Jura

DNA značky JURA definujú vlastnosti ako inovácia, precíznosť, kvalita, spoľahlivosť, trvalá udržateľnosť a servis – a to už od roku 1931, kedy bola firma založená. Švajčiarska spoločnosť je jediným brandom na celej Zemi, ktorý sa zameriava výhradne na prémiové automatické kávovary na prípravu špecialít a jasne sa vymedzuje ako špecialista na tomto trhovom segmente.

JURA – vždy skvelá káva JURA - Vždy skvelá káva

Zatiaľ čo v klasickej kaviarni potrebujete baristu s nadšením pre svoje umenie, prístroje JURA skrývajú v sebe pre všetky procesy inteligentnú elektroniku, takže premenia i tie technicky najnáročnejšie postupy na ozajstnú symfóniu kávovej kultúry.

Celé spektrum kávových špecialít pripravíte stlačením jedného tlačidla, alebo dotykom na displeji. Geniálny koncept obsluhy, početné možnosti programovania, aplikácie pre RFID a mobily robia ovládanie absolútne zrozumiteľným a vždy uspokoja aj individuálne túžby.

 

JURA - Najlepšie Latte Macchiato JURA - Najlepšie Latte Macchiato

Kávovary JURA sú vybavené veľmi komfortným riešením pre prípravu tak žiadaných mliečnych nápojov ako je napr. Latte macchiato.

Inovatívne dýzy značky JURA využívajú na spenenie mlieka technológiu jemnej peny, vďaka čomu vzniká mliečna pena s jemnou textúrou a trvanlivou konzistenciou, no rovnako hravo si pomocou nich zohrejete mlieko na požadovanú teplotu.

Chladiče mlieka sú v predaji ako doplnkové príslušenstvo. Zabezpečujú ideálnu teplotu mlieka 4 °C pre všetky módne špeciality.

 

JURA - Rozdiel spočíva v technológii JURA - Rozdiel spočíva v technológii

Automatické kávovary JURA vyvíja angažovaný tím inžinierov. Sledujú pritom cieľ zabezpečiť dokonalú výslednú kávu, ktorá sa vždy čerstvo zomelie a vylúhuje po stlačení jedného tlačidla.

Vášeň robiť veci dokonalým spôsobom neustále ženie spoločnosť JURA k vývoju nových technológií, ktoré umožnia prípravu celého spektra lahodných špeciálnych káv jedným stlačením tlačidla.

 

JURA - podmanivý dizajn JURA - Podmanivý dizajn

JURA vie, že úspešný je taký dizajn, ktorý ani rokmi nestráca na sviežom a neopotrebovanom výzore. Skutočnosť, že sme získali viacero medzinárodne renomovaných vyznamenaní ako napr. Red Dot Design Award, potvrdzuje, že dizajnéri značky JURA vytvárajú výrobky, ktoré skutočne lahodia oku.

Značku JURA definuje jej strohý atletický dizajn, ktorý kombinuje štíhle línie s čírymi povrchmi, aby vo výsledku ponúkol ozaj harmonicky efektný vzhľad. Symetrické tvary evokujú pokoj, silu a jasnosť.

 

JURA technológie - Mlynček AromaG3 je teraz dvakrát rýchlejší pre intenzívnejšiu arómu JURA technológie - Mlynček AromaG3 je teraz dvakrát rýchlejší pre intenzívnejšiu arómu

Spoločnosť JURA vo svojich kávovaroch používa jedine akostné mlynčeky s nízkym opotrebením a dlhou životnosťou. Rezné uhly mlynčekov sa vyznačujú ideálnou geometriou a umožňujú tak mimoriadne šetrné mletie, ktoré zachováva podstatné zložky arómy a chuti kávy.

Zdokonalením rezného uhlu vo vnútri mlecieho kužeľa sa podarilo výrazne zvýšiť výkon mlynčeka. Vo výsledku tak kávovar docieli perfektnú arómu s celou jej prírodnou plnosťou, a to za polovične kratší čas.

 

JURA technológie - Inteligentný vodný systém (I.W.S.®) s filtrom CLARIS SMART JURA technológie - Inteligentný vodný systém (I.W.S.®) s filtrom CLARIS SMART

Pri ohrievaní vody dochádza k tvorbe vodného kameňa. Vodný kameň upcháva a zužuje trubky a má navyše nepriaznivý dopad na chuť kávy. CLARIS eliminuje nutnosť odvápňovania kávovaru.

Najnovšia generácia kávovarov a filtrov dokáže navzájom komunikovať. Filtre a kávovar sú navzájom spojené vďaka technológii RFID. Prebieha tak automatická detekcia filtra, potrebné nastavenia stroja budú podniknuté automaticky.

Používanie filtra sa tak stáva omnoho ľahším a spoľahlivejším než kedykoľvek doteraz.

 

JURA technológie - P.E.P.® a I.P.B.A.S.© pre prípravu espressa a kávy ako v tých najlepších kaviarňach JURA technológie - P.E.P.® a I.P.B.A.S.© pre prípravu espressa a kávy ako v tých najlepších kaviarňach

Pulzný extrakčný proces (P.E.P.®) optimalizuje dobu extrakcie pri špecialitách s malým množstvom vody, preto vie aj pri nápojoch espresso a ristretto ponúknuť ozajstný ohňostroj aróm a chutí.

Vďaka technológii I.P.B.A.S.© pripravujete klasické veľké kávy s plnou chuťou a zamatovo jemnou cremou na hladine. Tu sa pred samotným procesom extrakcie dochádza k navlhčeniu pomletej kávy horúcou vodou. Vďaka tomu jej napučia póry a začne sa rozvíjať jej aróma. 

 

JURA technológie - Inteligentné predhrievanie JURA technológie - Inteligentné predhrievanie

Kompletná škála aróm kávy sa rozvinie len pri dodržaní optimálnej teploty lúhovania. Kvapalinový systém sa počas prestávok medzi odbermi nápojov ochladzuje, čo znamená, že sa medzi ohrevným prvkom a lúhovacou jednotkou stráca teplo. Vtedy do hry vstupuje nové vylepšené inteligentné predhrievanie, ktoré kompenzuje toto kolísanie teplôt a zaručí, že proces lúhovania prebehne vždy za optimálnej teploty.