Herné TV

Pri konzolovom hraní je okrem výberu konzole rovnako dôležitý aj nákup televízora. Výber zo stoviek modelov herných TV môže niekedy dať poriadne zabrať. Naviac nie každý televízor, ktorý disponuje najlepšími parametrami ideálnymi pre sledovanie televízie a filmov, je vhodný aj na hranie hier.

Filtrovať

Hodnotenie

iTyp rozlíšenia

iUhlopriečka (")

  • 83 "
  • 85 "
  • 86 "
  • 88 "
  • 98 "
  • 100 "
Zobraziť všetky možnosti

iUhlopriečka (cm)iTyp obrazovky

OS TV

iPočet HDMI portov

Duálny tuner

Kompatibilné s hlas.asistentom

Farba

ŠírkaVýškaVýška s podstavcomiTrieda energetickej účinnosti 2021

Vymazať všetky filtre

V kategórii aktuálne zobrazujeme 24 produktov
Použite filtráciu pre spresnenie vašich požiadaviek.

Najpredávanejšie Najlacnejšie Najdrahšie Najlepšie hodnotené

Na čo sa zamerať pri výbere hernej TV?

Niektoré špecifické funkcie sú na herných TV extrémne dôležité, najmä ak plánujete hrať hry na PlayStation 5 alebo Xbox Series X.

Tzv. „input lag“ je časový rozdiel medzi vstupom (v tomto prípade stlačenie tlačidla gamepadu) a výstupom (teda akciou na obrazovke).

Tu platí, že čím je nižší, tým je ovládanie lepšie a presnejšie. Dnes už by nemal byť vyšší ako 20 ms, tie najlepšie televízory s bleskurýchlou reakciou sa dostanú pod 10 ms. Ale úprimne, máloktorý bežný užívateľ si všimne rozdiel medzi 20 a 10 milisekundami. Niekedy však ani samotní výrobcovia neuvádzajú hodnoty „input lagu“, čo môže komplikovať výber.

V tomto prípade hľadajte informáciu, či televízor obsahuje tzv. herný režim (gaming mode), ktorý vypne všetky „nadbytočné“ funkcie (resp. funkcie, ktoré nie sú kľúčové pri hraní hier). Vďaka uvoľneniu miesta v operačnej pamäti sa minimalizuje časový rozdiel medzi vašou reakciou a dianím na obrazovke.

Ďalej by mala herná TV disponovať týmito parametrami, ktoré sú dnes akýmsi štandardom a ísť nižšie sa už nevyplatí: Obnovovacia frekvencia by mala byť aspoň 60 Hz, prípadne 120 Hz. Tento údaj udáva počet snímok za sekundu zobrazených na televíznej obrazovke.

Rozlíšenie 4K Ultra HD – v našej ponuke majú všetky herné televízory rozlíšenie 4K alebo dokonca 8K. Uhlopriečka 140 cm a väčšia – aby ste mali čo najlepší zážitok z hrania a taktiež aby ste si mohli vychutnať dokonalosť detailov a ostrosť obrazu, ktoré 4K rozlíšenie ponúka. HDR je samozrejme nevyhnutnosťou, pretože prináša neskutočne realistický obraz, dokonalé vykreslenie detailov, širokú farebnú paletu a vysokú úroveň kontrastu a jasu.

Ďalšie parametre ako operačný systém, typ panelu či ďalšie funkcie navyše sú samozrejme už len o vašich preferenciách a finančných možnostiach.

Vyberáme z NAY magazínu

Všetky články NAY magazínu

Hore