AEG Mastery DIE5961HG


Priestorový digestor, Maximálny výkon odsávania: 400 m3, Maximálna hlučnosť: 54 dB, Trieda energetickej účinnosti: A, Celková spotreba: 55 kWh, Počet rýchlostí: 3, Materiál: kov, Výška: 84 cm, Šírka: 89,8 cm, Hĺbka: 60,6 cm. Viac info


Top príslušenstvo

Bežná cena
Zadarmo
Nay Extra cena Zadarmo

Ukázať všetko príslušenstvo

5,0 / 5

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

1 jeden nákup

Zobraziť jednu recenziu

Popis produktu

Priestorový digestor AEG DIE5961HG v nerezovom prevedení je zaradený do energetickej triedy A. Praktická funkcia Hob2Hood pri zapnutí varného panela automaticky reguluje osvetlenie aj odsávanie výparov. Jeho prevádzka je možná s odťahom do komína alebo s recirkuláciou. Inštalovať je ho vhodné priamo nad varnú zónu. Dotykové ovládanie na skle je umiestnené v predu, ponúka 3 stupne odsávania a 1 intenzívny s maximálnym výkonom 400 m³/hod. a pri intenzívnom stupni 700 m³/hod. Maximálna hlučnosť dosahuje 54 dB. Digestor je vybavený 3 hliníkovými tukovými filtrami. Dokonale tak odstráni všetky prebytočné výpary a mastnotu. Pracovnú plochu pod odsávačom AEG DIE5961HG sprehľadňuje bodové LED osvetlenie. Šírka 89,8 cm.

 

 

Výkon digestora

Výkon digestora AEG DIE5961HG by mal zodpovedať minimálne desaťnásobku objemu miestnosti, z ktorej má odvádzať výpary. Pokiaľ máte kuchyňu prepojenú s obývacou izbou, musíte započítať obidve izby. Rovnako dôležité je aj umiestnenie odsávača nad varnou plochou. Podľa noriem by sa mal odsávač umiestniť minimálne 50 cm nad elektrickou varnou doskou a 65 cm nad plynovou varnou doskou. Digestor ponúka 3 stupne výkonu, ktoré si nastavíte tlačidlového ovládacieho panela. Maximálny výkon odťahu dosahuje 400 m³/hod., pri intenzívnom stupni 700 m³/hod. Pracuje s maximálnou hlučnosťou 54 dB, pri intenzívnom stupni 61 dB. Jeho prevádzka je možná s odťahom do komína alebo v režime recirkulácie. Priemer odťahovej rúry digestora je 150 mm. Vďaka tomu je odsávanie dôkladné aj v prípade varenia na všetkých varných zónach. 

Intuitívny odsávač pár

Praktická funkcia Hob2Hood pri zapnutí varného panela automaticky reguluje osvetlenie aj odsávanie výparov. Dovoľte funkcii Hob2Hood ovládať ventilátor a sústreďte sa na kľúčové momenty počas prípravy vášho pokrmu. Ak si chcete nastaviť výkon ventilátora sami, môžete využiť aj manuálne ovládanie. Pokiaľ nemáte možnosť v kuchyni odviesť paru von, využijete funkciu recirkulácie. V bežnom odsávači nájdete tukový filter, ktorý na seba viaže mastnoty. Pri recirkulácii pridáte za tukový filter aj uhlíkový, ktorý pohlcuje pachy.

Optimálny pre jednoduché varenie

Dizajn odsávača je veľmi elegantný a vhodný do takmer každej kuchyne. Skonštruovaný je veľmi efektne v nerezovom prevedení, čo mu dodáva netradičný a originálny vzhľad. Mimo toho je tiež vybavený až 3 stupňami výkonu + 1 intenzívny. Jeho výhodou je tiež umiestnenie vpredu. Vďaka dômyselnému dizajnu odsávacieho komína bude mastnota a pach z vašej kuchyne odstránený mimoriadne rýchlo. Je vhodný pre montáž nad varnú zónu a jeho šírka je 89,8 cm. Disponuje aj osvetlením pracovného miesta pomocou LED, ktoré maximálne efektívne osvetľuje pracovnú plochu pod digestorom.

Technológia Breeze

Elegantný odsávač pár disponuje jedinečnou technológiou Breeze, ktorá zaistí dokonalé a takmer nepočuteľné odsávanie nežiaducich pachov. Bez námahy a hluku tak výborne osvieži prostredie vašej kuchyne.

Prevádzkové spôsoby

Pokiaľ nemáte možnosť v kuchyni odviesť paru von, využijete prevádzku recirkulácie. To znamená, že výpary sa po dôkladnom prefiltrovaní v digestore vrátia späť do miestnosti ako čistý vzduch. Pre odsávanie s recirkuláciou je potrebné si zakúpiť aj príslušný uhlíkový filter Electrolux MCFB58 (potrebný je 1 ks). Schopnosť filtra pohlcovať pachy je ovplyvnená početnosťou jeho používania. Pri štandardnom využívaní 2 - 3 x do týždňa si zachová svoje vlastnosti 3 mesiace. Digestor je vybavený aj hliníkovým tukovým filtrom, ktorý je možné umývať aj v umývačke riadu. Chráni odsávač pár ako aj odsávací kanál pred znečistením a zachytáva mastnotu vznikajúcu pri varení. Jeho výmena je veľmi jednoduchá vďaka pohodlnému zaklikávaciemu systému.

Parametre produktu

Kľúčové parametre produktu

Maximálna hlučnosť 54 dB
Trieda energ.účinnosti A
Maximálny výkon odsávania 400 m3

Návody a manuály

Hodnotenie

5,0 / 5

1 recenzia AEG Mastery DIE5961HG

0% Kvalita
Nehodnotené

0% Hodnota za peniaze
Nehodnotené

Ako pracujeme s recenziami

Martin

18. 8. 2021

Celkové hodnotenie

Kvalita Nehodnotené

Hodnota za peniaze Nehodnotené


  • funkcie / výbava
  • dizajn
  • výkon
  • jednoduchosť ovládania