Ako vybrať sušič vlasov

Ako vybrať sušič vlasov

Nie je nič lepšie ako si skrátiť čas vysúšania vlasov moderným výkonným fénom. Zvlášť to platí pri dlhých a hustých vlasoch, ktoré by sa prirodzeným spôsobom sušili naozaj veľmi dlho. Okrem toho dnešné sušiče fungujú aj ako nástroje pre stylovanie vlasov.

Rýchly sprievodca pri výbere sušiča vlasov

Moderný fén by mal mať nastavovanie teploty fúkania aspoň v dvoch, či troch stupňoch. Rovnako aj funkciu studeného vzduchu a k tomu ionizáciu, ktorá zjemňuje efekt zelektrizovaných vlasov.

Ak máte dlhé vlasy a používate sušič vlasov často, mali by ste dať dôraz na výkon a veľkosť dýzy.

Ak cestujete a chcete mať svoj fén vždy pri sebe, poobzerajte sa po malých kompaktných sušičoch. Niektoré sú dokonca aj skladacie.

Výbornou pomôckou pri čistení je, ak má fén odnímateľný filter, na ktorom sa usadzuje prach.

Základné parametre sušičov vlasov

Príkon

Príkon je najdôležitejším parametrom pri fénoch. Odráža sa od neho aj životnosť zariadenia. Platí tu priama úmera v zmysle „čím vyšší príkon, tým spoľahlivejší fén“. Už od výkonu 1700 Wattov patria fény k tým lepším. Vďaka vyššiemu príkonu sa pritom vlasy aj rýchlejšie vysušia. A nezískate tak iba čas, ale zároveň sa vlasy aj menej ničia, keďže sú teplote vystavené kratšiu dobu.

Motor

Sú dva základné typy motora, teda AC - alternatingcurrent – zdroj energie je z elektrickej zásuvky a DC - directcurrent, zdroj energie môže byť aj batéria. Pre kratšie vlasy sa hodí aj sušič vlasov s DC motorom. Ten vyvinie vyššie otáčky, v porovnaní s motorom AC, no jeho prevádzkový čas je kratší. AC motor je na tom zase lepšie s výdržou, ale aj životnosťou.

Intenzita fúkania

Medzi základné funkcie sušiča na vlasy patrí rýchlosť, teda intenzita fúkania. Určite je výhodné, ak sa dá nastavovať, a to v podobe najmenej dvoch, no lepšie aj viacerých voliteľných stupňov. Je dobré ak má fén samostatný ovládač pre intenzitu fúkania.

Teplotné stupne

Pri fénoch sú vhodné minimálne dva, no lepšie sú tri teplotné stupne. Tie sa pri úprave nastavujú aj podľa typu vlasov. Kvalitnému fénu by nemalo chýbať aj fúkanie studeného vzduchu, teda funkcia „cool“. Studený vzduch je predsa len k vlasom šetrnejší, vlasy príjemne dosuší a perfektne zafixuje účes na konci stylingového procesu.

Údržba

Ak si chcete byť istý čistotou vášho každodenného spoločníka, potom sa oň treba samozrejme starať. Doprajte si preto fén s odnímateľným filtrom. Počas procesu sušenia sa totiž filter zvykne zanášať, či už samotnými vlasmi alebo inými nečistotami, ktoré fén z jednej strany nasáva podobne ako vysávač. Takto môže dochádzať k prehrievaniu, či poškodeniu motora. Ak je filter odnímateľný, môžete ho pravidelne a jednoducho vyčistiť.

Dĺžka šnúry

Tento parameter netreba podceňovať, pretože elektrické zásuvky bývajú niekedy aj v tých najnevýhodnejších pozíciách na stene. Je preto nevýhodou, ak sa musíte skláňať k zemi nielen pri sušení, ale najmä pri záverečných „dolaďovacích“ fázach pred zrkadlom.

Veľkosť dýzy

Okrem parametrov napísaných na obale sa dá o kvalite fénu presvedčiť i na pohľad. Stačí sa zamerať na dýzu, teda na tvar otvoru, kadiaľ vzduch prúdi von. Úzka dýza tvorí pre vzduch malý priechod, a tak je vyvinutý väčší tlak a prúd vzduchu je tak centrovane sústredený. Vysoký tlak sa potom postará aj o rýchlejšie, a teda aj šetrnejšie sušenie. V prvom rade si to však vyžaduje výkonný motor, ktorý musí takýto tlak vyvinúť. Čím je teda dýza užšia, tým kvalitnejší motor by mal byť vo vnútri zariadenia použitý. Niektoré fény pritom dokážu veľkosť dýzy meniť pomocou prídavných násadiek.

Doplnkové funkcie sušičov vlasov

Difúzor

Nie každý z nás sa narodil s hustými vlasmi, a tak si ich objem musíme niekedy dotvoriť zväčšením sami. K tomu pomôže difúzor, teda nadstavec na dýzu. Vzduch, ktorý prúdi cez neho sa rozptyľuje a nepôsobí len cielene, bodovo, ale práve difúzne. Rovnomerne vo viacerých smeroch.

Ionizácia

Technologický vývoj ide dopredu, a tak elektrizujúce vlasy po sušení sú už minulosťou. Pri výbere fénu je teda dôležitým faktorom i prítomnosť ionizátora, ktorý sa postará práve o odstránenie nežiaduceho efektu zelektrizovaných, strapatých vlasov. Ionizátor vyžaruje záporné ióny, ktoré reagujú na tie kladné, vzniknuté pri fúkaní, počas trenia vlasov. Záporné ióny navyše podporujú lesk, udržia vo vlasoch vlhkosť a tým držia vlasy v dobrej kondícii. Zároveň aj zabraňujú štiepeniu končekov vlasov.

Produkty v akcii

Zobrazujeme 0 výsledkov Použite filter pre spresnenie požiadaviek.

Mohlo by vás zaujímať

Dlhodobá akcia

Bežné, jednoduchšie šľahania zvládnete i pomocou ručných šľahačov a ponorných mixérov. Tie tvoria samostatnú kategóriu a sú zároveň dobrými pomocníkmi, ľahko sa s nimi manipuluje a sú vždy poruke. Avšak v prípade, že radi i často varíte, či pečiete a používate týchto pomocníkov až príliš hojne, možno je na čase pouvažovať nad kúpou kuchynského robota. Kuchynský robot šetrí najmä čas pri varení a pečení, pomocou viacerých nástavcov a prídavných zariadení. Jeho multifunkčnosť ušetrí starosti s vyťahovaním a umývaním viacerých typov mixérov a šľahačov. Okrem jednoduchších mixovaní zvláda sekanie, drvenie, dokonca hnetenie hustého kysnutého cesta. Niektoré typy majú aj integrovanú váhu, čo proces prípravy jedla tiež značne zjednoduší. Zároveň sú i také, ktoré vlastnia zabudovanú varnú dosku.

220x220_AKOVYBRAT_kuchynsky_robot

Dlhodobá akcia

Moderné chladničky dnes dokážu významne predĺžiť mnohým potravinám životnosť. Patria preto k štandardnému vybaveniu kuchyne a jej výberu sa pri zariaďovaní domácnosti zrejme nevyhnete. V súčasnosti existuje množstvo rôznych modelov s viacerými užitočnými funkciami, ktoré sú však finančne náročnejšie. No treba zvážiť počiatočné investície, pretože onedlho sa všetko vráti v podobe kvalitných chladených potravín. Ide predsa o vaše jedlo.

220x220_AKOVYBRAT_chladnicku

Dlhodobá akcia

Digestor má v kuchyni svoje nezastupiteľné miesto. Okrem odstraňovania vôní, či zápachov totiž v konečnom dôsledku odsáva aj vlhkosť. Odstraňuje pary, ktoré by sa inak usádzali na stenách. Preto, či už v kuchyni trávite viac alebo menej času, nemalo by to mať vplyv na to, či sa rozhodnete kúpiť si digestor. Zíde sa za každých okolností, či už varievate pravidelne, alebo vám len v sobotu večer prihoria pukance v mikrovlnnej rúre.

220x220_AKOVYBRAT_digestor

Zobraziť všetky akcie