XBOX

Xbox patrí medzi najpopulárnejšie konzoly už od svojho uvedenia na trh. Obľúbená herná konzola od Microsoftu stále láka hráčov na špičkový výkon, exkluzívne hry a prepracovaný Game Pass. Súčasná generácia Xboxov ponúka hráčom ešte výkonnejšiu grafickú kartu, väčšiu kapacitu pamäte, lepšie chladenie a tichý chod.

Filtrovať

Cenové rozpätieZnačka

Hodnotenie

Vymazať všetky filtre

V kategórii aktuálne zobrazujeme 2 produkty
Použite filtráciu pre spresnenie vašich požiadaviek.

Najpredávanejšie Najlacnejšie Najdrahšie Najlepšie hodnotené

Xbox Series: Čo prináša hráčom nová generácia konzol

Oproti starším modelom Xboxov je nová generácia skutočne „našlapaná“ a hráčom prináša zase o niečo lepší herný zážitok. Hry na Xbox Series X a Xbox Series S vyzerajú parádne, a to vďaka poriadnemu grafickému procesoru (GPU). Grafika v Xbox Series X je až 10x výkonnejšia než pri staršom modely Xbox One.

O bleskovú rýchlosť hernej konzoly sa postará 8jadrový procesor AMD Zen 2.

Ďalšou veľkou výhodou Xboxu Series X je SSD úložisko. Vďaka nemu sa hry spúšťajú bleskurýchle. Skracuje sa taktiež doba ich načítavania. To umožňuje na novom Xboxe hrať hry s bohatým a realisticky prepracovaným svetom.

  • Rýchlosť hier až 120 snímkov za sekundu – niektoré hry na novom Xboxe Series X pofrčia rýchlosťou až 120 fps. To umožňuje hráčom dokonale plynulé hranie, ktoré sa hodí najmä pri akčných hrách a strieľačkách.

  • Ray tracing – technológia ray tracing sa stará o to, aby svetlo (najmä jeho odrazy) v hre, pôsobilo čo najviac realisticky. Táto zdanlivá maličkosť ale neuveriteľným spôsobom ovplyvňuje celý zážitok z hry. Vďaka výkonnému procesoru si nový Xbox môže túto vychytávku naplno dovoliť.

  • Interné úložisko 1 TB – nový Xbox Series X sa pýši taktiež obrovskou kapacitou vnútornej pamäte. Nejaký priestor síce zaberie samotný systém, ale napriek tomu dokáže konzola poňať slušnú porciu hier.

  • Xbox Live a Game Pass – za poplatok získate v rámci Game Passu prístup k stovkám hier, a to už od prvého dňa ich vydania. Len ťažko sa vám stane, že nebudete mať čo hrať. Xbox Live funguje taktiež ako sociálna platforma, kde sa stretávate s ostatnými hráčmi. Môžete spoločne hrať online, komunikovať a svoje hranie taktiež streamovať.

Hry na Xbox

Veľkou výhodou hernej konzoly Xbox je, že podporuje spätnú kompatibilitu s väčšinou hier pre konzoly staršej generácie. Nie je teda problém si na Xboxe Series X alebo Series S zahrať napríklad Zaklínača 3, ktorý pôvodne vyšiel pre Xbox One.

  • Cyberpunk 2077 – jedna z vôbec najočakávanejších hier súčasnosti, ktorá rozhodne stojí za pozornosť. Hra vyniká prepracovanou grafikou, perfektným soundtrackom a vymakaným príbehom.

  • Assasin’s Creed Valhala – populárna herná séria vás tentokrát zavedie medzi bojovných Vikingov. Okrem krásnej grafiky si užijete predovšetkým prepracované herné súboje s veľkým výberom zbraní – bojovať môžete s mečom, sekerou, kladivom alebo lukom.

  • Forza Horizon 4 – exkluzívna pretekárska hra na Xbox, ktorá je stále obľúbenou medzi hráčmi. Hlavne vďaka rozsiahlej zbierke aut, ktorých je okolo 400. A taktiež herným módom, ktoré vás len tak neomrzia. Môžete hrať sami alebo s ostatnými hráčmi.

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore