktoré vás vtiahnu do deja, musí do hry zakomponovať už jej výrobca. Pre hry, ktoré vychádzajú exkluzívne len k hernej konzole Play Station, sa toto zapracovanie stalo už pravidlom. Ostatní sa postupne pridávajú, v budúcnosti sa tak tieto vychytávky môžu stať štandardom.

Skvelá zábava s DualSense

Vďaka ovládaču DualSense si užijete interaktívnejšie a realistickejšie hranie a najmä skvelú zábavu. Ovládač DualSense vás jednoducho vtiahne do hry. S DualSense fyzicky ucítite svoje akcie na obrazovke, takže naťahovanie luku či strieľanie zo zbrane pocítite rovnako reálne. Responzívne funkcie ovládača si môžete podľa potreby upraviť alebo aj úplne vypnúť, a to veľmi jednoducho v nastaveniach vašej konzoly. To by bola pri hre jedného hráča naozaj obrovská škoda a ochudobnenie sa o veľký zážitok. Za zváženie stojí vypnutie responzívnych funkcií pri kompetitívnych hrách, keďže by vás mohli rozptyľovať.

Výhody a nevýhody DualSense ovládača

Klady:

  • Haptická odozva pre intenzívnejší zážitok z hrania
  • Adaptívne spúšte pre lepšie spojenie s herným prostredím
  • Ikonický dizajn
  • Precízne spracovanie a príjemný materiál
  • Oveľa lepšie sedí v ruke ako jeho predchodca

Zápory:

  • Vyššia hmotnosť v porovnaní s DualShock
  • Niektorí hráči majú problém s driftom ovládača