Jura

DNA značky JURA definujú vlastnosti ako inovácia, precíznosť, kvalita, spoľahlivosť, trvalá udržateľnosť a servis – a to už od roku 1931, kedy bola firma založená. Švajčiarska spoločnosť je jediným brandom na celej Zemi, ktorý sa zameriava výhradne na prémiové automatické kávovary na prípravu špecialít a jasne sa vymedzuje ako špecialista na tomto trhovom segmente.

Banner A JURA - Vždy skvelá káva

Zatiaľ čo v klasickej kaviarni potrebujete baristu s nadšením pre svoje umenie, s intuíciou i skúsenosťami, skrývajú v sebe prístroje JURA pre všetky procesy inteligentnú elektroniku, takže premenia i tie technicky najnáročnejšie postupy na ozajstnú symfóniu kávovej kultúry.

Celé spektrum kávových špecialít pripravíte stlačením jedného tlačidla alebo dotykom na displeji.

Geniálny koncept obsluhy, početné možnosti programovania, aplikácie pre RFID a mobily robia ovládanie absolútne zrozumiteľným a vždy uspokoja aj individuálne túžby.

Prístroj využíva text i obrázky, aby vám pomohol pri obsluhe a krok za krokom vás previedol všetkými programami údržby. Textové informácie na displeji sú samozrejme v slovenskom jazyku.

 

Banner A JURA - Najlepšie Latte Macchiato

JURA včas rozpoznala trend našej doby pri kávovaroch a vybavila kávovary JURA veľmi komfortným riešením pre prípravu tak žiadaných mliečnych nápojov ako napríklad Latte macchiato.

Kávové špeciality typu cappuccino, latte macchiato a pod. sa pripravujú s mliekom alebo mliečnou penou. Inovatívne dýzy značky JURA využívajú na spenenie mlieka technológiu jemnej peny, vďaka čomu vzniká mliečna pena s jemnou textúrou a trvanlivou konzistenciou, no rovnako hravo si pomocou nich zohrejete mlieko na požadovanú teplotu.

Chladiče mlieka sú v predaji ako doplnkové príslušenstvo. Zabezpečujú ideálnu teplotu mlieka 4 °C, čo dovoľuje vytvárať módne špeciality podľa vysokých štandardov baristického umenia.

 

Banner A JURA - Rozdiel spočíva v technológii

Automatické kávovary JURA vyvíja angažovaný tím inžinierov. Sledujú pritom cieľ zabezpečiť dokonalú výslednú kávu, ktorá sa vždy čerstvo zomelie a vylúhuje po stlačení jedného tlačidla.

Vášeň robiť veci dokonalým spôsobom neustále ženie spoločnosť JURA k vývoju nových technológií, ktoré umožnia prípravu celého spektra lahodných špeciálnych káv jedným stlačením tlačidla.

Aby ste si mohli vychutnávať kávové špeciality stlačením jedného tlačidla, je dôležité disponovať najnovšími technológiami, ktoré budú pre vás pracovať takpovediac zo zákulisia. A práve v tom sa JURA majstrovsky dobre vyzná.

Vyskúšajte si naše najnovšie technológie integrované do kávovarov JURA ako je P.E.P., inteligentný vodný systém, alebo jednoduché ovládanie kávovaru pomocou mobilných zariadení cez Smart Connect.

 

Banner A JURA - Podmanivý dizajn

JURA vie, že úspešný je taký dizajn, ktorý ani rokmi nestráca na sviežom a neopotrebovanom výzore. Skutočnosť, že sme získali viacero medzinárodne renomovaných vyznamenaní ako Red Dot Design Award, iF Product Design Award, GOOD Design Award, Design Plus Award alebo Plus X Award, potvrdzuje, že dizajnéri značky JURA vytvárajú výrobky, ktoré skutočne lahodia oku.

Značku JURA definuje jej strohý atletický dizajn, ktorý kombinuje štíhle línie s čírymi povrchmi, aby vo výsledku ponúkol ozaj harmonicky efektný vzhľad. Symetrické tvary evokujú pokoj, silu a jasnosť. Celkový dojem dotvárajú veľká starostlivosť o detaily a precízne spracované, veľmi akostné materiály, dodávajúce pocit jedinečnosti.

 

Banner A JURA technológie - Mlynček AromaG3 je teraz dvakrát rýchlejší pre intenzívnejšiu arómu

Spoločnosť JURA vo svojich kávovaroch používa jedine akostné mlynčeky s nízkym opotrebením a dlhou životnosťou.

Rezné uhly mlynčekov sa vyznačujú ideálnou geometriou a umožňujú tak mimoriadne šetrné mletie, ktoré zachováva podstatné zložky arómy a chuti kávy. Zdokonalením rezného uhlu vo vnútri mlecieho kužeľa sa inžinierom firmy JURA podarilo výrazne zvýšiť výkon mlynčeka. Vo výsledku tak kávovar docieli perfektnú arómu s celou jej prírodnou plnosťou, a to za polovične kratší čas.

Milovníci kávy si teraz môžu vychutnávať čisté a dokonalé chute kávy vediac, že im príprava zaberie menej času.

 

Banner A JURA technológie - Inteligentný vodný systém (I.W.S.®) s filtrom CLARIS SMART

Pri ohrievaní vody dochádza zákonite k tvorbe vodného kameňa. Vodný kameň upcháva a zužuje trubky, čo spomaľuje proces ohrevu a vedie k vyššej spotrebe energie, v horších prípadoch dokonca môže pokaziť celý stroj. Vodný kameň má navyše nepriaznivý dopad na chuť kávy.

CLARIS eliminuje nutnosť odvápňovania kávovaru. Najnovšia generácia kávovarov a filtrov dokáže navzájom komunikovať. Vložky do filtrov a kávovar sú navzájom spojené vďaka technológii RFID. Prebieha tak automatická detekcia filtra, potrebné nastavenia stroja budú podniknuté automaticky. Používanie filtra sa tak stáva omnoho ľahším a spoľahlivejším než kedykoľvek doteraz.

 

Banner A JURA technológie - P.E.P.® a I.P.B.A.S.© pre prípravu espressa a kávy ako v tých najlepších kaviarňach

O klasické i trendové nápoje dokonalej kvality sa postará hneď niekoľko skvelých inovácií: mlynček AromaG3 melie kávové zrnká dvojnásobne rýchlo – zároveň však tak, aby zostalo zachovanej čo najviac arómy.

Pulzný extrakčný proces (P.E.P.®) optimalizuje dobu extrakcie pri špecialitách s malým množstvom vody, preto vie aj pri nápojoch espresso a ristretto ponúknuť ozajstný ohňostroj aróm a chutí.

Vďaka technológii I.P.B.A.S.© pripravujete klasické veľké kávy s plnou chuťou a zamatovo jemnou cremou na hladine. Tu sa pred samotným procesom extrakcie dochádza k navlhčeniu pomletej kávy horúcou vodou. Vďaka tomu jej napučia póry a začne sa rozvíjať jej aróma. 

 

Banner A JURA technológie - Inteligentné predhrievanie

Kompletná škála aróm kávy sa rozvinie len pri dodržaní optimálnej teploty lúhovania. Kvapalinový systém sa počas prestávok medzi odbermi nápojov ochladzuje, čo znamená, že sa medzi ohrevným prvkom a lúhovacou jednotkou stráca teplo. Vtedy do hry vstupuje nové vylepšené inteligentné predhrievanie, ktoré kompenzuje toto kolísanie teplôt a zaručí, že proces lúhovania prebehne vždy za optimálnej teploty.

JURA používa vo svojich kávovaroch ohrevné teleso s trúbkami z chirurgickej ocele kvôli hygienickej nezávadnosti a ochrane pred vodným kameňom. Vysoký výkon ohrevných telies  kávovarov JURA zabezpečia že po zapnutí sú kávovary vo veľmi krátkom čase pripravené na prípravu kávy.